zachmurzenie małe
12°
wtorek
Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
24 kwietnia 2023 r. | 12:29
0

Policjanci z zawierciańskiej drogówki przeprowadzili eliminacje do Okręgowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszą wiedzą i umiejętnościami wykazali się uczniowie z Kroczyc oraz Włodowic. To właśnie oni będą reprezentować nasz powiat w kolejnym etapie turnieju.

Wczoraj w Szkole Podstawowej numer 8 w Zawierciu odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Do zawodów przystąpiło 58 uczniów szkół podstawowych powiatu zawierciańskiego. Zmagania rozpoczęły się testem znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejny etap to pokonanie na rowerze skomplikowanego toru przeszkód i wykazanie się znajomością przepisów na wyznaczonej trasie Miasteczka Ruchu Drogowego.

W klasyfikacji uczniów w wieku 10-12 lat zwyciężyła szkoła w Kroczycach. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa we Włodowicach, a trzecie Szkoła Podstawowa w Gieble.

Wśród starszych uczniów zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej we Włodowicach. Drużyna z Kroczyc zajęła w tej kategorii drugie miejsce. Na podium weszła też grupa przedstawicieli Szkoły Podstawowej w Pilicy zajmując trzecie miejsce.

Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach okręgowych, które odbędą w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Górniczej. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *