pochmurnie
15°
13°
wtorek
Rozliczenie kampanii Adama Szmukier. Został Wójtem wydając tylko 4205,02 zł!
24 sierpnia 2018 r. | 10:59
7

Już za dwa miesiące poznamy nowego Wójta Gminy Włodowice. A jak było cztery lata temu? Kto sponsorował kampanię Adama Szmukiera i ile Szmukier wydał na kampanię, by zostać Wójtem?

Dotarłem do rozliczenia z kampanii. Szmukier wystartował z Komitetu Wyborczego Wyborców Gmina dla Wszystkich 2014. Pełnomocnikiem komitetu była jego małżonka - Edyta. By zostać Wójtem, Szmukier wydał zaledwie 4205,02 zł.

Głównymi sponsorami kampanii Szmukiera byli obecny radny Zbigniew Zając i Paweł Grela. Obydwaj wpłacili na rzecz komitetu po 550 zł. Z obecnych radnych sponsorami kampanii byli również: Anna Papaj, Krzysztof Seweryn, Wiesława Janikowska i Małgorzata Smoleń.

Rozliczenie kampanii z pełną listą sponsorów znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI
7 odpowiedzi na “Rozliczenie kampanii Adama Szmukier. Został Wójtem wydając tylko 4205,02 zł!”

 1. Eleonora pisze:

  A reszta pieniędzy na kampanię z budżetu gminy…

  20
  1
 2. wyborca pisze:

  Reszta to Stowarzyszenie Koło Gospodyń w Hucisku którym dyryguje radna Smoleń i oczywiście Perła Jury . Pani Smoleń pracuje w GOPS Włodowice w tym samym czasie pracował w Rudnikach w Przedszkolu i bywała na komisjach i sesja w Gminie a może GOPS pracuje na dwie zmiany?. Wynagrodzenie za udział w sesji jest rekompensatą za potrącenia z wynagrodzenia,czy takie były?. A jak z pracą w Rudnikach.

  20
 3. ktosxyz pisze:

  Pani Eleonoro, prosze zdradzic w jakiej wysokosci wydatki z budzetu i na co? Profesjonalnych bilboardow w gminie nie bylo widac. Spotkanie wyborcze nie bylo w restauracji. Prosze o dowody.

  7
  9
 4. mieszkaniec pisze:

  Wysyp pikników w roku wyborczym to co nie z budżetu może też z powiatowego. Włodowice Cezarego Barczyk też wybierają bo w Kroczycach to z głosami słabo, Ale Wójt z Kroczyc Pana Barczyka nie nazywa Starostą choć to mieszkaniec Kroczyc.

  18
  1
 5. Krystyna pisze:

  Wysyp pikników przed wyborami za podatników pieniądze i chwalenie się fikcyjnymi osiągnięciami, czy to nie propaganda? Prosty przykład: Włodowice ul. Mrzygłodzka, ul. bez poboczy, chodnika, domy przy samej ulicy, ludzie z bloków i domów muszą się tą ulicą poruszać, od prawie trzech lat atakuje wójta o zainteresowanie się tą sprawą, choćby zrobienia progów zwalniających, niestety droga ulega dalszej degradacji, po jednej stronie jest o poziom niższa, a wójt nie odpowiedział na pisma. Gdzie bezpieczeństwo ludzi panie wójcie? Za mojej kadencji zdarzyło tu się kilka bardzo niebezpiecznych sytuacji, ostatnio auto prawie przejechało kobietę, kobieta straciła przytomność, do której została wezwana karetka pogotowia, mogła bym wyliczać wiele takich sytuacji niebezpiecznych jakie na tej drodze się zdarzyły, wszystko jest do wglądu w gminie tam składane są informacje co do bezpieczeństwa na tej drodze u pana wójta. Kiedy zostanie naprawiona ta droga, to gmina nie dopilnowała tych prac, ewidentnie jest odstawiona fucha. Paradoks na końcu tej zdewastowanej ulicy zrobiono parking z kostki brukowej na 6 aut,. W gazetce gminnej ukazał się artykuł, że we Włodowicach na końcu ul. Mrzygłodzkiej wybudowano nowoczesny parking 🙂 Jak widać postęp u nas jest niesamowity, technika tak się rozwija że naród nie potrafi zdążyć za nią. We Włodowicach w która ulice się nie wejdzie, widać ze nie ma gospodarza, na dodatek odstraszający rynek i bez jednego drzewka, ach……. niech ten turysta wy…… do innej gminy.

  18
 6. max pisze:

  ale są też twz. środki ukryte, czyli takie które nie zostały ujęte w tym rozliczeniu…

  … czyli takie które p. wójt wydał bez wiedzy innych.

  Przykład – kiedyś mimowolnie byłem świadkiem rozmowy “menelów” pod spożywczakiem:
  – coś pił żeś taki wesoły?? – pyta pierwszy drugiego.
  – ano wódkę – odpowiada pierwszy
  – a skąd żeś wzioł na wóde?? – pada kolejne pytanie.
  – nie uwierzysz, sam wójt mi zafundował!!

  czyli nasza panowska wójcina nawet o meneli potrafi zadbać jeśli chodzi o zdobywanie dodatkowych głosów.

  kolejny przykład zdobywania głosów wyborców – jako wójt jest jednocześnie komendantem głównym OSP w gminie i jak się okazuje nawet wtedy potrafi zdobywać głosy wyborców, kiedyś byłem świadkiem jak stawiał wódkę jak i pił ze strażakami z OSP. Jednego razu tak się nawalił że dwóch GO wynosiło z remizy a żonka do domciu odwoziła.

  tak więc podsumowując – wójcina dba o zdobywanie głosów – nieważne w jaki sposób.

  29
 7. Krystyna pisze:

  Przykre jest to że człowiek potrafi zejść do tak niskiego poziomu swojej inteligencji , za garść mamony sprzedaje duszę i tu wrota pazerności się otwierają, a zamyka się sumienie, nie chodzi mi o tych biednych sfrustrowanych i chorych ludzi pod sklepem, myślę że oni mają czystsze sumienia niż nie jeden stojący w pierwszym rzędzie. Po nich wiemy czego się spodziewać, po tych drugich niestety nie 🙁
  Jak można ludzi chorych wykorzystywać do tak obłudny sposób?

  11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *