zachmurzenie duże
10°
sobota
Wylewają fekalia na pola?
30 sierpnia 2018 r. | 11:56
23

Kolejny problem Mieszkańców gminy Włodowice. Pomiędzy Rudnikami a Włodowicami jest niesamowity odór - jak informujecie mnie w korespondencji. Według was wylewane są fekalia ze świniarni na pola. Smród podobno jest nie do wytrzymania. Panie (jeszcze) Wójcie, może warto zająć się tym tematem?

Może Pan się zająć śmierdzącym problemem z pul po pegierowskich między Rudnikami a Wlodowicami. Gdzie jest ochrona środowiska. Mieli już nie wylewać fekali. Smierdzi aż glowa boli. Niestety zapachu w okolicy nie da się nagrać czy sfotografować ale urzędników mógłby Pan dopytać z Włodowic dlaczego pozwalają wylewać fekalia że swiniarni.

PAWEŁ GĄSIORSKI
23 odpowiedzi na “Wylewają fekalia na pola?”

 1. mieszkanka Rudnik pisze:

  Śmiechu warte! Ludziom mieszkającym na wsi przeszkadza gnojowica. Szambo wylewane na dziko nie, tylko gnojowica. Co będzie następne? Komary? Kleszcze? Myszy?

  22
  10
 2. mieszkaniec Rudnik pisze:

  wkoncu ktos sie tym tematem zainteresowal…

  8
  15
 3. Marta pisze:

  Pól, nie pul ? taki chochlik się przytrafił

  18
 4. piłkarz pisze:

  zapytajcie wojcine to jej kolega

  10
  1
 5. Gość pisze:

  Nie tylko ze świniarni. Takie praktyki są w tej gminie od lat. Głównie z prywatnych szamb domowych. I od lat nikt z tym nic nie robi bo “władze gminy” robią tak samo… Teraz też się nikt za to nie weźmie.

  6
  6
 6. Jadzia pisze:

  Niestety wójta interesuje jedynie utrzymanie stanowiska i nic po za tym dba trochę o swój rejon Rudnik bo tam ma swój elektorat o resztę można olać najwyższy czas to zmienić i w końcu wybrać osobę kompetentną…

  9
  9
  • krzysiek pisze:

   Niestety o swój elektorat w Rudnikach też nie dba-bynajmniej ja tego nie widzę. A co do śmierdzącego problemu to ludzie na wsiach robią tak od lat-WŁASNE GÓWNA WYWALAJĄ NA POLA I NA SIŁE KAŻĄ TO WĄCHAĆ INNYM.-NIE MÓWIĄC JUŻ O SKAŻENIU ŚRODOWISKA
   Cała gmina włodowice to bardzo piękne miejsca piękne widoki świerze powietrze i przez OSZCZĘDNYCH ŚMIERDZIELI NIE MOŻNA SIĘ TYM NACIESZYĆ. bo gdy wieczorem wyjdziesz na podwórko to do domu trzeba uciekać przez ten smród-URZĄD GMINY ZNA PROBLEM DOSKONALE JEDNAK NIC Z TYM NIE ROBI
   Przydałyby się kontrole kwitów z wywozu nieczystości,porównane ze zużyciem wody liczbą osób mieszkających w danym domu

   5
   2
 7. Sąsiad pisze:

  Smiechu warte, ktoś kto pisal ten artykul nie mial pojecia co wylewa sie na pola, tak sie sklada ze nie sa to fekalia tylko gnojowica! Jest to naturalny nawoz nieszkodliwy dla srodowiska (jak uzywa sie nawozow sztucznych to mieszczuchy nazekaja ze nie ekologczna uprawa, jak gnojowoce to ze smierdzi, o co tu chodzi?!) , po za tym pola sa odrazu mieszane z ziemia zeby nie smierdzialo. A jak sie komus nie podoba to niech sobie wynajmnir moeszkanie w bloku. 😉

  21
  5
  • Marta pisze:

   Ludzie ze wsi a nie wiedzą jak papu się hoduje. Jak na nazwozach sztucznych to nie eko bio i spa, jak na naturalnych to znów cuchnie…moje pomidorki rosną podlewane gnojowicą z pokrzyw. Jest eko i bio, ale cuchnie bo ma cuchnąć. Ciekawe kim jest ten mieszkaniec, co mu WSZYSTKO przeszkadza.

   6
   2
 8. gorol pisze:

  juz dwa miechy leja gnojowa a teraz wom dopiyro smierdzi to wydupiejcie do miasta a niy na wies skurwysyny wojt tam bol i problymu nie widziol chwila po smierdzi i spokoj

  12
  3
 9. Gorol pisze:

  Gang gnojowy ps bercik bronchilda makowski rzodkiewka bojkowion bili bili bulaje i tato z nami pozdrawia PGR

  7
  2
 10. Pyjter pisze:

  Dokłdnie tak! Jest to naturalny nawóz na który są pozwolenia wydane przez ochronę środowiska więc zmiana wójta czy pisanie takich bzdur nic nie zmieni. Jeszcze gdyby to było gdzieś blisko miasta, a to zabita wieś gdzie na krzyż są 3 sklepy i przeszkadza wam smród świnek haha A pan który robił te zdjęcia nie wyglądał mi na weganina a mięsko mu śmierdzi, biedaczkowi 😀

  12
  6
 11. Pierwszy Gnojowkowy pisze:

  Panu redaktorowi śmierdzi, ale mięso mu nie śmierdzi bo na warzywach na pewno się tak nie spasl

  14
  4
 12. osama pisze:

  zgodzom sie z wami chlopy to ino nawoz naturalny i wilgoc do lepszego kielkowanio a tymu co te zdjecia cykol to schabowy nie smierdzi ????? jo by mu jeszcze mandat dodupiol za parkowanie na srodku ulicy

  12
  5
 13. osama pisze:

  i niech se poczyto co to gnojowica a co fekalia pan szanowny redaktor

  10
  4
 14. osama pisze:

  kiedys to kazdy w chalpie miol krowa swinka kurki to nikomu nie smierdzialo. ciekawe jak tam bydzie kukurydza czy im kolby beda smierdzialy raczej nie bo kradna na zywca przed kombajnem

  10
  3
 15. gorol pisze:

  looooo owrotnika niema nic wszystko skurwysyny obierom

  8
  2
 16. Obywatel pisze:

  Ludzie są śmieszni jak jedzą chleb to im nie śmierdzi , jak dają go swoim dziecią to tez im nie śmierdzi.
  Ci Panowie wykonywali tylko swoją prace a jakiś burak zdjęcia im robi (podejrzewam ze bez ich zgody) .
  Ja na miejscu jednego z tych panów uderzył bym autora prosto w głupi wiesniacki ryj który szuka tylko senscji

  10
  4
 17. gorol pisze:

  obywatel ma racje ale z takim pajacym nic nie zrobisz zgloszenie bylo to musieli sie wstawic przeciesz nie lejemy tego specialnie tylko zgodnie z papierami i to raz w roku .ale takie tam sa ludzie kawalek pola ma w srodku a my wokul niego to dziure wykopal zeby my tego nie uprawiali a jest tego moze z 0.2 ary jest to normalne i zarasta to tylko

  7
  4
 18. gorol pisze:

  na talerzu nie smierdzi widocznie ludzie wola zeby nawozy sypali my i wody gruntowe niszczyc a potym jada nad morze ale fajno woda lub bakteria w wodzie pitny.gnojowa to jest woda ziemia to przetwarza i oczyszcza caly czas tak jest. a po trzecie .Ziemia czlowieka wydala i ziemia czlowieka zje….

  10
  3
 19. Mieszkaniec pisze:

  Ten Krzysiek co mu wszystko śmierdzi to były pracownik PGR-u , wtedy mu wszystko pachniało a szczególnie kasa i to co wyniósł i sprzedał do “Żyda” .

 20. Werty pisze:

  To nie są fekalia tylko naturalny nawóz potocznie zwany gnojowicą 1000razy lepszy od chemicznych sztucznych nawozów ,fekalia to macie w przydomowych szambach i to na to trzeba uważać żeby ludzie nie wylewali na pole ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *