bezchmurnie
12°
wtorek
Komunikat w sprawie szamb
29 marca 2023 r. | 13:53
2

Burmistrz Miasta i Gminy Włodowice informuje mieszkańców, iż zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 3a i 3b ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2519) właściciele nieruchomości, których budynki nie zostały podłączone do kanalizacji sanitarnej zobowiązani są do gromadzenia nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych lub osadnikach w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości zobowiązani są do systematycznego usuwania gromadzonych na terenie nieruchomości nieczystości ciekłych z częstotliwością zapobiegającą przepełnianiu się zbiorników bezodpływowych lub zgodnie z instrukcją użytkowania oczyszczalni.
Zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w art. 3 ust. 3 pkt 1, 2 (t.j. Dz. U. z 2022, poz. 2519) wszystkie gminy w Polsce mają obowiązek prowadzenia elektronicznych ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) na nieczystości ciekłe oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.
W myśl art. 6 ust. 1 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2519)  każdy właściciel ma obowiązek podpisać umowę z firmą posiadającą zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków. Za wykonaną usługę właściciel nieruchomości otrzymuje potwierdzenie uiszczenia opłat (faktura).

Wobec powyższego zwracamy się z uprzejmą prośbą do Mieszkańców Miasta i Gminy we Włodowicach o wypełnienie druku zgłoszenia do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków do dnia 30.06.2023r. do Urzędu Miasta i Gminy we Włodowicach.
Druk zgłoszenia do pobrania:
•    w Urzędzie Miasta i Gminy we Włodowicach (pok. 28)  lub
•    na stronie www.bip.wlodowice.pl
Prosimy o dostarczenie wypełnionego i podpisanego druku zgłoszenia do:
•    Urzędu Miasta i Gminy we Włodowicach – sekretariat lub pok. 28, lub
•    pocztą na adres: Miasta i Gminy we Włodowicach,  ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

Formularz - TUTAJ.
2 odpowiedzi na “Komunikat w sprawie szamb”

 1. Max pisze:

  A jak ktoś nie złoży, to co się stanie?

  9
  1
 2. Nikodem pisze:

  w pierwszej kolejności tych co mają kanalizację a się nie przyłączyli bo na bank spuszczają ścieki do rowu, kanalizacji deszczowej albo na pole!!! a potem takie historie jak z Odrą

  8
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *