pochmurnie
15°
13°
wtorek
MWM Brzesko
Szykuje się kolejna podwyżka za śmieci!
18 października 2019 r. | 12:22
12

Gmina ogłosiła przetarg na "Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych powstających na nieruchomościach na terenie Gminy Włodowice". Zapowiada się kolejna podwyżka. Bez względu na przetarg, radni mają już ustalone nowe stawki za wywóz odpadów od mieszkańców z terenu gminy Włodowice.

Przetarg zostanie rozstrzygnięty pod koniec listopada.

PAWEŁ GĄSIORSKI
12 odpowiedzi na “Szykuje się kolejna podwyżka za śmieci!”

 1. MIESZKANKA GMINY pisze:

  TERAZ NIE BĘDZIEMY PRACOWAĆ ŻEBY ŻYĆ, TYLKO BĘDZIEMY ŻYĆ ŻEBY PRACOWAĆ I PŁACIĆ PODATKI DO URZĘDU W KOŃCU MUSZĄ PRACOWNICY SIĘ “INTEGROWAĆ” I NASI RADNI MIEĆ NA PODWYŻKI… PORAŻKA

  17
  • Łukasz Maciążek pisze:

   Ceny za śmieci rosną w całym kraju. Podobnie będzie w Zawierciu?
   24 października 2019 Zawiercie112 No Comments
   Referat Gospodarki Komunalnej UM w Zawierciu poinformował dziś o prawdopodobnej podwyżce opłat za odbiór śmieci. Powód? Główne przyczyny podwyżki cen w ostatnich latach to brak konkurencji oraz wyższe stawki za przetwarzanie i składowanie odpadów.

   W komunikacie wspomniano, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyjrzał się cenom za gospodarowanie odpadami. Zbadano sytuację we wszystkich 302 gminach miejskich w Polsce i przygotowano specjalny raport.

   – Badanie urzędu pokazało, że wzrost opłat płaconych przez mieszkańców za odbiór śmieci rozpoczął się w 2017 roku, a potem z roku na rok był coraz większy. W latach 2018 -2019 ponad 60 proc. gmin podniosło lub planuje zwiększyć ceny. Skala podwyżek różni się w zależności od regionu Polski – powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał.

   Niestety, okazuje się, że obowiązujące stawki opłat w Gminie Zawiercie także nie wystarczają na pokrycie kosztów systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Droższe jest m.in. przetwarzanie odpadów, a to jeden z czynników, który powoduje, że gmina musi dopłacać do systemu. Dlatego też Władze Zawiercia oraz Radni Rady Miejskiej będą musieli pochylić się nad podwyżką opłat.

   Dla porównania: wiadomo już, że w sąsiednim Myszkowie od 1 kwietnia 2020 roku za odpady segregowane trzeba będzie płacić 29,40 zł. W Wodzisławiu Śląskim ta stawka wynosi obecnie 26,10 zł, a np. w Porębie – 20 zł.

   Co ważne, rozpoczęły się konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Z projektu wynika, że opłata za segregowane odpady może wynieść 25 złotych, co i tak będzie mniej uciążliwe dla mieszkańców, niż np. w Myszkowie.

   Źródło: Czysta Gmina Zawiercie

 2. Dzielnicowy pisze:

  Wójt zafundował nam Rynek to teraz trzeba uzupełnić dziurę w budżecie.

  18
  1
  • Gienia pisze:

   To najwspanialszy wojt na świecie

   2
   9
   • Rozczarowana pisze:

    Dzisiaj, tj. sobota dowiedziałam się, że 18.10.2019r. o godzinie 12.00 było oficjalne otwarcie nowego rynku we Włodowicach. A może nie oficjalne, ale prywatne (taki mały szczegół). Bardzo mi przykro z tego powodu, ponieważ myślę, że tak jak reszta społeczeństwa, która nic o tym nie wiedziała, (na pewno połowa mieszkańców gminy Włodowice) chętnie zawitałabym na tym uroczystym otwarciu. Tak się jednak nie stało. Godzina 12, kiedy większość ludzi jest w pracy, kiedy dzieci są w szkołach, nasz wójt organizuje UROCZYSTE i OFICJALNE otwarcie 3-milionowej inwestycji. Żadnego rozgłosu, żadnej nawet kameralnej imprezy – nic. Chyba nie jestem jedyną osobą, która o tym nie wiedziała. Pozdrawiam. Rozczarowana mieszkanka Włodowic 🙂

    12
 3. BLAZA pisze:

  Gienia nie siedź już pod stołem bo będziesz mieć ciemne przegródki między zębami

  4
  2
 4. BLAZA pisze:

  W dniu dzisiejszym oszołom Szmukier odwiedził Górę Włodowską przy budowie chodnika od domu dziecka. Spieprzaj dziadu jeden od tego ośrodka. Jedź do Mrzygłodu ty ofermo skąd pochodzisz i tam do studni wsypuj sieczkę palancie jeden wysoki a pusty mózgiem. Ty ofermo jedna nie otrzymałeś promocji z klasy do klasy a teraz przemawiasz CZUBKU jakbyś był po amfie. Spadaj DZIADU

  8
  1
 5. Kapsuła pisze:

  Już kuwa nie mieli gdzie tej kapsuły zakopać. Jak zgaśnie rynek to se idzie zęby wybić o ten dekiel. Gdzie jest BHP w tej gminie jakieś.

  11
  • Jegomosc pisze:

   No to mamy trzy miliony złotych z naszych kieszeni na rynku. Co tam tyle kosztuje to nie wiadomo. Te szubienice co tradycyjnie to na wisiołku powinny być a nie na rynku. W Średniowieczu to był kat i sprawę załatwiał inaczej. To te szubienice to ni przypiął ni przyłatał . Już podobno było jakieś szumne otwarcie tylko czemu w piontek o 12 a nie np we środę o 6 rano. To by było lepiej bo już by na pewno nikt nie przyszedł jak już tak po cichu miało być

   12
 6. Zuzia pisze:

  Ciekawi mnie jedno na której z wycieczek te cudowne zagospodarowanie rynku wielce włodarz. podpatrzył. Pomysł pasuje na jurę jak garbaty do ściany.

 7. MIESZKANKA GMINY pisze:

  UCHWAŁA NR 106/XI/2019
  RADY GMINY WŁODOWICE
  z dnia 10 grudnia 2019 r.
  w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz opłaty podwyższonej
  Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1, art. 41 ust.1 i art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990r.
  o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2019r., poz. 506 ze zm.) oraz art. 6k. ust. 1 pkt.1, ust. 2, ust. 2a
  i ust.3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2019r.,
  poz. 2010)
  Rada Gminy Włodowice
  uchwala, co następuje:
  § 1. 1. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie opadami komunalnymi, odbieranymi od właścicieli
  nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób
  selektywny w wysokości 20,50 zł miesięcznie od mieszkańca.
  2. Ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odbieranymi od
  właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia
  obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny w wysokości 61,50 zł miesięcznie od
  mieszkańca.
  § 2. Traci moc Uchwała Nr 8/III/2018 Rady Gminy Włodowice z dnia 11 grudnia 2018r. w sprawie
  ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
  § 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Włodowice.
  § 4. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego i wchodzi w życie
  z dniem 1 stycznia 2020 roku.
  Przewodniczący Rady Gminy
  Stanisław Ibek

  1
  1
 8. Grzegorz mieszkaniec gminy pisze:

  Skoro ceny rosną wszędzie a wszystko jest przejrzyste proszę Pana wójta Sz. i szanownych radnych, którzy pozamykali się w gminie w związku z pandemią o ujawnienie dokumentów przetargowych… no chyba że jeszcze nie są one kompletne bo ten się nie zakonczyl(… ?), A może ceny te urosly w związku z nieporadnością obecnych wladz lub….innymi wydatkami Pana wójta czy też Pana przewodniczącego Rady gminy…?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *