zachmurzenie duże
13°
niedziela
strona UG Włodowice
Urząd wykorzystuje zdjęcia dzieci bez zgody ich rodziców!
20 czerwca 2018 r. | 11:03
11

Urząd Gminy Włodowice wielokrotnie wykorzystywał i wykorzystuje wizerunki osób niepublicznych bez ich pisemnych zgód. Po wejściu ustawy RODO, która bardziej chroni dane osobowe nas wszystkich, urząd był zobligowany do uzyskania zgód od osób, których dane i zdjęcia zamieszcza na oficjalnej stronie urzędu. Mimo iż sami poinformowaliście mnie, że takich zgód urząd od was nie otrzymał, ani nie występował o takie zgody, a ja oficjalnie o informację w tym zakresie wystąpiłem do urzędu, ten twierdzi...że takie zgody od was posiada.

Wczoraj dostałem odpowiedź z urzędu... "urząd posiada takie zgody, zgodnie z w/w Rozporządzeniem udzielonej zgody Administratorowi, tj. Gminie Włodowice, Administrator nie może przekazać danych osobowych osobom trzecim zawartych w wyrażonych oświadczeniach o wyrażeniu zgody na rozpowszechnianie wizerunku".

No cóż, postanowiłem to zweryfikować. Rozmawiałem ze strażakami, rozmawiałem z rodzicami dzieci, którzy są na zdjęciach na stronie urzędu i o dziwo, ani strażacy, ani rodzice takich zgód nie widzieli na własne oczy.

Panie Wójcie, dlaczego łamie Pan prawo? Zamieszcza Pan wizerunki osób niepublicznych bez ich zgody!

Do sprawy z pewnością wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI
11 odpowiedzi na “Urząd wykorzystuje zdjęcia dzieci bez zgody ich rodziców!”

 1. zitos pisze:

  przecie wójt o nic nikogo nie pyta

  5
  4
 2. Kasia pisze:

  Ludzie Ja wiem ze zblizaja sie wybory i to co piszecie to tylko nagonka na wojta np skauting jurajski tez publikuje zdjecia dzieci i wątpie aby mieli zgode

  7
  5
 3. Polak pisze:

  A Wasz Śmieszny portalik ma wszystkie zgody ? Na wizerunek? I znów cisza z waszej strony

  13
  3
 4. Remigiusz pisze:

  do Polaka jakby nie mieli to by Was tu na zdjęciach nie było poły jedne przecież wy jesteśta osoby publiczne matoły poczytać trchę prasy
  a tak jak tu już jestem to sie pytam ile diety ma radny szeregowy we Włodowicach dietki czy może ktoś z was wysokiej władzy mi odpowiedzieć bo na pewno tu wchodzita i czytata bo publika tu jest wielka 600 osób to bacznie obserwuje

  5
  3
  • mieszkanka Rudnik pisze:

   Wyobraź sobie Remigiuszu matole i “poło” nieświadoma że ten portalik którego tak popierasz nie starał się o żadne pozwolenia na publikację zdjęć a, publikuje wizerunki ludzi nie związanych z polityką ani życiem publicznym .Co zaś do zarobków i diet to życzę powodzenia w wyborach. Z Twoją inteligencją,oczytaniem i światopoglądem znajdziesz bardzo,bardzo wielu zwolenników. Wreszcie zacznie się coś dziać. Na pewno nie będzie lepiej ale będzie weselej!

   5
   2
 5. matka pisze:

  jestem bardzo zadowolona jak coś się dzieje jak skautnig działa że nasze dzieci choć trochę coś zobaczą , bo w szkole to nauczycielą się nie chce a o urzędzie naszym nie wspomnę żeby coś zrobił

  8
  3
 6. Piut pisze:

  NIE TYLKO ZDJĘCIA!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *