bezchmurnie
12°
wtorek
Włodowice na “czarnej liście” federacji pracowników socjalnych
02 grudnia 2019 r. | 13:04
5

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej opublikowała listę 100 gmin, gdzie średni poziom wynagradzania pracowników socjalnych jest najniższy w Polsce.

Wśród gmin opublikowanych przez PFZPSiPS jest gmina Włodowice.

Lista została stworzona przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w oparciu o dane pozyskane bezpośrednio od pracodawców i według stanu na dzień 30 kwietnia 2019 r.

Federacja upublicznia jedynie przygotowane zestawienie, a do każdego z włodarzy wskazanych miejscowości skieruje pismo z apelem o zapewnienie "godnego" poziom wynagrodzeń pracowników. Federacja podkreśla, że każda z gmin może zadbać, by jej nazwa zniknęła z "czarnej listy" - poinformował Samorządowy PAP.

"Czarną listę" gmin i miejscowości z najniższymi wynagrodzeniami pracowników socjalnych Federacja publikuje po raz drugi i podkreśla, że "w ubiegłym roku upublicznienie samorządów, które płaciły najgorzej, a także indywidualnie wysłane apele Federacji wpłynęły na podwyższenie płac przynajmniej w takim wymiarze, że część z gmin zniknęła z tegorocznej listy".

Według danych MRPiPS, średnie wynagrodzenie osób zatrudnionych na stanowisku pracownika socjalnego wynosi 2787,02 zł i w porównaniu z ub. rokiem jest wyższe o 5,8 proc. Najniższą średnią wynagrodzenia pracowników socjalnych odnotowano w województwach: podlaskim oraz lubelskim, najwyższą w: mazowieckim oraz pomorskim.

Listę możecie zobaczyć TUTAJ. /Samorząd PAP/
5 odpowiedzi na “Włodowice na “czarnej liście” federacji pracowników socjalnych”

 1. Max pisze:

  Skoro są gotowi pracować za takie pieniądze, to po co płacić więcej?

  9
  4
 2. wyborca pisze:

  Wszystkim w GOP ma wystarczyć najniższa krajowa skoro w ocenie wójta się nie przepracowują. Na wyróżnienie zasługuje asystent rodziny i tu się ciężko pracuje i należy odpowiednie wynagrodzenie ile godzin się pracuje to mało istotne. W Wsze rodziny i znajomi takiego wyboru dokonaliście TO DOBRZE WAM TAK. Pewnie do wyborów i tak nie będziecie mądrzejsze .

  5
  3
 3. Mieszkanka pisze:

  Nic nowego Włodowice jak zwykle na czarnej liście

  5
  4
 4. gospocha pisze:

  Nie mam szans pracować w tej gminie, bo ja pracowałabym jeszcze za mnie niż Panie z GOPS ja pracowałabym dla idei i dla Pana Wójta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *