słabe opady deszczu
13°
13°
sobota
Organizacja ruchu w Powiecie Zawierciańskim podczas dnia „Wszystkich Świętych”
31 października 2022 r. | 11:30
0

W najbliższych dniach ruch drogowy będzie wzmożony. Zarówno kierujący, jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w rejonach cmentarzy i na głównych szlakach komunikacyjnych. Zawierciańscy policjanci przypominają - kierowcy powinni uwzględnić dodatkowe utrudnienia, z którymi mogą się spotkać na drogach naszego powiatu. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Zwracajcie uwagę na znaki drogowe oraz na polecenia funkcjonariuszy kierujących ruchem!

W najbliższych dniach należy spodziewać się wzmożonego ruchu drogowego, szczególnie w rejonie cmentarzy i na głównych szlakach komunikacyjnych. Ma to związek ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Wzmożony ruch pojazdów i pieszych wymaga zaangażowania większej liczby mundurowych, którzy będą dbali o bezpieczeństwo podróżujących.

Od wczesnych godzin rannych w piątek tj. 28 października rozpocznie się dzień „Wszystkich Świętych”, który potrwa do 2 listopada br. W tym czasie policjanci będąc ręcznie sterować ruchem na wielu skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych. Działania mundurowych mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg i utrzymać płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. W czasie akcji nie zabraknie też pomiarów prędkości  i badań trzeźwości kierowców.

Zmiany organizacyjne i prognozowane utrudnienia w ruchu drogowym na drogach powiatu zawierciańskiego:

  • Zmiana organizacji ruchu na ulicy Cmentarnej w Zawierciu. W dniach od 28 października do 2 listopada br. stanie się ona ulicą jednokierunkową. Do cmentarza będzie można dojechać wyłącznie ulicą Cmentarną, natomiast wyjazd zaplanowano ulicami: Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Do cmentarza nie dojedziemy również ulicą Daszyńskiego.
  • Zamknięty jest także wiadukt nad linią kolejową – ulica Żarecka we Włodowicach. Objazd prowadzony jest przez miejscowość Rzędkowice.
  • W miejscowości Hucisko nie jest czynny także odcinek drogi numer 792 – wiadukt nad linią kolejową. Z kierunku Myszkowa należy kierować się objazdem na Rzędkowice, a od Kroczyc na Lgotę Murowaną i Włodowice.
  • Okresowe utrudnienia mogą wystąpić na drodze krajowej numer 78 w rejonie skrzyżowania z ulicą Cmentarną w Zawierciu oraz w Porębie i Kromołowie, w pobliżu przejść dla pieszych przy cmentarzach.
  • Kierowców, którzy chcą uniknąć zatłoczonej drogi krajowej nr 78 w rejonie Zawiercia, zachęcamy do objazdu ulicą Łośnicką. /KPP w Zawierciu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *