bezchmurnie
12°
wtorek
fot. Policja.pl
Policja zatrzymała seryjnych włamywaczy
19 lutego 2021 r. | 12:07
0

Zawierciańscy policjanci ustalili i zatrzymali włamywaczy. Mężczyźni pod koniec stycznia bieżącego roku w ciągu jednego dnia dokonali serii włamań na terenie powiatu zawierciańskiego, w tym na terenie gminy Włodowice. Z jednego ze splądrowanych mieszkań zabrali biżuterię, z innego metalowy sejf. Naruszyli także mir domowy. Wobec sprawców zastosowano środki zapobiegawcze.

W dniu 25 stycznia br. na terenie powiatu zawierciańskiego doszło do serii włamań. Złodzieje splądrowali pomieszczenia nie tylko w domach prywatnych. Włamali się także do mieszkania jednego z bloków na terenie Zawiercia. Z jednego lokalu zabrali złotą i srebrną biżuterię o łącznej wartości ponad 2 tys. zł. Ich łupem padł także metalowy sejf, skradziony z innego lokalu. Naruszyli też mir domowy. Zawierciańscy kryminalni ustalili, namierzyli i zatrzymali złodziei. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. 25-letni sprawca został objęty policyjnym dozorem, natomiast wobec 19-latka zastosowano tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *