zachmurzenie duże
10°
sobota
Problem uczniów klas III gimnazjum we Włodowicach został rozwiązany!
23 czerwca 2018 r. | 11:19
5

Jedna z matek napisała do mnie w sprawie wygaszenia gimnazjum i klas trzecich tejże szkoły. "Witam Pana redaktora,pisze do Pana z gminy Włodowice. Nasze gimnazjum jako jedyne w powiecie zawierciańskim zostaje wygaszane. Dyrektor gimnazjum odchodzi na emeryturę ,pani od angielskiego również , kilku nauczycieli przechodzi do podstawówki . Z tego co mi wiadomo wójt nie włączy gimnazjum do podstawówki. Stąd moje pytanie co będzie dalej z uczniami trzecich klas , kto ich będzie uczył . Pan wójt nie uznał za stosowne przyjsc na zakonczenie romu i rozwiac nasze wątpliwości. Gdyby Pan miał jakieś wiadomości w tym temacie lub mógł się czegoś dowiedzieć bylibyśmy wdzięczni . Dziękuję".

Zwróciłem się z zapytaniem w tej sprawie do byłego dyrektora gimnazjum - Andrzeja Jureczko. Dyrektor potwierdził, że klasy 3. od 3 września 2018 roku zostają w wygaszanym gimnazjum aż do zakończenia nauki, czyli do końca roku szkolnego 2018/2019.

Dziwne, że nikt wcześniej nie poinformował o tym rodziców i uczniów.

PAWEŁ GĄSIORSKI
5 odpowiedzi na “Problem uczniów klas III gimnazjum we Włodowicach został rozwiązany!”

 1. Piut pisze:

  bardzo dobrze

  3
  1
 2. matka pisze:

  dobry ten dyrektorek odchodzi na emeryturę czy nie mógł by jeszcze roku pozostać żeby zakończyc tą farsę z Gimnazjum a może ma już co innego zaplanowane nie zdziwiła bym się

  5
  1
 3. matkapol pisze:

  To dyrekcja nie zaprosiła wójta na zakończenie roku czy wybrał inną szkołę

  • Andrzej Jureczko pisze:

   Bardzo dobry dyrektorek. Odchodzi bo obecne władze ustawowo go zmusiły. Do 31 sierpnia 2018 musi poprostu odejść. Takie prawo oświatowe. Jeżeli ktoś się nie zna tym prawie to bardzo proszę doczytać.

   1
   4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *