zachmurzenie duże
10°
sobota
Tragedia w Rudnikach. Syn zabił matkę?
25 stycznia 2019 r. | 09:57
13

Jak podaje portal Zawiercie112.pl, nie żyje 71-letnia mieszkanka Rudnik. Policja z Zawiercia zatrzymała jej syna, 48-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o śmiertelne pobicie swojej mamy.

Do zatrzymania doszło wczoraj w ok. godz. 9:00. Mężczyzna był nietrzeźwy.

PAWEŁ GĄSIORSKI
13 odpowiedzi na “Tragedia w Rudnikach. Syn zabił matkę?”

 1. Xxx pisze:

  Sierda ty zwyrodnialcu

  26
  1
 2. Lutek pisze:

  Co zrobiła w tym kierunku Komisja ds Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Uzależnień pod przewodnictwem pani Okraska, która zarazem jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Sppołecznej we Włodowicach? Okazuje sie że nic nie robicie a przecież ten zabójca swojej matki nadużywał alkoholu i było to do was zgłaszane i widzę że normalnie te sygnały zignorowaliście? Macie krew na rękach!

  41
  12
 3. obywatel rudnik pisze:

  wiele razy zwracalem uwage do komisj a kokretnie do pani otpowiadaiocej za to by zapobiec temu nieszczesciu a komisja ta która jest to wymys pana wujta bo komisja powina sie skladac z pracownika socjalnego policjata psychologa i trzezwego alkocholika a nie tak jak to jest teraz

  20
  4
 4. Elwirka pisze:

  Tego obecnego wójta to tylko na taczkę załadować i do tej “Koziej Zagrody” we Włodowicach zawieść i tam powinno być jego miejsce i dać mu jeszcze jego gazetkę gminną do poczytania.

  22
  6
 5. Warszawianka pisze:

  Pochodzę z terenu gminy Włodowice i jakiś czas jestem użytkowniczką na tym portalu jak i na FB też tej strony.Pragnę zauważyć że jest tutaj poruszanych wiele spraw, które dotyczą egzystencji mieszkańców.Pragnę zauważyć że włodarz Adam Szmukier niewłaściwie wypełnia obowiązki jako wójt tej gminy.Przecież pan Adam mieszka w Rudnikach i widze że on nie dostrzega potrzeb społecznych.Ostatnimy czasy obserwowałam sytuację osoby samotnej i z problemami alkoholowymi, gdzie ta osoba została sama sobie i był brak interwencji ze strony wójta Szmukiera.Szkoda mi tego pana Andrzeja ale przecież od tego są odpowiednie osoby, które statutowo powinny się zajmować na bieżąco rozwiązywaniem i pomocą takim osobom jak pan Andrzej.Teraz tragiczne zajście i śmierć starszej pani,matki i w tle widzę że ponownie sytuacja miała miejsce w Rudnikach i też z tego co wyczytałam na innych forach informacyjnych to jej syn, który przyczynił sie do śmierci matki miał problemy alkoholowe. Ciekawa jestem czy jak w komentarzach jest informacja to denatka kontaktowała się z magistratem włodowskim i prosiła ich o pomoc ? Jeśli coś takiego było zgłaszane to szanowny panie wójcie Szmukier nie jesteś pan godny tego stanowiska jakie teraz pan piastuje jako włodarz tej gminy.

  15
  3
 6. KASIA KASIA pisze:

  Nie wiem czy nasze prawo jest takie niedoskonałe czy praca urzędników na tak odpowiedzialnym stanowisku, którzy zasiadają w komisji do rozwiązywania problemów alkoholowych są moim zdaniem niekompetentni , bez podstawowej wiedzy, bez empatii. Uważam ,że większość z nich jest tam z przypadku. Powinny być to osoby o wysokich kwalifikacjach w tej dziedzinie. Oczywiście obowiązkowo powinien tez być w komisji niepijący alkoholik. Nie piszę tutaj konkretnie o gminie Włodowice ale temat znam . Sumując mogę powiedzieć w skrócie że to jest organizacja do wyciągania pieniędzy. Wystarczy zapytać ile osób z ich pomocą przestało pić. Jestem pewna że gdyby w tej komisji zasiadały osoby charyzmatyczne, z wiedzą i często z doświadczeniem to wielokrotnie więcej osób miałoby szansę na abstynencje……podkreślam, zę nie piszę tutaj konkretnie o gminie Włodowice gdyz nie mam doświadczenia z tą gminą…może ktoś się podzieli swoją opinią, ktoś kto miał przyjemność z tą komisją

  19
  2
 7. Mieszkanka k pisze:

  Dla “znawców tematu” który alkoholik się przyzna że jest alkoholokiem i pójdzie się dobrowolnie leczyć….

  9
  11
  • Nn pisze:

   W tym przypadku chodzi nie tylko o alkoholizm, ale znęcanie się fizyczne. Noż kurde, czy w naszym kraju matka nie może się uwolnić od syna, który ją notorycznie bije? Nie ma żadnych praw taka osoba? Przecież wiadomo jest że gdyby się na niego “poskarżyła” policji, to może siedziałby tak jak i teraz 48 godzin, a po wyjściu dalej znęcał by się…

   17
   • Verty pisze:

    Ano takie prawo, że pokrzywdzony nic nie może. Wezwie policje to smyka spisza, upomna lub zabiora na izbę a potem on wróci i od nowa to samo. Nir można też przymusowo oddać go na leczenie.Niestety oprawca ma wieksze prawa niż pokrzywdzony!

    14
    2
   • KASIA KASIA pisze:

    Nn masz rację …dokładnie tak jest. U nas chroni się oprawcę a osobie , która jest ofiarą przemocy zarzuca się dlaczego tak długo zwlekała ze zgłoszeniem się na policje, dlaczego nic nie robiła, że ona to powinna…tamto powinna, …że tak naprawdę to jej wina……a gdyby jeden z drugim miał wiedzę w tym temacie to wiedziałby dlaczego tak właśnie postępują ofiary przemocy…szkoda gadać….a i tak każdy jest zostawiony samemu sobie i lepiej nie liczyć na pomoc tylko uciekać !

    15
    2
 8. Robert pisze:

  Kasiu masz rację pisząc ogólnie i chyba we wszystkich gminach te komisje działają podobnie.We Włodowicach to jest już w ogóle szczyt debilizmu rozwinięty w nieskończoność,gdzie roczny budżet tej komisji przekazany przez wójta Szmukiera to kwota około 5 tysięcy złotych to chce dodać że wydanie gazetki gminnej wójta Szmukiera również opiewa na około 5 tysięcy złotych ! Niech mi ktoś powie czy ten wójt jest normalny i wie co robi ? Na tak biedną gmine Włodowice ten Szmukier od 2012 roku drukuje i wydaje gazetke gminną w większości z jego zdjęciami. Gdzie byli radni poprzednich i obecnej kadencji po części że do takiej niegospodarności dopuszczaja ,gdzie nie ma pieniędzy na oświetlenie uliczne i sie go wyłącza a tutaj są pieniądze na gazetkę gminą i na opłacenie redaktora i wydanie tego instagrama w formie papierowej. Jest top szczyt debilizmu wójta że tak durnie wydaje pieniądze podatników.Jak wójt Szmukier chce zabłysnąć i sie pokazywać publicznie to niech żona prowadzi mu stronę internetową i instagram i niech tam jego żona dodaje zdjęć po 20 sztuk z każdego dnia. Internet jest wydolny to wszystkie zdjęcia się zmieszczą i niech wtedy oglądają Strusia Szmukiera.

  19
  5
 9. Jar pisze:

  Pan o którym mowa wyżej jest już na wolności od kilku dni można go spotkać pod sklepem łraczącego się piwkiem chyba jest nie winny bo inaczej by to nie wypuścili .

  6
  1
 10. Znieczulica sasiadow pisze:

  Teraz sąsiedzi zmarłej piszą co wiedzieli i co widzieli i robią anonimowy samosad. A co zrobiliście za jej życia, żeby jej pomóc? Ktoś zgłosił to do gminy, na policję?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *