zachmurzenie duże
15°
13°
piątek
fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/
“Wozili dzieci na motocyklach bez kasków”
06 czerwca 2018 r. | 10:21
38

W tym tygodniu dostałem wiadomość na facebooku dotyczącą obchodów Dnia Dziecka w Rudniach i Włodowicach. Sam nie wiem, co mam o tym myśleć.

Przeczytajcie i oceńcie sami.

Panie redaktorze ostatnio w Rudnikach i Włodowicach odbył się dzień dziecka. Było super. Ale ekipa motocyklistów (syn radnego Maciazka-Stowarzyszenie Motocyklistów) woziła dzieci na motocyklach bez kasków. Z duża prędkością. Policjant wójt fotografował całe "wielkie wydarzenie". Proszę poruszyć ten temat na portalu.

Za jazdę bez kasku grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 2 punkty karne. Mówi o tym art. 97 kw w związku 40 ust. 1 prawa ruchu drogowe. Warto podkreślić, że prawo o ruchu drogowym reguluje, że te przepisy obowiązują na drogach publicznych i strefach ruchu i strefach zamieszkania.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

fot. facebook.com/JurajscyMotocyklisci/

 
38 odpowiedzi na ““Wozili dzieci na motocyklach bez kasków””

 1. Piut pisze:

  Bylo fajnie i niebezpieczne

  11
 2. prażyna123 pisze:

  a Pan wójt przecież były policjant i stróż prawa i do takiej paranoi doprowadza czym on zaświecił głupotą wstyd panie wójcie ciekawe ile pan radny skrobnął kasy za tych motocyklistów co ich po znajomości zaprosił …………….. może pan wójt si wypowie albo pani sekretarz czekamy a już nas troche jest na tej internetowej gazetce brawo dla tej gazetki internetowej

  9
  8
 3. Kazimierz pisze:

  A czy atrakcje dla dzieci były może gratis czy trzeba było płacicc?

  9
  1
 4. Inga2019 pisze:

  No tak wybory się zbliżają i ktoś szuka sensacji! Atrakcja u postać darmowej przejażdżki z doświadczonymi motocyklistami którzy nie jechali szybko jak to napisał autor to jest po prostu powód do sensacji.! Ludzie ogarnijcie się! Dzieciaki były zachwycone i to się liczy.

  12
  5
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Inga a czy ty nie słyszałaś o różnych wypadkach śmiertelnych z udziałem dzieci podczas kuligów ,jazdy różnego rodzaju pojazdami gdzie nie zostały zachowane elementarne przepisy bezpieczeństwa. Inga co by było gdyby doszło do wypadku i twoje dziecko zostało poszkodowane ? Wiesz co np. stało się na spływie rzeką Dunajec uczniów ze Sokolnik ? Dzieci trzeba uczyć i wychowywać a tutaj widać że dostały zły wzór do naśladowania.

   11
   4
  • Piut pisze:

   to nie zmieni faktu że było niebezpiecznie

   10
   1
 5. krzysztof pisze:

  Jak można tak pisać o ludziach,którzy dla dzieciaków poświęcają swój czas i energię ? Jak można być taką szumowiną?
  Teren zamknięty, zabezpieczony przez OSP. Dzieci szczęśliwe a tu ktoś tak wrogi ? Straszne, ta zazdrość i zawiść zabija ludzkie uczucia.

  17
  8
 6. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Gdyby doszło do wypadku i dziecko uderzyło głową o twarde podłoże bez kasku to o jakim ty mówisz zabezpieczeniu i o jakiej ty zawiści piszesz. Napisz Krzysztofie o głupocie dorosłych ludzi,którzy brali w tym udział a na dodatek Wójt to były Policjant to weź nie pisz głupot a patrz z rozsądkiem na życie.

  12
  7
  • mieszkanka Rudnik pisze:

   Gdyby babcia miała wąsy to by dziadkiem była. Skąd to czrnowidzctwo ? Z ludźmi takimi jak Ty nigdy nie doszlibysmy do etapu okrągłego koła bo strach i nie wiadomo co się stanie!!!

   4
   4
 7. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Impreza była ubezpieczona od NNW ? Czy Krzysztofie zdajesz sobie sprawę od odpowiedzialności cywilnej w razie nieszczęśliwego wypadku gdy rodzic pozwałby organizatorów do sądu ? Krzysztofie sam jesteś Policjantem to wiedz co należy do obowiązków poszczególnych ludzi i za co odpowiadają.

  10
  6
 8. Inga2019 pisze:

  Dariusz Szlęk to dzieci trzeba zamknąć w domu bo przecież na festynie są różne atrakcje i dziecko może zrobić sobie krzywdę na zamku dmuchanym,trampoline spadnie z kucyka…. Zanim weźmiesz dzieci na festyn sprawdzasz czy jest ubezpieczony? Pytanie za milion! a. pozwolić dziecku na odrobinę frajdy. b.doszukiwać się we wszystkim niebezpieczeństwa.

  10
  8
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   To do organizatora imprezy należy zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich osób na danej imprezie,to jest obowiązkiem organizatora i odpowiedzialności od NNW a jeśli osoba prowadzi działalność gospodarczą i świadczy usługi na rzecz innych osób związanych np. z wożeniem “rikszą”,loty balonem,przeloty motolotnią,zabawa w PAINT BALL-a,letnie tory saneczkowe,strzelanie na strzelnicy sportowej,zjeżdżalnie na basenach i w AKWA PARKACH i wiele innych—–to w razie wypadku i doznania uszczerbku na zdrowiu czy w najgorszym wypadku śmierci to Pani INGO ma Pani świadomość że po zatrzymaniu Policja po przesłuchaniu następnie stawia zarzuty i sprawa idzie dalej i efektem tego jest że sprawy kończą się w Sądzie i Policja Pani wtedy tłumaczy że Pani nie podjęła i nie dopełniła obowiązków wynikających z przepisów prawa i Konstytucji RP.Nadmieniam że obecny Wójt Włodowic to wieloletni już emerytowany Policjant i to on powinien świecić przykładem i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców a nie jeszcze jak w tym przypadku Wójt robił zdjęcia—–rozumiem że Wójt zapoznał się z ustawą o RODO bo takie szkolenie było prowadzone w Urzędzie Gminy Włodowice i ma zgodę uczestników do robienia im zdjęć i do publikowania ich na portalach społecznościowych–publicznie a ustawa o RODO weszła w życie 25 maja 2018 roku. Pan Wójt chyba zdaje sobie sprawę że w zaistniałej sytuacji to zostanie Wójt Szmukier pociągnięty do odpowiedzialności.

   9
   8
 9. Kasia pisze:

  Dajcie spokój przecież dzieci były z rodzicami .

  11
  5
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Czyli Pani Kasiu należy rozumieć że rodzice nie dopełnili obowiązku opieki nad dziećmi niepełnoletnimi i to w świetle prawa jest ich wina i dla Sądu byłaby to sprawa jasna i zrozumiała w sprawie uznania winy w tym przypadku.Pani Kasiu tu chodzi o wpajanie dzieciom dobrych nawyków bo jak dzieci zobaczą że starsi tak robią to one potem będą tak samo robić. Jeśli Pani wsiada do samochodu i jedzie nim to w razie gdy Pani nie zapnie pasów bezpieczeństwa a zatrzyma Panią patrol Policji to nie może się Pani tłumaczyć że Pani tylko parę metrów jedzie po zakupy do sklepu lub po dziecko do przedszkola i Policjanta wtedy to nie obchodzi bo Pani znając przepisy ruchu drogowego popełnia wykroczenie i Pani ponosi odpowiedzialność i za tym idące wszelkie konsekwencje.

   10
   7
 10. Kazimierz pisze:

  mysle że ktoś wyciagnie z tego wnioski i konsekfencje

  7
  6
  • Katarzyna M pisze:

   Same filozofy i litery prawa się wypowiadają a sami nigdy nic takiego nie zrobili niezgodnie z prawem czy to sie aby nie wypowiada zawiercianska kasta

 11. Tajemniczy pisze:

  Prawdopodobnie Dariusz Szlek jak już jesteś taki znawca prawa to ciekawe czy aby opublikować ten artykuł ,redakcja ma oczywiście zgodę od motocyklistów na publikację ich wizerunku ? Skoro już tak piszesz o RODO ?! Ma redakcja zgodę na wymienianie nazwisk. Ma redaktor czy ten ktoś kto napisał do redakcji umowę licencyjną na publikację kogoś zdjęć?Bo nagle tysiąc adwokatów !!! A wciągając w rozgrywki polityczne motocyklistów to trochę nie fer.

  10
  6
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Tajemniczy z tym pytaniem o zgodę to udaj się do głównego fotografa czyli Wójta i zapytaj go dokładnie o to wszystko co napisałeś i te same pytania powielisz zadając je właśnie Wójtowi.

   9
   6
 12. krzysztof pisze:

  Głupota to blokowanie inicjatyw dla dzieciaków.
  Rodzice byli i widzieli, sami ocenili ryzyko i okazało się, że jest znikome.
  POWTARZAM : To teren zamknięty i zabezpieczony, małe ryzyko wypadku!
  Jak jesteś taki mądrala to zrób coś dobrego dla ludzi a nie sącz jadu na motocyklistów.
  Motocykliści pomagali dzieciakom z domów dziecka z cąłego powiatu poczuć odrobinę radości, teraz, przez takich trolli jak Ty, nie będą chcieli.

  7
  6
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Mówimy tutaj o bezpieczeństwie ,życiu i zdrowiu dzieci i o niczym więcej.Tory kartingowe też są zamknięte i chyba panie Krzysztofie słyszał pan o tragicznym wypadku na torze kartingowym w Sosnowcu. Niech już pan nie przytacza swoich argumentów o tym że teren zamknięty,trasy narciarskie też są zamknięte.Panie Krzysztofie a pan widział trola ? Ja się podpisałem z imienia i nazwiska a pan ? To pytam kto jest trolem ?

   4
   6
   • Obserwator pisze:

    No i dzieje się wiele ! to oznacza że wybory tuż tuż. Teraz na tapecie dzieci i ich “zagrożone bezpieczeństwo”, jutro wójt winny gradobiciu, za tydzień winny bo nic nie robi, za miesiąc winny bo robi nie to co ja uważam za jedynie słuszne, Za dwa miechy ja zrobiłbym to znacznie lepiej. LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

    9
    5
 13. Kasia pisze:

  Nikt z rodziców nie zgodził sie na publikacje zdjęć swoich dzieci .Myśle że to nagonka na pana wójta ale nikt nie widzi co robił dobrego dla gminy w ciągu kadencji dajcie ludzie spoköj

  12
  8
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Pani Kasiu z tym pytaniem to musi pani osobiście zgłosić się do Wójta ponieważ to Wójt robił zdjęcia i póżniej umieszczał i publikował te zdjęcia na mediach społecznościowych.Adwersarzem pani pytań jest Wójt Gminy Włodowice.

   8
   7
 14. Tajemniczy pisze:

  Dariusz Szlęk poczekamy aż Ty coś zoorganizujesz !!! I wtedy to już TVN sprowadzimy. Jak na razie to widzę Twoje wpisy osoby przewrażliwionej, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Widocznie lubisz sensację robić z niczego , sugeruje zająć się swoją osobą. A czy ty panie Szlęk jesteś tak okey? Taki prawy? Napewno się by coś na Ciebie znalazło. Kto dał zgodę na publikację zdjęć motocyklistów i ich wizerunku? Więc tutaj bezpieczeństwo wizerunku na tym portalu zostało złamane. Z takim myśleniem jak Pan to życzę dużo szczęścia w życiu

  10
  6
 15. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Tajemniczy zapytaj o to Wójta dlaczego robił zdjęcia i czy miał zgodę i te zdjęcia zostały opublikowane .Pytanie w tej kwestii odnośnie zgody na wykonywanie fotografii osób proszę zadać Wójtowi.Ciekaw jestem jakbyś atakował Wójta gdyby doszło do tragedii.Nie znasz powiedzenia że przezorny zawsze jest ubezpieczony ? Wchodzisz do samochodu to najpierw zapinasz pasy,jadąc motocyklem to tez najpierw wkładasz kask a potem dopiero rozpoczynasz jazdę. Ja osobiście sporo kilometrów zrobiłem motocyklami różnej marki i w młodym wieku to mam jakieś doświadczenie.Po co mi TVN w zupełności wystarczy TVP3 KATOWICE.Jeśli mnie poprosicie to wam zorganizuję imprezę jaką sobie zaplanujecie i środki zawsze są na kulturę i rozrywkę

  7
  9
  • Tajemniczy pisze:

   Panie Szlęk widzę że nie dość że znawca motocykli to jeszcze super mega organizator. Panie Szlęk czytaj Pan ze zrozumieniem czy ten Ala sensacyjny portal miał zgodę na fotki ,pod fotkami pisze jurajscy motocykliści .. czytaj ze zrozumieniem !!! Czy ten wasz portalik miał na publikację zgodę?!!!! Widzę tu głębokie zakompleksienie , a zobaczy się czy Pan jest taki uczciwy i prawy we wszystkim?!

   12
   6
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Napisz swoje imię i nazwisko to ci odpowiem albo zadzwoń to ci wytłumaczę bo teraz piszesz ale zarazem kluczysz i mataczysz i po co ?

    7
    10
 16. Obiektywnych pisze:

  Ach jakiś aferzysta z tego pana Szlęka , szuka sensacji przed wyborami, widać po wpisach że przesuper człowiek,prawy,oczytany w internecie no po prostu skarb?! Nikt nikogo nie będzie prosił skoro tak pan wszystko wie to niech Pan panie Szlęk wyjdzie Sam z inicjatywą i coś zrobi. Co Ty gościu jakimś Bogiem jesteś żeby Ciebie prosić . Nie!!! Jesteś zwykłym aferzysta i tyle w temacie!!! Szkoda wpisów na trolla jak to już to dziś napisał. Gość szuka sensacji i nic po za tym

  13
  8
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Patrzę Panie kochany na samorządność a jak jestem na emeryturze to przecież co mi nie wolno czynnie uczestniczyć w życiu mieszkańców i działania samorządu śledzić ? Przecież PZPR juz nie ma to o co ci chodzi ? Przecież Wójt Gminy Włodowice to też emeryt. A ty Panie obiektywny jak nie masz imienia i nazwiska to jesteś trolem ale ty a nie ja . Odkryj swoje ja i zobaczymy jaki ty jesteś przewspaniały a nie pisz głupot.Pisz o bezpieczeństwie dzieci i co się dzieje z dziećmi po urazach. Czy ty Obiektywny Trolu pomagałeś kiedykolwiek ofiarom i poszkodowanym w wypadkach drogowych ? Czy ty Obiektywny Trolu myślisz logicznie czy tylko klaszczesz pod publikę ? Ilu ludzi uratowałeś Obiektywny Trolu w sytuacji zagrożenia życia—-podaj przykłady bo ja mogę cię zawieź do uratowanych osób ale nie nazywaj mnie Bogiem. Ile ty Obiektywny Trolu wpłaciłeś pieniążków na pomoc potrzebującym co ?

   8
   8
 17. Obserwator pisze:

  Mówi się, że za każdym mądrym mężczyzną stoi mądra kobieta… Za każdą dobrą inicjatywą stoją społecznicy. A za każdym zamieszaniem męt… Nawet jeśli sytuacja miała taki wymiar – dzieci bez kasku – to w miejscu przeprowadzenia imprezy był ktoś z organizatorów i delikatnie mówiąc mógł zwrócić uwagę na pomysł, który gdzieś tam w głowie był. Z drugiej strony są rodzice, którzy sami powodując sytuacje usadowienia swojego dziecka w wehikule na własne życzenie proszą o przejażdzkę. Z trzeciej strony motocykliści mogą odmówić ale zaproszeni byli właśnie z tego względu. Oglądam funPage Stowarzyszenia i jeśli obok stoi rodzic a rzeczy dzieją się za jego przyzwoleniem to nie wylewajmy pomyj na inicjatywy osób chcących zrobić coś dobrego. W podsumowaniu – szkoda byłoby gdyby współpraca Stowarzyszenie – Gmina Włodowice właśnie dzięki takiej sytuacji się skończyła. Z drugiej strony – są gminy, które przyjmą społeczników z otwartymi rękami więc zastanowienie z kim współpracować chcemy. Wystarczyło wykonać jeden telefon do Prezesa i porozmawiać jak cywilizowani ludzie sugerując swoje obiekcje, nie byłoby tego zamieszania… A jak znam motocyklistów wyciągną stosowne wnioski z tej lekcji. A na teraz – dzieci będą pamietać ten dzień dzięki motocyklistom a nie dzięki autorowi wyżej napisanego artykułu. I tego nikt nie zmieni.

  13
  5
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Jeśli to mowa końcowa w Sądzie to na serio za słaba bo jest ukierunkowana na korzyść jednej strony i odnoszę wrażenie że na zakończenie roku szkolnego też wozimy dzieci na motorach ale pod warunkiem że nie robimy zdjęć.Ważne spostrzeżenie że wystarczyło zadzwonić do Prezesa i uzyskać lub też nie aprobatę ? To ja mam pytanie czy motocykliści byli niepełnoletni czy też nie umieją podjąć decyzji co dobre a co złe a więc może trzeba ich wysłać na badania psychologiczne jak kierowców kategorii prawa jazdy C. Tutaj na straży imprezy i honorowym patronatem był Wójt -Emeryt ,który wcześniej był POLICJANTEM i to on powinien dawać dobry przykład.

   7
   10
  • Obiektywni pisze:

   PZPR się skończył ale widać że nie którzy dalej działają czynnie w służbie ORMO.

   15
   4
 18. Izabela Rakoczy pisze:

  Ewidentnie na zdjęciach widać że motocykliści jeździli z dzieciakami na motorach bez kasków. Czy było fajnie czy nie to nie ma znaczenia liczy się zawsze bezpieczeństwo w tym wypadku najmłodszych. Na pewno na drugi raz jurajscy motocykliści zastanowią się nad tym lub wezmą kaski.

  13
  3
 19. Alan pisze:

  Panie Redaktorze ma Pan oczywiście zgodę na publikację wizerunku ,twarzy motocyklistów? Dlaczego pisze Pan nie prawdę? Na jakiej podstawie pisze Pan pomówienia np…z dużą prędkością…? Proszę pokazać dowody z radaru lub innego urządzenia pomiarowego prędkości. Jak widać Pan nie ma pojęcia jak i inni ,tylko się czepiają przed wyborami!!! Na publikację fotek bez zgody wizerunku też są paragrafy i artykuły.

  8
  6
 20. Obserwator pisze:

  Wycieczka z Sokolnik ,też dla nauczycieli wydawała się bezpieczna, szczególnie spływ Dunajcem,a skończyła się tragicznie dla dzieci,rodziców i gminy.

  7
  2
 21. Obiekt pisze:

  Ropa leży w ziemi ,a należy do arabów.

  4
  1
 22. Katarzyna M pisze:

  W przyszłym roku nie bedzie nic i tez będa gadać, ludziom się nie dogodzi choćby nie wiem co .Moje dzieci zadowolone poskakały na dmuchańcach zostaly oprowadzone przez młodych strażakow przy wozie bojowym obejrzały piękne przedstawienie co by wiecej wymagać może gwiazdki z nieba. Pozdrawiam wszystkich nastawionych na nie?

  5
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *