zachmurzenie małe
22°
20°
środa
fot. WORD Krosno
Czy w Zawierciu powstanie WORD?
12 marca 2021 r. | 11:34
0

Czy mieszkańcy powiatu będą mogli zdawać w Zawierciu egzaminy na prawo jazdy? Czy powstanie tu oddział terenowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD)? O tym rozmawiał podczas wideokonferencji Starosta Zawierciański Gabriel Dors z Dariuszem Starzyckim - Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego.
Wicemarszałek Województwa przychylnie odnosi się do takiej możliwości.

- Chcielibyśmy, by oddział był zlokalizowany na terenie Zespołu Szkół im. Gen. Józefa Bema w Zawierciu – mówił Starosta Gabriel Dors. – Szkoła posiada odpowiedni teren, który możemy dostosować do wymogów placu manewrowego, a także zaplecze administracyjne.

Jak zapowiedział Wicemarszałek: w najbliższym czasie odbędzie się wizja lokalna terenu, która będzie uzupełnieniem prowadzonej analizy na temat możliwości realizacji tego przedsięwzięcia.

Utworzenie oddziału terenowego WORD w Zawierciu, o które zabiega Starosta Zawierciański - byłoby korzystne nie tylko dla mieszkańców Zawiercia, ale także dla osób, mieszkających w dalej położonych miejscowościach powiatu np. w gminie Szczekociny, Żarnowiec, Pilica, Irządze, Kroczyce czy Ogrodzieniec. Możliwość zdawania egzaminu „na prawko” w Zawierciu byłaby dużym ułatwieniem. Obecnie kursanci muszą dojeżdżać do Dąbrowy Górniczej, Katowic lub Częstochowy (dla przykładu z Żarnowca do Częstochowy jest ok. 80 km, ze Szczekocin do Częstochowy 60 km, do Katowic to odpowiednio: 84 km ze Szczekocin, 76 km z Żarnowca, tylko nieco bliżej jest do Dąbrowy Górniczej).

Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować Pani Marii Materla - Radnej Sejmiku Województwa Śląskiego za złożenie w styczniu br. interpelacji w sprawie utworzenia oddziału terenowego WORD w Zawierciu dla kategorii prawa jazdy: AM, A1, A2, A, B, B1 oraz T. To właśnie po tej interpelacji i poparciu ze strony Marszałka Jakuba Chełstowskiego wznowione zostały prace koncepcyjne związane z tym przedsięwzięciem. /Powiat Zawierciański/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *