pochmurnie
15°
13°
wtorek
Uwaga! Ślisko na drogach!
11 grudnia 2020 r. | 11:44
0

Jest zima, to musi być ślisko. Szczególnie na nieodśnieżonych drogach gminnych. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zawierciańscy policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zamarzający na powierzchni jezdni śnieg lub śnieg z deszczem stwarzają ogromne zagrożenie. Szczególnie niebezpiecznie może być na odcinkach biegnących przez masywy leśne, w pobliżu zbiorników wodnych lub na wzniesieniach.

Kierowcy powinni pamiętać, że w takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża, dlatego szczególną ostrożnością powinni się wykazać, dojeżdżając do przejść dla pieszych, skrzyżowań, a także zachować odpowiednią odległość od poprzedzających ich pojazdów. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *