zachmurzenie małe
11°
wtorek
Konferencja bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego
11 grudnia 2019 r. | 12:35
0

W hotelu Orle Gniazdo w Hucisku odbyło się posiedzenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Tradycyjnie posiedzenia odbywają się każdego roku w innej gminie, tym razem wypadło u nas. Gospodarzami wydarzenia byli Starosta Powiatu Zawierciańskiego Gabriel Dors oraz Wójt Gminy Włodowice Adam Szmukier.

W konferencji uczestniczyli Prezydent, Burmistrzowie i Wójtowie wszystkich gmin naszego powiatu a także Inspektorzy, Dyrektorzy, Naczelnicy oraz Komendanci wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i reagowanie na wszelkiego typu zagrożenia współczesnego świata. Obecni także byli Członek Zarządu Powiatu Barbara Kozioł i Przewodnicząca Rady Powiatu - Małgorzata Benc. Po otwarciu i przywitaniu uczestników przez Wicestarostę Pawła Sokoła, prezentację Gminy Włodowice przedstawił Wójt Adam Szmukier. Następnie sprawozdania ze swojej działalności za okres 10 miesięcy br. oraz informacje o przygotowaniach do sezonu jesienno – zimowego złożyli szefowie instytucji wchodzących w skład służb zespolonych tj. Komendanci Powiatowi Policji i PSP, Powiatowi Inspektorzy Sanitarno Epidemiologiczny, Nadzoru Budowlanego i Weterynarii, Zastępca Dyrektora PZD, Dyrektor PCPR, Dyrektor Szpitala Powiatowego a także Prezes RPWiK w Zawierciu. Konferencja dała bardzo czytelny obraz dobrego stanu przygotowań poszczególnych służb do zimy. /UG/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *