bezchmurnie
12°
wtorek
fot. slaskie
Umowa na dofinansowanie w ramach “Inicjatywy Sołeckiej” podpisana!
24 lipca 2019 r. | 08:27
2

W starostwie powiatowym w Zawierciu podpisano kolejne umowy w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. W uroczystym podpisaniu umów z gminami z powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego (w tym również przedstawiciel gminy Włodowice) i będzińskiego uczestniczyła Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego. Kwota przeznaczona dla sołectw z tych trzech powiatów to niespełna 650 tys. zł.

„Głos mieszkańców jest dla nas najważniejszy. Widzimy, że ten konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba wniosków, które do nas spłynęły. To konkretny wkład dla społeczności lokalnych i cieszę się, że najczęściej te środki są przeznaczane na inicjatywy sportowe, place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, bo to szansa na zdrowe i aktywne społeczeństwo” – podkreślała Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” ma na celu umożliwienie mieszkańcom wpływu na zainwestowanie środków z budżetu województwa śląskiego na przedsięwzięcia i zadania, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. W tym roku pula środków na wydatki związane z konkursem została ustalona na poziomie 4,5 mln zł.

W ramach przeprowadzonego naboru udział w konkursie wzięły 104 gminy (z 17 powiatów). Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęło 338 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na łączną kwotę 10,8 mln zł. Sejmik Województwa Śląskiego udzielił 238 zadaniom pomoc finansową w formie dotacji celowych w łącznej kwocie 4,5 mln zł na realizację zadań wybranych w ramach konkursu. Pomoc została udzielona 84 gminom województwa śląskiego.

Kwota przeznaczona dla powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego i będzińskiego z budżetu województwa to niespełna 650 tys. zł. Łącznie zawarto 41 umów na realizację zadań w 12 gminach.

O pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Limit pomocy finansowej dla gminy wynosił 60 tys. zł. Do konkursu nie mogły być zgłaszane zadania, których realizacja była współfinansowana ze środków zewnętrznych (np. funduszy UE, krajowych itp.) za wyjątkiem funduszu sołeckiego, którego środki mogły być łączone w celu realizacji przedsięwzięć. /Śląskie/
2 odpowiedzi na “Umowa na dofinansowanie w ramach “Inicjatywy Sołeckiej” podpisana!”

  1. ROBOL pisze:

    PROSZĘ O ZAINTERESOWANIE SIĘ CZEMU ROBOTY BUDOWLANE NIE SA ROBIONE NA RYNKU WE WŁODOWICACH

    12
    2
  2. STRAżAKpl pisze:

    no pewno gmina nie płaci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *