zachmurzenie duże
czwartek
Kontrole autokarów w gminie Włodowice
08 lipca 2020 r. | 11:07
0

Zawierciańscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami na letni wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Przypominamy organizatorom, że chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinna być zgłaszana z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Autokary, którymi podróżujemy, zazwyczaj są nowoczesne i dobrze przygotowane technicznie. Zdarzają się jednak przypadki rażącego zaniedbania i bezmyślności, ujawniane w trakcie policyjnych kontroli.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących mundurowi będą sprawdzać trzeźwość kierowców, dokumenty, a także stan techniczny pojazdów. W przypadku wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy należy nie dopuścić do dalszej jazdy, a swoje spostrzeżenia przekazać policjantom. Organizatorzy i opiekuni zorganizowanych wyjazdów powinni zgłaszać chęć skontrolowania autokaru z kilkudniowym wyprzedzeniem, kontaktując się z Wydziałem Ruchu rogowego KPP w Zawierciu. Pozwoli to na odpowiednie zaplanowanie służby oraz usprawni wykonanie tych czynności.

Informację można przekazać telefonicznie pod numerem 47 85 35 290 lub pocztą elektroniczną na adres: rd@zawiercie.ka.policja.gov.pl

Sprawdzenie pojazdów przewożących dzieci na letni wypoczynek, w uzasadnionych przypadkach będzie również wykonywane na trasie ich przejazdu.

Dla wszystkich autokarów wyjeżdżających z terenu powiatu zawierciańskiego przygotowano stałe miejsce kontroli. Wyznaczono je na parkingu za Okręgową stacją kontroli pojazdów przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 24 w Zawierciu.

Policjanci przypominają, że rodzice mogą również samodzielnie sprawdzić autokar, którym wysyłają swoje pociechy na wypoczynek. Dzięki e-usłudze „Bezpieczny Autobus” korzystając z tabletu czy smartfona uzyskamy informacje o ubezpieczeniu OC, aktualnych badaniach technicznych oraz informacje techniczne dotyczące sprawdzanego pojazdu. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *