zachmurzenie duże
sobota
Tylko ośmiu radnych za budżetem na 2019 rok!
28 grudnia 2018 r. | 15:57
31

Dziś we Włodowicach odbyła się sesja Rady Gminy Włodowice, podczas której radni uchwalali budżet. Tylko ośmiu radnych było za budżetem gminy na 2019 rok w tej wersji. Pozostali wstrzymali się.

Co ciekawe, zgodnie z uchwałą Wójt Adam Szmukier będzie mógł zaciągnąć kredyt na pokrycie deficytu budżetowego w wysokości aż 3 000 000 zł.

Zobaczcie jak to wyglądało na wideo poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

? Trwa sesja Rady Gminy Włodowice

Gepostet von Gmina Włodowice am Freitag, 28. Dezember 2018

 

 
31 odpowiedzi na “Tylko ośmiu radnych za budżetem na 2019 rok!”

 1. Osa pisze:

  Ale chyba panie redaktorze powinni unieważnić jeden głos oddany przez radnego Przemysława Szymochę bo to jest kolaborant i dwulicowiec czyli jest wynik 7:7 a Szymochę na taczkę z obornikiem i daleko od wsi odtransportować.Precz z kretynem.

  30
  14
 2. Mieszkanka Włodowic pisze:

  wójta na toczkę bo ten ciul się nawet nie przygotował na sesję szok szok gdyby nie Pani Katarzyna
  to przecież ten ciul nie wie czego gdzie szukac wzrokiem po ścianach okulory tylko poprawio

  21
  14
 3. Robert pisze:

  Za co ten wójt Włodowic dostaje uposażenie ? Przecież to Skarbnik Gminy robi za wójta robotę ? Skarbnik Gminy na Wójta a obecnego wójta zagonić do pracy w Zagrodzie Koziej co znajduje się blisko UG Włodowice i niech wójt Adam mośki doi to chociaż będą zadowolone bo do kozy nie dopuściłbym go za nic w świecie.

  21
  13
 4. GÓRZANKA pisze:

  DO OSY SZYMOCHA POWINIEN WIEDZIEĆ JAK BYĆ GANIANYM BO ON JUSZ BYŁ GANIANY OSZUST JEDYN

  20
  11
 5. Zalamany mieszkaniec gminy pisze:

  Żal Pana Szymochy bo w przerwie Sesji siedział taki biedny, samotny Radny bezradny. Swoich odrzucił a reszta Go nie zauważyła. Był to żałosny widok.

  23
  11
 6. Robert pisze:

  Szymocha to CIOTA

  20
  11
 7. Małgośka675 pisze:

  brawo dla odważnych radnych z opozycji
  a tak a pro po co taka zmęczona dziś pani radna z Huciska była królowa KGW HUCIANEK I OBLUBIENIC SZMUKIERA

  21
  10
 8. Alicja pisze:

  Pan Szmukier kłamie i jeszcze raz kłamie w sprawie ALTANY mam nadzieję że ktoś się za to weżnie i altana wróci do RZędkowic panie Szmukier nie módl się pan tyle żeby panu sufit w kościele na łeb nie poleciał

  18
  9
 9. aAnalfabeta pisze:

  Dobre te kamery są bo widzę że wójt nie umie czytać i mówi ciągle że modli się za nas i za mnie a gdzie on te modly odprawia

  19
  8
 10. Elwirka pisze:

  modły odprawio w Wisłe pensjonat już hulo gazociąg sprzedoł i co gdzie kasa bo bardzo cicho się zrobiło

  19
  11
 11. Łukasz Maciążek pisze:

  Oj skończą się wam te komentarze anonimy wkrótce oj skończą. Wtedy 99% bohaterów nic nie napisze.

  12
  17
  • Robert pisze:

   Ty oszołomie pierwszy polegniesz

   15
   8
   • Szacunek pisze:

    Napisał obiektywnie ale nie po myśli byłej kandydatki na wójta i już kontratak. Wybory skończyły się 4 listopada ale pani Dorota nie może się z tym pogodzić. Mam nadzieję ze w nowy rok nowa Dorota.

    10
    16
 12. Aniius pisze:

  No no no wielkie brawa dla pani Skarbnik- pelen profesjonalizm, rzeczowo, konkretnie i ogromna wiedza! No wojt by bez niej bezradny.

  14
  15
 13. Mieszkaniec gminy ? pisze:

  A dlaczego niektórzy SOŁTYSI podpisują tylko listę żeby za sesje pieniądze wziąć i po 15 minutach ich już nie ma? Czy nie powinni do końca zostać skoro się podpisali na liście i pieniądze biorą? Proszę o wyjaśnienie tej sprawy.

  20
  1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

   Dlaczego Wójt Adam Szmukier kłamie publicznie w sprawie “ALTANY RZĘDKOWSKIEJ” ? Wójt Szmukier odczytał niby jakieś porozumienie zawarte pomiędzy Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego a występującego na obszarze Gminy Włodowice pod nazwą Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd .
   Panie Szmukier Gmina Włodowice była BENEFICJENTEM projektu LIFE 11 NAT/PL/432 pn. ” Ochrona cennych przyrodniczo siedlisk nieleśnych,charakterystycznych dla obszaru Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd ”
   To zadanie było finansowane przez Wspólnotę Europejską,Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
   Panie Szmukier niech pan już więcej głupot nie opowiada mieszkańcom bo pan nie ma aneksów do tych trojga podmiotów.
   Panie Szmukier kto panu wytworzył odpowiedź na mój wniosek ?
   Mnie pan taką bzdurą nie zadowoli.
   Panie Szmukier czy pan zdaję sobie sprawę że za taką samowolkę będzie pan musiał zwrócić kwotę dofinansowania wraz z odsetkami za złamanie warunków umowy/deklaracji.
   Panie Wójcie przecież pan na to zadanie podpisał weksel a umowa zadania kończy się w 2022 roku.

   14
   7
   • arti pisze:

    Darek przestaj pierdolic o tej altanie już!!!!

    14
    13
    • Rita pisze:

     Arti 🙂 altana rulez 😀 na wieki wieków

     5
     6
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

     arti masz rację Wójt Adam Szmukier tak pierdo…ł na Sesji że tylko nie było przedszkolaków żeby jego bredni słuchali a o altanie to on gorzej niż bzdury opowiadał.
     Gdyby nie obecność Skarbnik Gminy Katarzyny Kochman to tego Wójta nie ma bo obserwując jego zachowanie to on jest nieobecny albo myślami jest w Wiśle.
     Dobrze że część Rady jest zmieniona to i zagonili Wójta Szmukiera do narożnika. Powalczymy trochę z Wójtem i będziemy mu patrzeć na ręce i na co wydaje pieniądze publiczne.

     11
     7
 14. arti pisze:

  Masz rację nic cwaniaki nie napiszą!!!

  4
  10
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

   Sprawa altany to sprawa rozwojowa i dopiero będą problemy dla Wójta z tą samowolką,której się dopuścił i zobaczy że prawa trzeba szanować i przestrzegać.

   13
   10
 15. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

  Radni Rady Gminy Włodowice – Szansa na Rozwój·
  28 grudnia odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Włodowice w tym roku. Jako jedna z najważniejszych sesji, przyjmująca projekt budżetu Naszej Gminy na 2019 rok była niezwykle burzliwa. Radnym „Szansy na Rozwój” trudno było zaakceptować przedstawiony projekt budżetu. Podawali bardzo ważne i istotne argumenty, przemawiające za koniecznością przesunięcia debaty nad budżetem.
  Radni: Mariusz Boniszewski, Krzysztof Sobólski oraz Emilia Stróżecka podnosili problemy wymagające dogłębnej dyskusji. Argumentem podniesionym przez Radnego Mariusza Boniszewskiego był brak opinii Komisji Budżetowej, która obradowała już dwukrotnie, lecz podczas tych posiedzeń nie wypracowała żadnego stanowiska oraz nie przedłożyła Radzie wymaganej przepisami prawa opinii komisji lub wniosku komisji do projektu budżetu. Tak naprawdę do dziś nie zamknięto obrad Komisji Budżetowej, której przewodniczącym jest Radny Witold Zacłona. Być może dlatego nie sporządzono jeszcze żadnego protokołu z jej posiedzeń. Nie wiadomo również kto jest wiceprzewodniczącym tej komisji. Nie umożliwiono Radnym złożenia poprawek do projektu uchwały budżetowej, gdyż nadeszła godzina 10.00 i rozpoczęła się IV Sesja VIII Kadencji Rady Gminy Włodowice. Na podstawie Regulaminu Rady Gminy Włodowice Komisja Budżetowa powinna przygotować opinie lub wniosek o planie budżetu i przekazać go Radzie Gminy. Tymczasem stałe komisje Rady Gminy Włodowice zwoływane są (po raz drugi z rzędu) w dniu obrad Sesji – na 2 godziny przed obradami Sesji Rady Gminy Włodowice, co uniemożliwia radnym uzyskanie rzetelnych i wyczerpujących informacji niezbędnych do dyskusji i podjęcia decyzji, szczególnie w sprawach tak ważnych jak finanse Gminy Włodowice. W sposób pochopny zwoływane komisje wykluczają istotę rzetelnej pracy radnego. Radny Krzysztof Sobólski głośno poparł wniosek formalny o przesunięcie obrad nad uchwałą budżetową, gdzie ostateczny termin mija dopiero 31 stycznia, a więc można byłoby uchwałę budżetową doprecyzować w taki sposób, aby wszyscy Radni, poczuli się jej autorami. Radna Emilia Stróżecka podczas trwania sesji, próbowała zgłosić konieczność zaplanowania w budżecie „rezerwy” na inwestycje przy drogach powiatowych, takich jak przebudowa dróg i budowa chodników, jednak ta propozycja nie znalazła poparcia ani u Pani Skarbnik, ani u Pana Wójta. Ponadto wskazano na błędy występujące w Planie dochodów Gminy Włodowice na 2019r.: dwukrotnie w dochodach majątkowych występuje z niezrozumiałych przyczyn Dział „Kultura i Ochrona Dziedzictwa Narodowego”. Raz na kwotę 89.230,00zł, drugi raz na kwotę 9.685.106,00zł. Wyjaśniając – Pani Skarbnik tłumaczyła błędy w Projekcie uchwały budżetowej – jako „błąd pisarski”, który powstał metodą „kopiuj-wklej”.
  Więcej rozwagi i precyzji w formułowaniu kwot Pani Skarbnik!
  Ta pomyłka – to różnica kwoty o 9.595.876,00 zł !!!?
  Najważniejszym podnoszonym przez Radnych „Szansy na Rozwój” argumentem jest to, że mieszkańcy Gminy nie zostali poinformowani przez Wójta o założeniach projektu budżetu na 2019 rok, ani o kierunkach polityki społecznej i gospodarczej. Obowiązek przekazania takiej informacji nakłada art. 61 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym.

  Z ciekawostek IV Sesji (28 grudnia 2018) chcielibyśmy Mieszkańców Naszej Gminy poinformować, że Pan Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Ibek „zarządził” zakaz odczytywania interpelacji Radnych podczas obrad Sesji. Czyżby w Gminie Włodowice było tworzone „prawo przewodniczącego Rady”? Jak się mają do takiego „zarządzenia” zapisy znowelizowanej Ustawy o samorządzie gminnym z dnia 11 stycznia 2018 roku kierującej główny nacisk na jawność życia publicznego? Tym bardziej jest to dziwne, że upowszechnianie interpelacji jest niezgodne z cyt. ustawą, gdyż wszystkie wnioski, interpelacje, petycje i zapytania (wraz z udzielonymi na nie odpowiedziami) powinny być upowszechniane dla społeczności: na BIP-ie i na stronie internetowej Gminy oraz w sposób zwyczajowo przyjęty (w Naszej Gminie są to tablice ogłoszeń ?) Do chwili obecnej odpowiedzi na interpelacje nie są publikowane w ogóle.

  10
  7
 16. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

  Nie ma się co przejmować po obejrzeniu wideo z Sesji to Wojewoda Śląski uchyli wszelkie UCHWAŁY ,które były podejmowane na Sesji budżetowej i pomożemy w tym aby utemperować Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Ibka i Przewodniczącego Komisji Finansów Witolda Zacłonę—który to nawet nie wie gdzie ma zająć miejsce prowadząc obrady Komisji i nie wie co to stół prezydialny co to za ludzie z łapanki sprawują funkcję radnego jak nie mają do tego zielonego pojęcia.
  Osoby odpowiedzialne za BIP we Włodowicach i jego prowadzenie poniosą surowe konsekwencje—musicie wiedzieć że jestem w waszej gminie i zaprowadzę wam tam idealny porządek i Wójt Szmukier już nic nie ukryje.
  Panie Przewodniczący Komisji Witoldzie Zacłona proszę zabrać się do czytania ze zrozumieniem USTAWY o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku i następnie Statutu i Regulaminu Rady Gminy Włodowice i niech mnie pan następnym razem na posiedzeniu Komisji nie traktuje tak jak na Posterunku Policji podczas przesłuchania i musi pan jako Radny zmienić retorykę w stosunku do obywateli RP a widzę że pan wyniósł złe nawyki z byłej pracy.
  Czas na zmiany.

  12
  9
 17. Łukasz Maciążek pisze:

  Od wyborów tylko szansa i szansa. Jaki był spokój bez was. Nie było obrażania i tych kłamstw wszystkich żeby zniszczyć człowieka. Wiadomo teraz że to szansa na rozwój.

  10
  9
 18. Baba ze wsi pisze:

  W zupełności zgadzam się z konkluzją Prawdo0odobnie Dariusz Szlęk; jeśli gmina jest biedna, to trzeba dwa razy obrócić każdy grosz zanim się go wyda. Najpierw konieczna jest gruntowna analiza i debata nad projektem budżetu i nie może to być robione na chybcika na dwie godziny przed kluczową sesją – takie podejście i przewidywania obowiązują ood0owiedzialnego gospodarza i proszę nie zrzucać w tym względzie odpowiedzialności na radnych, bo oni, przynajmniej niektórzy, poważnie podeszli do swoich zobowiązań zawartych w ślubowaniu. Wynikłe na bieżąco błędy w zapisach nowego budżetu są tym bardziej zadziwiające, że podobno był on sprawdzany przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Żenada. Obowiązkiem Skarbnika Gminy jest dokładne wytłumaczenia każdego zapisu, a jeśli tego nie porafi to chyba musi się dodatkowo przeszkolić – to może wszyscy razem ? Sugeruję przeszkolenie w gminie Kroczyce.
  W związku z nadchodzącym Nowym Rokiem Życzę wszystkim kursu na właściwą drogę poprawy, obyśmy za rok z zadowoleniem stwierdzili, że chyba zaczyna się lepiej. Panie Wójcie dla Pana również oraz 5 lat nie spokoju ale rzetelnej pracy na rzecz całej naszej gminy.

  13
  5
 19. Baba ze wsi pisze:

  Wracając do sesji z 28.12 .br. zadziwia decyzja Pana Przewodniczącego Rady o tym, by przed sesją składać interpelacje. Panowie chodzi Wam o to, ąby nie były one czytane w czasie sesji przez konkretnych Radnych ? Naród dowiiedziałby się kto i o co się upomina/ wnioskuje, a obrady są przecież transmitowane na żywo ! Chociaż tak można częściowo zakamuflować niedociągnięcia/ śliskie sprawy. To się nazywa transparentność sprawowania władzy !

  8
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *