zachmurzenie duże
15°
13°
piątek
Wójt ukrywa pensje urzędników
10 lipca 2018 r. | 09:30
13

Wójt Adam Szmukier nie ma nic do ukrycia? Tak myślicie? Dotychczas mi wszystko udostępniał. Prawie jak chciałem. Problem pojawił się przy nagrodach i wynagrodzeniach funkcjonariuszy publicznych z Urzędu Gminy Włodowice. Wójt robi wszystko, by Mieszkańcy nie poznali kwot, jakie zarabiają w gminie urzędnicy. Ciekawe dlaczego...

Ostatnio dostałem takie wezwanie.

WEZWANIE
OR.I.1431.018.2018 wniosek o udostępnienie informacji publicznej

Wezwanie do wykazania, iż uzyskanie informacji publicznej przetworzonej jest szczególnie istotne dla interesu publicznego

W odpowiedzi na Pana wniosek z dnia 05.06.2018r. o udostępnienie informacji publicznej i przesłanie wynagrodzenia brutto za miesiąc maj 2018r. każdego z pracowników Urzędu pełniących funkcje publiczne z podaniem imienia, nazwiska, stanowiska służbowego i przyporządkowanej kwoty brutto tegoż wynagrodzenia, wzywam Pana do wykazania, iż uzyskanie informacji, o której mowa we wniosku jest szczególnie istotne dla interesu publicznego. Prawo do informacji publicznej obejmuje uprawnienia do uzyskania informacji publicznej w tym uzyskanie informacji przetworzonej w takim zakresie, w jakim jest to szczególnie istotne dla interesu publicznego.

W trakcie postępowania toczącego się w Urzędzie Gminy Włodowice, ustalono, że informacja publiczna o którą Pan wnioskuje jest informacją publiczną przetworzoną.

Uzyskanie dostępu do informacji publicznej mającej charakter przetworzony, jest zasadne jedynie wówczas, gdy wnioskodawca wykaże, iż udostępnienie informacji jest szczególnie istotne dla interesu publicznego.

Wzywam do wykazania w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, w jakim zakresie występuje szczególna istotność dla interesu publicznego, by dokonać przetworzenia żądanych informacji publicznych. W razie braku odpowiedzi we wskazanym terminie podmiot zobowiązany samodzielnie dokona oceny, czy w sprawie zachodzi szczególna istotność dla interesu publicznego by dokonać przetworzenia wnioskowanych informacji publicznych.
Jednocześnie, stosownie do treści art. 13 ust 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej, powiadamiam Wnioskodawcę, iż wyznaczam nowy termin na rozpatrzenie wniosku, wskazując dzień 03.08.2018r.

Oczywiście, Wójt mi nie udostępni tej informacji i tak z wieloma innymi Wójtami, będę musiał dochodzić swoich spraw przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym. Dużo było takich chojraków, ale jak zaczęli przegrywać...to zmiękli. Jak będzie we Włodowicach?

I co wy na to?

PAWEŁ GĄSIORSKI
13 odpowiedzi na “Wójt ukrywa pensje urzędników”

 1. mieszkanka Rudnik pisze:

  Brawo!!! Wreszcie ktoś potraktował pana “redaktorka” tak jak na to zasługuje. Informacje pozyskać tylko po to żeby sąsiad sąsiada opluwał. Po to żeby był rwetes we wsi? Czemu to ma służyć? Na pewno nie społeczeństwu. Każdy gdzieś pracuje i dostaje za to wynagrodzenie, to chyba normalne.

  11
  25
 2. Kasikowski pisze:

  Przecież to są informacje jawne i powinny być jawne. Widocznie swoim płaci więcej a pracującym mniej.

  22
  7
 3. MIESZKANKA GMINY pisze:

  MA PANI RACJĘ “KAŻDY” GDZIEŚ PRACUJE ALBO I NIE? JEDNAK PRACA W URZĘDZIE GMINY WŁODOWICE JEST “INNA” I NIE CHODZI TYLKO, ŻE PRACUJĘ MAMA,BABCIA,CÓRKA WNUCZKA ITP TYLKO O TO ŻE SKORO URZĄD MA GODZINY PRACY OD 7 DO 15 TO DLACZEGO PRACOWNICY “DOCIERAJĄ NA 8 A ZAŁATWIĆ COŚ O 14,30 GRANICZY NIEMALŻE Z CUDEM!!! W JAKIEJ PRACY TAK JEST? WRACAJĄC DO SEDNA TO SKORO TAK MAŁO ZARABIAJĄ W TEJ “BIEDNEJ” GMINIE TO CZEGO SIĘ BOJĄ? SĄSIAD NIE BĘDZIE “OPLUWAŁ” TYLKO WSPÓŁCZUJE TAK MARNEJ PENSJI… POZDRAWIAM PANA REDAKTORA I ŻYCZĘ POWODZENIA 🙂

  24
  8
 4. Zzz pisze:

  Brawo . Sto procent prawdy

  15
  10
  • Zzz pisze:

   Prawda jest taka ze zarabiają krocie i nic nie robią. Inni ciężko pracują cały miesiąc i połowy ich pensji nie zarabiają.

   22
   8
 5. Katarzyna pisze:

  Dostać się do pracy do Gminy dla normalnego śmiertelnika graniczy z cudem

  21
  3
  • mieszkanka Rudnik pisze:

   Z tym się mogę zgodzić. Niestety tak było zawsze i będzie jeszcze bardzo długo. Dlatego ja całe życie spędziłam jako “fozol” co nie upoważnia mnie do zawiści i złośliwych uwag.

   5
   8
 6. Mieszkaniec pisze:

  My podatnicy utrzymując urzędników,nie mamy prawa wiedzieć ile zarabiają .Jeszcze powinniśmy wiedzieć kto tam pracuje i czy ma jakieś związki z Włodarzem.

  17
  2
 7. T.S pisze:

  Oświadczenie majątkowe Sekretarza Gminy Włodowice — 90,864 tys
  Oświadczenie majątkowe Skarbnika Gminy Włodowice — 102,421 tys
  Oświadczenie majątkowe Kierownika USC — 62,794 tys
  Oświadczenie majątkowe Kierownika GGRiOŚ – 51,929 reszta oswidczen z zarobkami jest na stronie gminy mozna zobaczyc ile kto zarabia

  17
  1
  • olga pisze:

   ja pierdol. to te zarobki to kosmos więcej zarabia w tej biednej gminie skarbnik niż skarbnik w bogatej w Zarkach ludzie to przecież z naszych podatków idzie to te panie to inne żołądki mają no nie mogę w to uwierzyć

   20
   4
 8. lewiciak pisze:

  dużo o nagrodach pisze portal zaleze.com

  niektóre info są trochę głębiej, ale dużo spraw wygrali w sądach i nawet nsa.

  właśnie o jawność nagród i wynagrodzeń, pensji.
  w tym ze starostwem w pucku, gdzie prawie wszystkich pracowników pensje ujawniono.

  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   To są publiczne pieniądze i wszystko powinno być ujawnione bo są to tylko i wyłącznie pieniądze mieszkańców i podatników tej Gminy i powinni wiedzieć jak są one zarządzane przez osoby do tego powołane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *