zachmurzenie małe
12°
wtorek
Uwaga! Dzikie zwierzęta na drogach
27 października 2023 r. | 11:23
0

Zdarzenie drogowe z udziałem dzikiego zwierzęcia może okazać się bardzo niebezpieczne, szczególnie dla osób podróżujących samochodami. Sarny, dziki czy lisy w okresie jesiennym częściej wychodzą na nasze drogi, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych. Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdów przez las ale także w pobliżu łąk czy pól.

Dzikie zwierzęta na drodze można spotkać przez cały rok, jednak w okresie jesiennym zdarza się to częściej a tym samym wzrasta ryzyko wypadku lub kolizji z udziałem sarny, dzika czy lisa, które może okazać się bardzo niebezpieczne. Należy pamiętać o tym, aby nigdy nie lekceważyć znaku drogowego „Dzikie zwierzęta”. Widząc taki znak, jesteśmy zobowiązani zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogę z gazu w myśl zasady "im wolniej jedziesz, tym więcej czasu masz na reakcję". Ważne jest również to, aby obserwować nie tylko drogę ale także pobocze. Kiedy już dostrzeżemy dzikie zwierzę na drodze lub przy drodze należy natychmiast zwolnić. /KGP/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *