bezchmurnie
12°
wtorek
Zapłaciła za fikcyjną paczkę
29 marca 2019 r. | 11:56
1

Kolejny raz ostrzegamy przed naciągaczami, którzy w serwisach społecznościowych podszywają się pod amerykańskich żołnierzy lub lekarzy. Oszuści korespondują i zaprzyjaźniają się z kobietami po to, by wyłudzić od nich wysokie sumy pieniędzy. Najczęściej mają one pokryć koszty drogocennej paczki wysłanej do Polski z różnych zakątków świata. Wczoraj takie przestępstwo zgłosiła jedna z mieszkanek naszego powiatu. Kobieta w ten sposób straciła 11,5 tyś. złotych.

Pod koniec lutego 49-letnia mieszkanka naszego powiatu za pośrednictwem portalu społecznościowego nawiązała znajomość z Amerykaninem. Mieszkaniec Dallas twierdził, że jest lekarzem wojskowym na misji w Palestynie. Po kilku tygodniach korespondencji oznajmił, że chce przyjechać do Polski i otworzyć tutaj prywatną klinikę. Pieniądze na ten cel miał przesłać w specjalnej paczce. O pokrycie kosztów tej przesyłki poprosił poszkodowaną. Oczywiście fikcyjna przesyłka utknęła po drodze i wymagała dodatkowych opłat, które zostały uregulowane. Następnie oszust poprosił o kolejną wpłatę, tym razem na wymagany w naszym kraju podatek. To zaniepokoiło kobietę, która zorientowała się, że została oszukana i bezpowrotnie straciła swoje pieniądze. /KPP w Zawierciu/
Jedna odpowiedź do “Zapłaciła za fikcyjną paczkę”

  1. MIESZKANKA GMINY pisze:

    NO PROSZĘ WAS 49-letnia KOBIETA I TAKA D…? ROZUMIEM, ZE CZASAMI CZŁOWIEKA ZAĆMI ALE 11,5tys. SORKI TO ILE ONA ZARABIA?

    3
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *