pochmurnie
15°
13°
wtorek
fot. Policja.pl
Policja apeluje. Zabezpiecz swoją altankę przed złodziejami!
07 grudnia 2020 r. | 10:00
0

Choć za oknem już śnieg i prace na ogródkach działkowych dawno się już zakończyły, warto dobrze zabezpieczyć swoje altanki. Opustoszałe miejsca mogą przyciągać złodziei, a szybciej zapadający zmrok sprawia, że czują się oni niewidoczni. Sprawdź zabezpieczenie swojej altanki.

Okres zimowy rozpoczął się już na dobre. Opadające liście ustąpiły miejsca białemu puchowi, widocznemu za oknem. To oznaka, że sezon na uprawę ogródków działkowych dawno się już zakończył. Działkowicze rzadko bądź wcale nie zaglądają na swoje działki, co bywa zachętą dla złodziei. Plądrują oni opustoszałe miejsca, zabierając różnego rodzaju rzeczy. Począwszy od drogich narzędzi, poprzez sprzęty RTV, kończąc na garnkach i sztućcach. Przedmiotem kradzieży może być wszystko, również elementy metalowych konstrukcji. Niestety niejednokrotnie wartość strat spowodowanych włamaniem przewyższa cenę skradzionego przedmiotu. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *