zachmurzenie duże
-4°
-5°
niedziela
Nie jest dobrze. Gmina spadła o 232. miejsca w rankingu inwestycji.
13 października 2023 r. | 13:07
3

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota opublikowało ranking wydatków majątkowych samorządów na inwestycje.

To najważniejsze coroczne zestawienie prezentujące aktywność inwestycyjną samorządów. A właśnie ona jest podstawą podejmowania przez mieszkańców decyzji wyborczych. Ludzie oceniają jak zmieniło się ich miasto, ile ulic i parkingów, powstało, jak bardzo zmienił się tabor komunikacji miejskiej, czy przybyły obiekty infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

Metoda rankingu jest niezmienna od lat, dzięki czemu pozwala analizować zmiany pozycji poszczególnych jednostek samorządowych.

Autorami rankingu są prof. Paweł Swianiewicz, kierownik Zakładu Studiów Społeczno-Ekonomicznych w Instytucie Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Julita Łukomska, adiunkt w Katedrze Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Ranking obejmuje średnie wydatki majątkowe per capita 2020–2022 (tylko budżet gminy).

Jak wypadła gmina Włodowice? Średnio per capita na każdego mieszkańca gmina wydaje rocznie 1079,59 zł na inwestycje. Jeszcze za okres 2017-2019 r. gmina była w rankingu na 435. miejscu, za lata 2020-2022 gmina spadła w rankingu na 667. miejsce.

Z rankingiem można zapoznać się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI
3 odpowiedzi na “Nie jest dobrze. Gmina spadła o 232. miejsca w rankingu inwestycji.”

  1. Kartu pisze:

    no niemozliwe .. miasto i tyle możliwości…a może to nieudolni urzędnicy..

  2. Max pisze:

    A ilu jeszcze jest za nami?

  3. Malwa pisze:

    porażka, burmistrz patrzy tylko do swojej kieszeni aby się zgadzało. trzeba go wkoncu wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *