bezchmurnie
18°
12°
wtorek
LUX MED Sp. z o.o.
Mammobus we Włodowicach
24 listopada 2018 r. | 13:22
0

W najbliższy poniedziałek i wtorek przy ul. Żareckiej 59 we Włodowicach dla wszystkich kobiet będzie dostępny Mammobus, gdzie będzie można bezpłatnie przeprowadzić badania mammograficzne.

Mammobus będzie czynny od godz. 9:00 do 17:00.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu czterech zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *