zachmurzenie małe
12°
wtorek
Ranking Rzeczpospolitej: Gmina Włodowice 599. gminą wiejską w Polsce
03 listopada 2023 r. | 12:21
0

Gmina Włodowice zajęła 599. miejsce wśród gmin wiejskich w tegorocznym rankingu samorządów Rzeczpospolitej. Sklasyfikowano 1513. gmin wiejskich.

Od 19 lat redakcja "Rzeczpospolitej" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, pozwala wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Według informacji organizatorów rankingu, zasady rankingu ustala niezależna kapituła, której przewodniczy były premier RP prof. Jerzy Buzek. Kapituła bierze pod uwagę sytuację ekonomiczno-finansową, obszary działalności samorządów, które mają wpływ na jakość życia mieszkańców, do tego nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i dostosowań do zmian klimatycznych oraz jakość zarządzania urzędem, procesem uchwałodawczym oraz poziom współpracy między samorządami.

Gmina Włodowice zdobyła łącznie 39,48 pkt.

PAWEŁ GĄSIORSKI
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *