pochmurnie
15°
13°
wtorek
fot. OSP Włodowice
Koniec poszukiwań! Odnaleźli 65-latka z gminy Włodowice
24 grudnia 2019 r. | 09:12
0

Ponad 4 godziny trwały poszukiwania 65-letniego mieszkańca gminy Włodowice. W nocnej akcji poszukiwawczej uczestniczyło około 100 osób. Policjanci, strażacy i GOPR-owcy przeczesywali okoliczne lasy. Do poszukiwań użyto również psa tropiącego. Wycieńczonego mężczyznę odnaleziono w lesie.

Dyżurny zawierciańskiej komendy przyjął zgłoszenie o zaginięciu 65-letniego mieszkańca gminy Włodowice. Natychmiast do działań poszukiwawczych skierowano policjantów, strażaków i ratowników GOPR-u. Do poszukiwań użyto także policyjnego psa tropiącego. Kilka minut po północy w masywie leśnym odnaleziono zaginionego. Wycieńczonym mężczyzną zajęła się załoga pogotowia.

Ponownie apelujemy do krewnych lub opiekunów osób starszych, które ze względu na swój stan zdrowia mogą stracić orientację w terenie, o wyposażenie ich w telefon komórkowy lub lokalizator GPS. Takie urządzenia mogą znacznie przyspieszyć poszukiwania i uchronić od tragedii. Do dyspozycji są różnego rodzaju zegarki, bransolety lub ubrania z modułami umożliwiającymi szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *