bezchmurnie
12°
wtorek
Ogromne zarobki skarbnika gminy
20 lipca 2018 r. | 12:27
25

40-letnia Katarzyna Kochman to skarbnik w Urzędzie Gminy Włodowice. Kochamn posiada ponad 19 tys. zł oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 181m2 i wartości 493 tys. zł. Posiada również działki leśne o wartości 4000 zł i gospodarstwo rolne o wartości 90 000 zł, z którego tytułu w ubiegłym roku zarobiła 2609,47 zł.

Kochman jako skarbnik gminy należy do najlepiej wynagradzanych pracowników w urzędzie, w ubiegłym roku zarobiła 102 421,12 zł. Do tego należy doliczyć dopłaty z ARiMR w wysokości 1303,30 zł.

Kochman zarabia naprawdę dobrze, jak na tak zaniedbaną gminę.

Poniżej znajdziecie jej oświadczenie majątkowe.

PAWEŁ GĄSIORSKI
25 odpowiedzi na “Ogromne zarobki skarbnika gminy”

 1. Piut pisze:

  Dobra kasa aha staro wygląda

  20
  2
 2. Katarzyna pisze:

  Jak na skarbnika czyli główną księgowa to zarobki takie że d… nie urywa

  7
  22
 3. Abcd pisze:

  Jak na takie zarobki to oazczędności niewiele… ?

  16
  2
 4. Mirosław pisze:

  Co ona tam księguje w tej gminie to nie mam rozeznania jak wójt daje pieniądze na wypłaty

  10
  5
 5. Szczepan Chrząszcz pisze:

  “OGROMNE ZAROBKI …….” kolejny artykuł o niczym, przysłowiowe robienie burzy w szklance mleka.
  Dochód brutto na poziomie 102500 zł na rok to około 71500zł netto na rok.
  Po podzieleniu przez 13 pensji (12 miesięcy + nagroda roczna) wychodzi 5500zł miesięcznie. Dziewczyna jest pewnie mgr ekonomii, ma około 20 lat stażu i pracuje w księgowości od wielu lat.
  Ludzie gdzie Wy pracujecie, jak mało Wasi pracodawcy muszą Wam płacić, albo jakie słabe szkoły kończyliście, że uważacie, iż takie zarobki są za wysokie dla osoby odpowiedzialnej za budżet Gminy na poziomie 22mln. rocznie?

  15
  21
  • Kasikowski pisze:

   To mało?

   12
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Panie Szczepanie co Pan może wiedzieć o zarobkach i osiągnięciu wieku emerytalnego ???
   Panie Szczepanie za Pana edukację zapłaciło Państwo Polskie czyli my obywatele.
   Zdaję sobie sprawę że służył Pan Polsce ale też Pan sobie sprawę musi zdać że ten przywilej tak wczęśnego przechodzenia na emeryturę w młodym wieku produkcyjnym nie był dobrym przepisem ,który notabene został niedawno zmieniony i wydłużony został okres służby aby przejść na emeryturę.
   Zdaje Pan sobie sprawę ile społeczeństwo czyli Państwo Polskie musi wypracować dochodu aby tą strefę budżetową utrzymać ???
   Panie Szczepanie Pan sobie zdaje sprawę w jakim Pan wieku przeszedł na emeryturę ale podkreślam że to my Pana teraz utrzymujemy i to co P[n pisze o nieudacznikach i niewykształconych osobach to ci ludzie pracują ciężko i do późnych lat życia gdzie często nie dożywają przejścia na emeryturę a Pan tak trochę przeszedł przez życie i po cwaniacku kreuje się Pan Gierojem.
   Czy Pana rodziców byłoby stać na odpłatne kształcenie Pana jak to ma miejsce w USA i wielu innych krajach ???
   Czemu Pan np.nie studiował w Szwajcarii ???
   Pan nawet dostawał ekwiwalent w postaci ubioru i munduru ???
   Panie Szczepanie Pan wydoił z obywateli Polski duże pieniądze i obywatele Polski cały czas Pana utrzymują a Pan migrował na emeryturę w młodym wieku.
   Pan podlega pod budżetówkę to może Pan spać spokojnie.
   Pan ma dostęp do nawet innego leczenia,szpitala MSWIA i lekarzy i nie musi Pan czekać w kolejce do nich a nie jak ci zwykli mieszkańcy z których Pan się naśmiewa.
   Panie Szczepanie trochę pokory i szacunku z Pana strony wobec obywateli Polski ,którzy wypracowywują dochód narodowy i pracują do późnych lat swojego życia.
   Pan widzę że czuje się jak Książe ale Pan pamięta że tylko dzięki sponsorom a w tym wypadku obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej.

   19
   8
   • Szczepan Chrząszcz pisze:

    Rozumiem Panie Prawdopodobny…., że w sprawie meritum czyli jakoby „OGROMNYCH ZAROBKÓW SKARBNIK” się zgadzamy, a to powyżej jest tylko próbą wylania pomyj na kogoś kto ma odmienne zdanie.
    Prowadzę własną działalność, zatrudniam bez mała 10-ciu pracowników (także z naszej gminy) i pensja na poziomie 3000-4500 na rękę jest u mnie czymś normalnym. Nie rozumiem autora tego artykułu i kilku innych osób które tu się wypowiadają. Gdyby moje gospodarstwo przypadkiem rozrosło się do około 100 pracowników z budżetem około 20mln. rocznie, na pewno zatrudniłbym księgową i bałbym się jej płacić tylko 5500zł gdyż uważam, że za odpowiedzialną pracę należą się godziwe zarobki.
    Panie Prawdopodobny…. tak, jestem emerytowanym żołnierzem, przez dwadzieścia parę lat nosiłem mundur, odszedłem z wojska w stopniu majora, ze stanowiska dowódcy eskadry i pobieram wg. mnie zasłużoną emeryturę w wysokości 3200zł miesięcznie.
    Panie Prawdopodobny….., prawdopodobnie kształciliśmy się obaj w czasach kiedy za naszą edukację płaciło państwo czyli poniekąd Pana i moi rodzice. Utrzymanie wojska, policji czy ogólnie sfery budżetowej jest olbrzymim wydatkiem dla budżetu państwa ale jeśli wydaje się Panu, że lepiej by było tych wydatków nie ponosić to ja osobiście nie chciałbym żyć w takim państwie, bez szkół, szpitali, Policji i wielu, wielu innych. Co do wcześniejszej emerytury wiele zawodów tak ma i miało, czemu Pan z tego nie skorzystał, kto Panu zabronił? Dwadzieścia parę lat poświęciłem służbie Ojczyźnie. Biegałem po poligonach, strzelnicach, lotniskach, pełniłem służby w święta i w niedziele i zmieniałem garnizony na te gdzie wysłała mnie moja armia. Jestem z tego dumny i uważam, że odpracowałem każdą zainwestowaną we mnie złotówkę, jeśli Ojczyzna mnie wezwie założę ten mundur znowu. Mogłem zostać i służyć dalej biorąc kiedyś dwu, trzy razy większą emeryturę ale podjąłem decyzję o zdjęciu munduru i spróbowaniu czegoś jeszcze raz, póki jestem dość młody.
    Dzisiaj wstaję do nowej pracy każdego dnia, bogacę się, rozwijam, daję pracę ludziom, płacę podatki. Pewnie jakaś część podatków wraca do mnie w postaci emerytury albo jest użyta na pensję Pani Skarbnik, czyli jak Pan to ujął daję się doić.
    Moich rodziców było stać na wysłanie mnie do Liceum Wojskowego w Częstochowie i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, na pewno nie było to łatwe, jestem im za to bardzo wdzięczny. Kształciłem się w takich czasach gdy nie wyjeżdżało się do USA lub Szwajcarii. W moich szkołach jadłem w wojskowej stołówce, dostawałem mundury, trampki do biegania, broń do strzelania i bardzo dużo książek do nauki.
    Jeśli Panu podoba się armia ubrana w cywilne ciuchy, stołująca się w budce z kebabem i strzelająca z prywatnej procy to ciężko mi zrozumieć Pana tok myślenia. Może dzięki tym trampkom do dzisiaj można mnie spotkać na Orliku wybudowanym dzięki staraniom tego „Nic nie robiącego” Wójta i brzuch mi w tym nie przeszkadza.
    Panie Prawdopodobny…. czasy resortowych szpitali, sklepów dla wybrańców i kantyn dla oficerów skończyły się gdy gdzieś w czasie miedzy moją podstawówką a liceum, nie wiem dokładnie, znam tylko ze słyszenia. Lekarza pierwszego kontaktu mam w przychodni w Kroczycach a jak noga bolała to leczył mi ją lekarz w szpitalu w Zawierciu. Proszę nie opowiadać bzdur bo się Pan ośmiesza.
    Prawdopodobnie Panie Prawdopodobny….. uczyliśmy się w tych samych klasach i siedzieliśmy w tych samych ławkach, każdy z nas miał ten sam start. Kto Panu bronił iść tą samą drogą? Śpię spokojnie bo dużo się uczyłem i pracowałem aby nie zmarnować swojej szansy. Nie muszę ślęczeć przed komputerem i wypisywać niestworzonych bzdur na temat wszystkich komu powodzi się trochę lepiej.
    Szkoda mi Pana Panie Prawdopodobny……
    Obywatel Rzeczpospolitej

    14
    15
    • mieszkanka Rudnik pisze:

     Bardzo dziękuję za te słowa. Jest Pan bardzo fajnym, rozsądnym i mądrym facetem. Mam nadzieję że ten upierdliwiec do którego pan mówił choć połowę zrozumie.

     10
     15
     • inna mieszkanka Rudnik pisze:

      Całe szczęście ze jest ta strona. Wszystko wyjdzie na jaw o czym nikt pojęcia nie mial. Już nie można a to patrzeć spokojnie. Gotuje się w człowieku jak Adaś parking karszerem mył przed kosciolem w Rudnikach tydzuen temu mowila sąsiadka pod publikę. Balchwastwo

      11
     • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk ' pisze:

      Pani Wójtowo wiem że Panią prawda boli.
      Pani Wójtowo niech Pani się broni i wypowiada merytorycznie9.
      Pani Wójtowo proszę nie używać obelg w stosunku do mojej osoby i pozostałych mieszkańców gminy i osób na tym portalu.
      Pani Stylistko i zachowanie zeszły do poziomu rynsztoku.
      Pani zrozumie wszystko po wyborach.
      Zapewniam Panią Wójtową o promocji a ja nigdy nie odpuszczam.
      I jeszcze raz Panią Wójtową ostrzegam żeby przestała bluźnić bo przecież Pani mieszka blisko Kościoła.

      9
      1
 6. MieszkankaWłodowic pisze:

  Nie znam tej Pani ale jeżeli dla was 102 tys brutto na rok to dużo to osoby, które piszą komentarze to sami nieudacznicy życiowi. Zwykły wsiur z ukrainy zarabia 2500zł na rękę m.in. w Zawierciu czy Myszkowie. A z tego co pisze Pan Chrząszcz wynika że jest to kompetentna osoba z długim stażem i jeżeli zarabia 5500zł na rękę to nie widzę tu żadnych kokosów.

  7
  18
  • Kasikowski pisze:

   Emeryci mają po 25 tysięcy emerytury a tu jakaś 40-latka ma 102 tysiące. ZA CO?

   13
   2
   • Szczepan Chrząszcz pisze:

    Panie Kasikowski czy rozumie Pan różnicę miedzy pensją a emeryturą? Emerytura to zazwyczaj 40-60% pensji, zależy to między innymi od długości lat pracy.
    Podam znany mi osobiście przykład: obecnie emerytura 46000zł brutto na rok czyli 3200zł netto miesięcznie.
    Ostatni roczny dochód osiągnięty w pracy 96000zł brutto, pensja miesięczna 5400zł netto czyli zbliżona do Pani Skarbnik.
    Wiem, że 25tys. emerytury to nie są kokosy, ale zawsze występowały różnice w dochodach w zależności od zajmowanego stanowiska, posiadanego wykształcenia, lat pracy i wielu innych czynników.

    10
    11
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Pani nie jest mieszkanką Włodowic.
   Znam bardzo dobrze ludzi z Włodowic i oni nigdy nie użyliby takiego sformułowania ” wsiur” nie ma takiej opcji. Kogo Pani nazywa nieudacznikami ???
   Ja uważam że NAJWIĘKSZYM NIEUDACZNIKIEM I NUMBER ONE na terenie Gminy Włodowice i Powiecie Zawierciańskim jest WÓJT GMINY WŁODOWICE SZMUKIER.
   Przez 8 lat sprawowania władzy uśpił Gminę Włodowice i ta Gmina była w letargu a on jako WÓJT pobierał równocześnie wysoką emeryturę i za pomocą Rady Gminy wywindował sobie pensję Wójta do maksimum za nic nierobienie to przysłowiowy pasożyt,szkodnik i obibok czerpiący korzyści finansowe i uzależniony od mamony a nie przydatny społeczeństwu czyli mieszkańcom tej Gminy Włodowice.

   18
   9
   • mieszkanka Rudnik pisze:

    Czy Ty człowieku czytasz to co piszesz?

    4
    12
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk ' pisze:

     Pani Wójtowo ja wiem co piszę.
     Pani Wójtowo rozumiem że Pani broni swojego męża ale to za późno ,Pani teraz jest bardzo aktywna a gdzie Pani była przez 8 lat Wójtowania???
     Tylko strzyżenie Gminy Włodowice w poborach —pensji.

     10
     5
     • mieszkanka Rudnik pisze:

      Przestań człowieku nazywać mnie “panią wojtową”. Kolejny raz Ci powtarzam że robisz z siebie głupka!

      7
      8
 7. Mieszkaniec pisze:

  Mieszkanko Włodowic czy ty wiesz ile zarabiają emeryci , to wg. ciebie wszyscy nieudacznicy?

  13
  3
 8. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  Pani Katarzyna Kochman ma bardzo odpowiedzialną pracę na stanowisku Skarbnika Gminy Włodowice w Referacie Finansowym bo wiąże się to z pieniędzmi i ich prawidłowym przepływem. Może się komuś wydawać że praca za biurkiem i z użyciem laptopa to taka fajna i przyjemna praca to z całą stanowczością jest to ciężki kawałek chleba. Pani Skarbnik Katarzyna przy pracy na komputerze musi też dygitalizować wszystkie dane i do tego dochodzi jeszcze forma papierowa dokumentacji ,która też musi być zarchiwizowana i przetrzymywana przez parę lat. Drodzy użytkownicy tego portalu musicie mieć świadomość że Pani Skarbnik Katarzyna Kochman naprawdę jest rzetelna i dobrze spisuje się na tym stanowisku .
  Podejrzewam że jeśli Pani Katarzyna poszłaby pracować do innej firmy lub otworzyła działalność gospodarczą na własny rachunek to jej pobory i zarobki byłyby znacznie większe niż dotychczas.
  Miejmy szacunek dla Pani Skarbnik bo nie jest prowadzona kreatywna księgowość a zadłużenie Gminy Włodowice jest na poziomie 600 tysięcy złotych a to że Gmina jest zaniedbana to tylko i wyłącznie wina EMERYTA WÓJTA SZMUKIERA ,KTÓRY TO WÓJT TYLKO PIASTUJE TO STANOWISKO DLA PIENIĘDZY I PRYWATY PRZEZ 8 LAT A NIE MYŚLI O PROBLEMACH I POTRZEBACH MIESZKAŃCÓW.
  Pani Skarbnik Katarzyna Kochman jest OK.

  6
  17
 9. mieszkaniec gminy pisze:

  protokół z kontroli RIO ostatni z 2018r i przedostatni wskazują na popelniane bledy przez skarbnika lub słaby nadzór skarbnika nad pracownikami podległymi. Pani Katarzyno. ZA TE PIENIĄDZE jednak to albo trzeba tupnąć albo za pracowników wszystko zrobić poprawnie Pani Kasiu.

  13
 10. Ladka pisze:

  Nie chce nikogo bronic czy tez negowac. Mam swoich faworytow (ktorym nie jest adaś) i ludzi ktorych nie lubie, z calym szacunkiem ale Pani Janikowska nie dostanie mojego glosu na wyborach… Bo o to chodzi chyba w tej calej propagandzie prawda? ale jak wszyscy tacy rozmowni i fachowcy w każdej dziedzinie to chodzmy z “widlami” pod gmine 🙂 niech kazdy z trybuny wyrazi swoje zdanie i cos zmienmy a nie paplajmy na forum jak to jest niedobrze i dlaczego tamci maja a my nie.

  13
  2
 11. Mirosław pisze:

  Krząszcz na wójta gminy i następny będzie mądrala w mundurze dowodził gminą. Krząszcz to ty zamówiłeś ten czołg T34 na piknik we Włodowicach bo jak patrzę ty melepeto co piszesz to tylko ty chyba taki pusty jesteś

  8
  11
 12. topielec pisze:

  Co to jest krząszcz czy on tu mieszka palant jeden i on jest majorem czy pedałem jak on po poligonie frajer biegał ale krząszcz jeden dziad zaje….ny wielki emeryt zasrany

  3
  11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *