zachmurzenie duże
23°
20°
niedziela
Wyjeżdżasz na święta? Zabezpiecz mieszkanie
23 grudnia 2022 r. | 10:21
0

O bezpieczeństwo swojego mienia warto dbać przez cały rok. Niestety w okresie świątecznym możemy być jeszcze bardziej narażeni na włamania i kradzieże. Zadbajmy o to, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie czy dom. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Poniżej przedstawiamy kilka rad.

Na kolorowym zdjęciu widoczna osoba w czarnej kominiarce, czarnej kurtce i czarnych rękawiczkach, która usiłuje łomem wyważyć okno. Życzliwy sąsiad to najlepsze i sprawdzone zabezpieczenie, dlatego przed wyjazdem poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy i poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem. Niech zabiorą z wycieraczki gazetki reklamowe i wyciągną korespondencję ze skrzynki na listy.

Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna. Nie zapomnijmy też o budynkach wolnostojących. Tam też sprawdźmy, czy wszystko jest pozamykane. Okna dachowe i piwniczne, drzwi garażowe i inne pomieszczenia, przez które złodziej może się dostać do naszego domu, powinny zostać przed wyjazdem sprawdzone.

Informację o wyjeździe pozostawmy dla siebie i dla sąsiada, którego poprosimy o pomoc. Nie mówmy o tym innym osobom, aby nie nagłaśniać informacji o naszej nieobecności.

Wartościowe przedmioty i większą gotówkę dobrze zabezpieczmy. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem. Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia ze świątecznego wyjazdu zamieszczajmy dopiero po powrocie. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *