zachmurzenie duże
10°
sobota
Urząd “wykształcił” nowych użytkowników GminaWlodowice.pl!
09 września 2019 r. | 11:42
2

Realizowany przez Gminę Włodowice projekt grantowy „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Włodowice” dobiegł końca. W okresie marzec – czerwiec 2019 r. zorganizowano 24 spotkania szkoleniowe, które obejmowały 8 modułów w tematyce: "Działam w sieciach społecznościowych", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Tworzę własną stronę internetową".

Wszystkie moduły podzielone były na 3 zajęcia po 4 godziny, co w efekcie stanowi 96 godzin przeprowadzonych szkoleń. W każdym module brało udział 12 Mieszkańców Gminy, co w sumie stanowiło również 96 przeszkolonych osób.
Moduł „Działam w sieciach społecznościowych" przeznaczony był dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy szkolenia nabyli umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in nawiązywanie i kontynuowanie znajomości, kształtowanie wizerunku, wykorzystywanie i dzielenie się swą twórczością.

Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci" przeznaczony był dla wszystkich, którzy chcieli nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Uczestnicy i Uczestniczki uczyli się jak wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż.
Moduł „Tworzę własną stronę internetową” z wykorzystaniem popularnych kreatorów przeznaczony był dla osób, które chciały mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy i Uczestniczki nabywali podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe).

Ponadto omawiano jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
Udział w szkoleniu był bezpłatny. Szkolenia prowadził wykwalifikowany Instruktor. Uczestniczki i Uczestnicy zajęć otrzymali materiały szkoleniowe, w tym zestawy – notatnik, długopis, pendrive ze smyczą, kubek, torbę oraz pełny catering obejmujący ciepły posiłek, kawę, herbatę, wodę i słodycze.W ramach grantu zakupiono 12 kompletów nowoczesnych laptopów z dotykowym ekranem, które po zakończeniu zadania zostaną przekazane szkołom z terenu naszej Gminy. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 53 tys. złotych.

Projekt grantowy „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Włodowice” realizowany w ramach projektu „Obywatel.IT - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia zamieszkałych w województwie śląskim i opolskim”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. /UG Włodowice/
2 odpowiedzi na “Urząd “wykształcił” nowych użytkowników GminaWlodowice.pl!”

  1. Janik pisze:

    Może oświecona Armia obali wrerszcie zapyziałego generała czyli ójta spod Mrzygłodzkiej Studni.Macie ójta z Mrzygłodu to i hydrant zatkał sieczką i na upały wody nie było.Taki to ójt.

    6
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *