zachmurzenie duże
10°
sobota
KPRM
Od niedzieli Włodowice będą miastem
30 grudnia 2022 r. | 11:47
3

Od 1 stycznia 2023 roku Włodowice staną się miastem. Łącznie od nowego roku pojawi się 15 nowych miast.

Po zmianach będziemy mieli ich 979. Dotychczasowe miejscowości podniosły w ostatnich latach poziom urbanizacji i wykazały miejski charakter. Dodatkowo większość mieszkańców utrzymuje się z działalności pozarolniczej. Są też dobrze skomunikowane z innymi miejscowościami. Ze względu na te cechy uzyskały prawa miejskie. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że status miasta to powód do dumy, ale również zobowiązanie, aby miasto się rozwijało.

Włodowice (powiat zawierciański, województwo śląskie) – jego centrum stanowi zrewitalizowany w ostatnich latach rynek z wmurowaną płytą herbową, który jest głównym placem w gminie. Główną atrakcją turystyczną tego miejsca są ruiny pałacu wybudowanego w latach 1669-1681. /Kancelaria Premiera/
3 odpowiedzi na “Od niedzieli Włodowice będą miastem”

 1. ***** *** pisze:

  ***** *** i szmukiera

  19
  2
 2. Ola pisze:

  A można wiedzieć jakie korzyści bedzie miec z tego szary mieszkanie np. takich Rudnik lub innej wsi w gminie, poza tym że Szmukierowi wzrośnie wypłata??? Co z tego będą mieć mieszkańcy?

  13
  1
 3. maciejq pisze:

  Zysk Rudnik to większa pensja jednego mieszkańca, ale per saldo na tym stracą tak jak i wszystkie pozostałe miejscowości, które będą musiały utrzymywać tą metropolię min. utrzymywać miejsca pracy urzędników, chyba największego pracodawcy w “mieście” Tak naprawdę takie małe gminy nie mają racji bytu bo tylko generują wydatki, są potrzebne tylko urzędnikom.

  13
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *