zachmurzenie małe
22°
20°
środa
Przepadł wniosek Adama Szmukiera o wsparcie na OZE w wysokości 7,25 mln zł
17 kwietnia 2024 r. | 11:38
15

Nie udało się Burmistrzowi Adamowi Szmukierowi otrzymać dofinansowanie na budowę odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Włodowice.

Szmukier starał się o dofinansowanie w wysokości 7 251 207,03 zł ze środków europejskich. Niestety, złożony przez gminę wniosek należał do najsłabszych w województwie.

PAWEŁ GĄSIORSKI
15 odpowiedzi na “Przepadł wniosek Adama Szmukiera o wsparcie na OZE w wysokości 7,25 mln zł”

 1. Max pisze:

  Oby nowej ekipie szło lepiej.

  9
  19
 2. Ja pisze:

  Szmukier zabudował korytarze na gabinety ludzi naprzyjmowa a efektów brak.
  W Szmukier w głowie miał tylko KGW, spiewy, podskoki, przemowy, reklamować siebie i dbal o
  pieniadze ale dla siebie.

  12
  20
 3. rabarbar pisze:

  Pogonić większość tych napuszonych bab, bo nic nie potrafią a żyją z naszych podatków. Urząd gminy jest największym pracodawcą w gminie to też o czymś świadczy, ale nic dobrego o tej gminie.

  13
  1
  • Michał pisze:

   Powiem tyle że zobaczymy jak teraz będzie bo słyszy się że Konarski tu przyjdzie i Zawiercie też nie dostało tej dotacji, nawet gorsze miejsce niż my. Czy to będzie lepsza zmiana czy gorsza jak tego faceta tu sprowadzi Pani Burmistrz. Zbłaźni nasza gminę

   16
   2
   • Krzychon pisze:

    Przyjdzie jako kto i po co ? To nie będzie wartość dodana. Ta gmina potrzebuje radykalnych zmian, potrzebni są fachowcy a jak ich nie ma to należy ich zatrudnić, wykształcić, wysyłać na szkolenia, żeby były efekty. Zatrudnianie znajomych, rodzin, którzy mają z wdzięczności stworzyć elektorat, ale nie mają ani kompetencji ani ochoty nic nie da. Rada gminy, która nie potrafi pojąć do czego jest powołana tj. organ kontrolny władzy wykonawczej i pracowników tylko dokłada się do takiej sytuacji. Wydawanie każdej złotówki, inwestycje powinny być racjonalne, rozwojowe takie, które dadzą tej biednej gmince dochody. Asfaltowanie każdej drogi do rozwalających się chałup i stodół, czy odbudowa ruin bo się miasto zrobiło to nie ta droga.

    12
    1
   • Kazgo pisze:

    Pan Konarski to wielki człowiek i jeżeli by tylko chciał pracować dla Gminy to składać wszystkie modły ażeby tak było. To pierwsza liga rządzących w Polsce, nawet nie w województwie. Jego dokonania w Zawierciu są na skalę krajową. Strefa ekonomiczna przynosi gigantyczne zyski dla mieszkańców tego miasta. Małe prawdopodobne jest aby przyszedł do takiego zaścianku jak nasza gmina, dla niego to by była osobista porażka. Najczęściej zabierają tu głos ludzie krzyczacze nie znający się na polityce ekonomicznej regionów. Tu zawsze będzie obłuda i ciemnogród i nigdy nie będziemy nawet w środkowej strefie…Niech niektórzy nie patrzą na swoje jajowate stołki tylko na rozwój i dobrobyt tutejszego spoleczeństwa.

    2
    6
    • Krzychon pisze:

     Mieszkańcy Zawiercia pokazali co sądzą o jego dorobku. Jego nie pojawianie się na sesjach Rady Miasta Zawiercie stało się legendarne. Niewielu poza jego bliskimi współpracownikami ma o nim dobre zdanie. Czyżby ta laurka to było przygotowanie gruntu pod jego objawienie się w gminie…?

     7
     1
    • Michał pisze:

     Wielki jak wieża Eiffla, gdyby taki był jak opisujesz to by został wybrany na reelekcję, afery z nim związane, olewanie radnych wzięło górę, więc oby nie brać z niego przykładu, sam mieszkałem kilka miesięcy w Zawierciu i wiem o czym mówię.

 4. ekoludek pisze:

  Blamaż totalny, gmina z papieru. Jak można było słabo napisać taki prosty wniosek??!!

  9
  9
  • Krzychon pisze:

   Nie denerwuje się kolego Konara, na pewno ktoś go przygarnie w końcu ma tyle walorów. We Włodowicach na pewno skrzydła rozwinie i stworzy strefę wolnego wypasu rogacizny z tobą jako pastuszkiem…;)

 5. Antoni pisze:

  Brawo dla burmistrza za pozowanie do zdjęć zakrapianych imprez z kgw i strażą za tolerowanie niekompetencji pracowników a największe brawa za nieudolność samego byłego na szczęście burmistrza

  10
  10
  • Jolly pisze:

   gmina Włodowice w rankingu nie była ostatnia. tylko na 39 miejscu. Za nami była gmina Pilicą i Siewierz.
   Ale jak to zrobili w Ogrodzieńcu?
   Działaniagodne naśladowania dla naszej gminy

   • Michał pisze:

    Ogrodzieniec również nie dostał dofinansowania, nie wiem kto kolego wprowadził cię w błąd, ale tylko 7 pierwszych miejsc dostało a Ogrodzieniec był bliżej naszego niż tej szczęśliwej siódemki

 6. Krzychon pisze:

  Ogrodzieniec jako gmina godna naśladowania…? Dostawali wszystko przez 8 lat bo to pisowska burmistrz trzymała z władzą. Sobolewska dostawał kasę bo ją posadzili w spółce “Zamek”, nie ma nic za darmo. Pismafia się nieźle uwłaszczyła. Jeśli już brać przykład z jakiejś gminy to Kroczyce, Niegowa i Siewierz.

  6
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *