zachmurzenie duże
czwartek
Kredyty Adama Szmukiera
31 sierpnia 2018 r. | 11:06
8

Urząd Gminy Włodowice poinformował mnie o kredytach zaciągniętych przez Wójta Adama Szmukiera od początku jego urzędowania, tj. od 2010 do końca ubiegłego roku. Do końca 2017 roku Szmukier zaciągnął kredytów na kwotę 5 776 052,74 zł. Na co to były kredyty? Możecie zapytać samego Wójta. Gmina wygląda jak wygląda, nie widać tam takich pieniędzy.

kredyty:
2010 - nie zaciągnięto
2011 - 1 974 220,82 zł
2012 - 15 139,98 zł
2013 - 1 488 972,89 zł
2014 - 1 426 888 zł
2015 - 4 729 zł
2016 - nie zaciągnięto
2017 - 866 102,05 zł .

PAWEŁ GĄSIORSKI
8 odpowiedzi na “Kredyty Adama Szmukiera”

 1. Maska pisze:

  Wiekszosc gmin jest zadłużonych, natomiast ten temat juz sie dubluje. Nie jestem fanem Pana Szmukiera, ale jako typowy obywatel PL jestem zachwycony tym materiałem i wkladaniem patyka w gówno 🙂 pozdrawiam

  14
  2
 2. mieszkanka Rudnik pisze:

  Kolejny artykuł “kopiuj-wklej” o niczym! Brawo panie Gąsiorski, pańskie dziennikarstwo jest z artykułu na artykuł ciekawsze! Poproszę kolejne wypociny!!! Niech ludzie nie myślą że panu na nich nie zależy.

  13
  8
 3. Krystyna pisze:

  Szkoda tylko że się wpisujecie anonimowo mieszkanko Rudnik. Z pani rozumowania wychodzi na to że co niektórym wszystko ujdzie na sucho, takie sytuacje powinny być powtarzane i nagłośniane.
  Pani z Rudnik skoro ktoś decyduje się na tak odpowiedzialne stanowisko, to powinien wiedzieć ze będzie rozliczany ze wszystkich swoich kroków i ruchów. Po to są wybory demokratyczne aby potem rozliczać wybraną władzę z decyzji jakie podejmowali na rzecz Gminy. Skoro w Gmina wygląda gorzej niż ją władza objęła, to tym bardziej powinni być urzędnicy rozliczeni. Proszę mi powiedzieć po co nam taka władza skoro zostawia po sobie tylko długi, a po drugie po co nam urząd, chyba po to żeby szarych obywateli straszyć. A ty obywatelu haruj i płać podatki, które nie wiadomo gdzie idą 🙁 i jeszcze milcz 🙁

  14
  2
  • mieszkanka Rudnik pisze:

   Ludzie!!!! Naprawdę myślicie że dzisiaj w dobie demokracji, cyfryzacji i ciągłego inwigilowania urząd czy Wójt bierze te pieniądze do domu??? Weźcie się puknijcie w … Ja w to nie wierzę!!!

   4
   9
 4. Krystyna pisze:

  To co się dzieje z tymi pieniędzmi skoro gmina tylko się w dalszym ciągu zadłuża i ma takie długi? Kochana pani, czy pani też tak rządzi w domu? Sklepowa jak zrobi manko, mimo że sama nie zrobiła (np.ktoś oszukał, ukradł) to niestety musi oddać i to często są groszowe sprawy na przeciwko tych milionów co w Polsce znikają. A potrzeba jest taka, aby nie zamiatać pod dywan tylko mówić głośno, to w tedy nie będzie niedomówień.
  Najwyższy czas aby pani uwierzyła, a zresztą proszę wsiąść w auto i przejechać się po gminie, zobaczy pani te nowe inwestycje w wolnej Polski. A po drugie, czy ktoś jest przymuszany aby obejmować tak wysokie stanowiska? Skoro się podejmuje takiego patriotyzmu , to odpowiedzialność jest na każdym kroku, w każdym posunięciu i za każde słowo jakie było wypowiedziane przed wyborami.

  12
  • mieszkanka Rudnik pisze:

   Kochana pani Krystyno, mówimy o Polsce czy o naszej gminie? Jeżdżę po Polsce i nasza gmina nie odstaje od standardów europejskich.Proszę mi wierzyć że niejedna droga w centrum Katowic wygląda gorzej.Nawet nie myślałam o tym że śmieci zostawione przy drodze są extra opłacane przez gminę! Pani wiedziała? Opon za dużo też nie wolno wystawiać bo za nadmiar gmina płaci. Wylewanie szamba na lewo też ma swoje konsekwencje.Nie bronię nikogo ale, najpierw trzeba się doinformować a potem pisać komentarz!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *