zachmurzenie duże
23°
20°
niedziela
fot. Starostwo Powiatowe w Zawierciu
Umowa na przebudowę drogi powiatowej Zawiercie – Pomrożyce- Parkoszowice- Włodowice została podpisana
21 lipca 2021 r. | 11:59
0

Zarząd Powiatu Zawierciańskiego podpisał właśnie umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo- kosztorysowej dla realizacji zadania pn.: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1730 S Zawiercie - Pomrożyce - Parkoszowice- Włodowice".

Przygotowywany projekt ma obejmować:

- wymianę nawierzchni na całym odcinku;

- budowę chodników;

- utworzenie ciągu pieszo-rowerowego;

- budowę ronda na skrzyżowaniu: Piecki-Kromołów-Pomrożyce- Blanowice.

- odwodnienie drogi.

Prace remontowe rozpoczną się w Zawierciu - Bzowie na ul. Harcerskiej (mostek), a zakończą we Włodowicach.

- Zadanie dotyczy drogi biegnącej w granicach administracyjnych dwóch gmin: Zawiercia i Włodowic. Jestem przekonany, że będzie to kolejna inwestycja, która ułatwi komunikację mieszkańcom naszego powiatu oraz turystom – mówi Gabriel Dors, Starosta Zawierciański. – Serdecznie dziękuję Radnym Gminy Zawiercie oraz Radnym Gminy Włodowice, że podjęli decyzję o wsparciu tego projektu.

Koszt wykonania opracowania, zgodnie z umową to 664.200,00 zł brutto. Wykonawcą umowy są Przedsiębiorcy występujący wspólnie (Konsorcjum): Lider - Biuro Inżynierskie TRAKT, Partner - Przedsiębiorstwo Robot inżynieryjnych TRAKT. Zadanie realizowane jest ze środków własnych budżetu powiatu oraz dofinansowania przyznanego przez Gminę Włodowice i Gminę Zawiercie.

Po przygotowaniu projektu i zatwierdzeniu jego ostatecznego kształtu, a następnie uzyskaniu niezbędnych zezwoleń, Powiat przygotuje wniosek i wystąpi o środki zewnętrzne na jego realizację. Wkład własny w w/w zadaniu zapewnią: Powiat Zawierciański, Gmina Włodowice i Gmina Zawiercie. /Starostwo Powiatowe w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *