pochmurnie
15°
13°
wtorek
Podwyżka dla Wójta. Tylko za co?
29 czerwca 2018 r. | 11:07
5

Od 1 lipca 2018 roku wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagrodzenia wójtów. Każdy wójt powinien mieć obniżoną pensję zasadniczą o 20 proc., co przełożyłoby się na zarobki. Inaczej jest w gminie Włodowice, gdzie radni bez żadnego uzasadnienia zwiększyli Wójtowi dodatek funkcyjny o 400 zł i dodatek specjalny o 372 zł. Mimo obniżki wynagrodzenia zasadniczego, pensja Wójta praktycznie pozostanie bez zmian i w skali miesiąca wyniesie blisko 10 000 zł.

Może to zabrzmi kolokwialnie, ale pozwolę sobie zapytać. Za co ta podwyżka?

PAWEŁ GĄSIORSKI
5 odpowiedzi na “Podwyżka dla Wójta. Tylko za co?”

 1. Kasikowski pisze:

  Radni zapomnieli kogo reprezentują w tej radzie!

  12
  2
 2. Obserwator pisze:

  No cóż zwykle jest to transakcja wiązana radni – wójtowi, wójt – radnym. Pewnie niedługo podwyżkę dostaną radni. Ale nasza gmina jest gościnna i BOGATA, stać nas. A tak swoją drogą prawodawca powinien zmienić przepisy tak aby mieszkańcy gminy decydowali o wynagrodzeniu wójta, radnych, sołtysów. Powinny być prowadzone konsultacje z mieszkańcami, w końcu to nasze pieniądze. Ważne jest aby również nie dopuścić aby renciści, emeryci (zwłaszcza ci otrzymujący te świadczenia z budżetówki) mogli pełnić funkcje urzędnicze i inne płatne z budżetu. Bowiem my społeczeństwo dwukrotnie płacimy tych ludzi. Emeryci, renciści jeśli chcą pracować to albo w prywatnym sektorze albo niech prowadzą własną działalność. Niech wykorzystują wiedzę i doświadczenie i tworzą miejsca pracy, budują nasz kraj ale na własny rachunek a nie na grzbietach nas wszystkich tj. społeczeństwa.

  13
 3. Katarzyna m pisze:

  Teraz musiałaby Rada Ministrow sprawdzic wszystkie uchwały takich wójtów cwaniaków którzy mimo obniki i tak wyszli na swoje☺

  10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *