pochmurnie
-8°
-14°
poniedziałek
Miasto i Gmina Włodowice
02 stycznia 2023 r. | 12:26
3

Od 1 stycznia nasza gmina jest gminą miejsko-wiejską, Wójt zmienił funkcję na Burmistrza Miasta i Gminy Włodowice, a Rada Gminy zmieniła się w Radę Miejską we Włodowicach. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby po ponad 150 laty, odzyskać prawa miejskie.

29 grudnia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie z rąk Premiera Mateusza Morawieckiego Wójt Gminy Adam Szmukier oraz Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Ibek odebrali akt nadania praw miejskich.

Premier wyraził uznanie dla wszystkim gmin za determinację w staraniach o uzyskanie statusu miasta, a także pogratulował przedstawicielom, jak i mieszkańcom, prestiżu jakim jest uzyskanie praw miejskich.
Uzyskanie praw miejskich niesie za sobą rozwój, szybszy postęp oraz nowe możliwości inwestycyjne.
Wraz z naszymi przedstawicielami obecne były delegacje z 14 innych gmin, które również odebrały akty nadania praw miejskich.Tym samym w naszym kraju będzie już 979 miast. /UMiG/
3 odpowiedzi na “Miasto i Gmina Włodowice”

  1. wirnik pisze:

    Ta władza gotowa jest każdej zapyziałej wiosce i przysiółkowi dać prawa miejskie żeby tylko na nią głosowali. Jak odejdą to trzeba będzie sporo czasu i pieniędzy na sprzątanie tego dziadostwa w każdej dziedzinie.

    5
    1
  2. Mała pisze:

    No to może wkoncu zrobi się kanalizacja w całych Rudnikach a nie tylko w części. Bo od remizy w stronę Blanowic to wieje hujami przez te inwestycje. Kawałek chodnika i huj. A tamten koniec kościół. jakas strefa przesiadkowa powstaje,amfiteatr. Ale my mamy remizę!!! i piękny plac przed nią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *