zachmurzenie duże
15°
13°
piątek
Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Każdy z nich jest potencjalnie przyszłym wójtem!
20 listopada 2018 r. | 10:52
21

Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 105 kolejnych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Wczoraj  w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Rotę ślubowania przyjął od nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. Już wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.

Wczorajsza  uroczystość odbyła się w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od 105 nowych policjantów przyjął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. W uroczystości udział wzięli również: Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji mł. insp. Łukasz Fołta, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek, Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego płk Zbigniew Piątek, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Katowice Mirosław Cygan, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjny kapelan. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Zastępca szefa śląskiego garnizonu policji insp. Piotr Kucia w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie.

W najbliższych dniach policjanci, którzy złożyli dzisiaj ślubowanie, rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych w Legionowie oraz Sieradzu. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.

Dodatkowym akcentem dzisiejszej uroczystości było wręczenie 30 mundurowym z komend miejskich, powiatowych oraz komendy wojewódzkiej, promes nagród finansowych za wzorową służbę, przyznanych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego.

Nowo przyjętym koleżankom i kolegom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów! /Policja Śląska/
21 odpowiedzi na “Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Każdy z nich jest potencjalnie przyszłym wójtem!”

 1. Dzban pisze:

  Hehe, czaicie żart z nagłówka? Bo Szmukier był policjantem! Śmieszne, nie? Ubaw po pachy, hehehe.

  11
  14
 2. BZ pisze:

  Poziom artykułów na tej stronie to głębokie dno, zresztą jak i poziom dziennikarstwa prezentowany przez administratora. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wcale nie jestem zwolennikiem obecnego włodarza, i z przykrością patrzę, że za próbę oceny sytuacji w Gminie wziął się kompletny idiota, ignorant i indolent.

  36
  9
 3. mieszkanka Rudnik pisze:

  Dzisiaj ważne rzeczy dzieją się w gminie a tu pierdu,pierdu…Dziennikarstwo godne …..brak słów.

  17
  11
 4. Mieszkanka k pisze:

  Ważne rzeczy dla Adama Sz a Judasz był jeden miał na imie ……….

  10
  14
 5. Wyborca pisze:

  Tak, ZDRAJCA, to trzeba wszystkim uświadomić.
  Góra Włodowska ma radnego, w strażackim mundurze, który po prostu zdradził komitet, z którego startował .
  Przyłożył rękę do wyboru przewodniczącego rady z obozu obecnego wójta.
  Gdzie tu honor, uczciwość, wobec siebie i wyborców.
  Oceńcie sami, jak to nazwać.

  16
  19
 6. LIdka pisze:

  Czyli Pan Wojtek się sprzedał wstyyyyyyd dla Góry Włodowskiej chyba zapomniał kto go wypromował wstyyyyyyyd jeszcze raz wstyd .

  10
  19
 7. Jola pisze:

  Ja uważam,że bohater! Radny zagłosował dla dobra gminy a nie przeciwko komuś i zgodnie ze swoim sumieniem!!! Ludzie niech nas nie nakręca ten durny portal!!! Zobaczcie ,co on robi w Żarkach!!! Wstyd na całą Polskę!!!

  19
  17
  • Bohater pisze:

   Bohater? tylko czemu wykorzystał ten bohater doszczętnie kobiete która go wypromowała. na radnego, taki sumienny? Gdzie jest teraz jego bohaterstwo? Gdzie ma honor ten bohater. strażak jeden. Naczelnik. Mowia w Gorze ze Rzady teściowej go gubią. Druhowie strażacy nie wiadomo czy on rozpali Czy zgasi pożar dla teściowej albo żony korzyści. Ciekawe za co się sprzedał. Wszystko wyjdzie. Miejcie się druhowie na baczności. Uchrońcie nas od takich bohaterów.

   20
   17
  • wyborca pisze:

   to po co tu wchodzisz?

   8
   3
 8. MaNIEK pisze:

  W żarkach trochę poblokował lewych interesów burmistsza nawet bedąc u znajomych na osiedlu za Sanktuarium pokazali mi hotel burmistsza i na drodze niedaleko hotelu zablokowano droga ktos sie wkurzyl i wysypal ciezarowki ziemi i nimo chlopina wjazdu

  7
  5
 9. Paniiii pisze:

  Jako czytelniczka tego portalu stwierdzam z przykrością, że była kandydatka na stanowisko wójta nie potrafi pogodzić się z porażka!!!

  25
  19
  • Martini pisze:

   Aha…
   Ps. Porażka to mogłaby być gdyby zagłosowało na nią 100 osób. Pani Dorota tylko przegrała, i to małą ilością głosów.
   Ps. Ja także czytam tenże portal i może nie widzę tego co Paniiii, więc proszę mnie olśnić, gdzie tu wyczytała Paniiiiii że kandydatka nie może pogodzić się z przegraną?

   10
   8
 10. PYNdzel pisze:

  no przecis momy obiecane na sikawki zielone cyli na strasz momy kase tyn wygrany obiecol na straz to my glosowli azelby bolaly

  8
  10
 11. Wanda pisze:

  RADNY PRZEMYSŁAW SZYMOCHA oszukał swoich wyborców!!!!Gdyby wiedzieli że jesteś JUDASZEM – nigdy by cię nie wybrali, Czujesz. Szczerze nalepiłeś na siebie wielką czerwoną kropkę- ktora zostanie z tobą do końca życia sądze ze wiele ludzi juz straciło do Ciebie zaufanie, tak się stanie w pracy w zyciu towarzyskim a nawet rodzina. Człowieku poświęcałeś czas tylko poto aby się SKURWIĆ. Szok.!! To co ci zaoferował człowiek o wielkiej inteligencji ale manipulacyjnej(Adam Sz.) to zaraz przepadnie. Będziesz żałował, tak też stało się z Judaszem finał wiemy jaki był….
  Przykrę. NAPEWNO WIESZ ZE LUDZIE, TWOI WYBORCY CI TEGO NIE DARUJĄ
  OSZUKAŁEŚ NAS LUDZI KTORZY DALI CI MANDAT ZAUFANIA… A TY CO NA WSTĘPIE SPRZEDALEŚ SIĘ ZA xyz srebrników.

  19
  13
  • Eugeniusz pisze:

   Ludzie opamietajcie sie!! Cofacie sie w czasy kiedy za wszystko mozna bylo ukamienowac drugiego czlowieka. Tylko czy ten trzymajacy kamien jest bez winy, perlowy i czysty ??? Czy naduzywanie wladzy, brudna gra, niespelnione marzenia o posadce i chec uprzykrzenia zycia maja na celu dobro gminy i jej miezkancow ??? Trzeba sie pogodzic z porazka i myslec o ogole a nie o urazonym ego… Panie Przemku wedlug mnie postapil pan dobrze. Trzeba walczyc o dobro miejscowosci i mieszkancow a nie fanatykow bylej kandydatki na wojta !!!!

   16
   15
   • Rita pisze:

    Proszę Pana! Ten pan był w komitecie Szansa na Rozwój. Tym samym określił się jako osoba, która chce zmian, której nie podoba się dotychczasowa działalność. Współkandydujący mu zaufali. Jeśli chciał popierać to, co było, mógł kandydować z komitetu Pana Adama. Oj…ale go nikt nie chciał. Zdrada jest obrzydliwa, Pan by się dobrze czuł w takiej sytuacji ? To nie jest problem ani wójta, ani reszty, to jest jego wybór. Wyłącznie. Szarpanie Pani Doroty też jest słabe. Dwieście głosów różnicy to nie jest dramat. A wygraną jest odświeżenie połowy rady. Szkoda, że w tym przypadku trafiła na …..no.

    17
    12
   • wyborca pisze:

    Szanowny Panie Eugeniuszu, jak można nazwać Człowieka który tak naprawdę oszukał swoich wyborców, to wyborcy dali Panu Przemkowi mandat radnego nie uzyskał go w żaden inny sposób np.z nominacji Pana Szmukiera startował z listy Pani Doroty Wnuk czyli do ostatniej chwili zgadzał się i podobno popierał program z którym się identyfikował, uczestniczył w spotkaniach przedwyborczych zachęcając wyborców do oddania głosu na jego osobę. Panie Eugeniuszu jeśli mowa o porażce to z porażką muszą się pogodzić wyborcy Pana Przemysława .
    Ps. Ten kto komuś wbija nóż w plecy niech się nie dziwi że spada na niego ostra krytyka

    20
    11
 12. Mieszkaniec gminy ? pisze:

  Pani DW już nie ma nie liczy się ale portal dalej istnieje i z obcej gminy sieją zamęt bo na portalu ważne dla gminy rzeczy tj. Pierwsza sesja zapszysięźenie nie ma wzmianki natomiast co kogo na tym portalu interesuje nowo przyjeci Policjanci. Szlek dalej sieje zamęt tylko co mu to da jak każdy tak jak w jego gminie ma go w du..e ale im więcej pisze tym więcej ma przeciwników i tak trzymać. ?w Lublincu już miejsce ma pewne ??

  11
  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *