zachmurzenie duże
12°
11°
piątek
WFOŚiGW w Katowicach
Są pieniądze na doposażenie jednostek OSP
13 lutego 2023 r. | 11:46
2

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił nabór wniosków na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek służb ratowniczych z terenu województwa śląskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Beneficjentami środków są jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa śląskiego.

Formą dofinansowania jest dotacja w wysokości do 100 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, lecz nie mniej niż 5 tys. zł i nie więcej niż 25 tys. zł dla jednej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wnioski wraz z załącznikami należy składać w siedzibie Funduszu w Katowicach w terminie od 10 lutego 2023 roku do 14 kwietnia 2023 roku lub do wyczerpania alokacji środków.

Kwota alokacji do dofinansowania w formie dotacji wynosi 2,5 mln zł. /WFOŚiGW w Katowicach/
2 odpowiedzi na “Są pieniądze na doposażenie jednostek OSP”

 1. Poldek strażak pisze:

  OSP Rudniki mają 100 lecie w tym roku, ciekawe czy dostaną nowy samochód bo obecnie mają najstarszego w gminie stara 200 coś koło 40 lat ma to auto, gdy tym czasem we Włodowicach kupują już trzeci nowy samochód….

  1
  1
 2. wirnik pisze:

  https://zawiercie.naszemiasto.pl/675-nowych-wozow-strazackich-dla-jednostek-osp-w-polsce-sa/ar/c1-9221569

  kliknij wyżej, nic z tego chyba że naczelny strażak ma jakiś atut w kapeluszu tzn w rogatywce 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *