pochmurnie
15°
13°
wtorek
Jest przetarg na remont rynku we Włodowicach
08 czerwca 2018 r. | 08:47
19

Wójt Gminy Włodowice ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu rynku we Włodowicach. Rynek o wymiarach 90 x 90m, który jest wpisany do rejestru zabytków jako urbanistyczne rozwiązanie miejskie z czasów średniowiecza.

Zagospodarowanie będzie obejmować: demontaż nawierzchni utwardzonych, słupów i masztów, koszy, ławek i donic, wycinkę drzew i krzewów, budowę nowych wiat, nowych nawierzchni utwardzonych, montaż małej architektury (ławki, kosze, stojaki na rowery, bariery ochronne, słupy informacyjne, itp.), montaż nowego oświetlenia, budowę sieci elektroenergetycznej, itp.

Całość ma zakończyć się w październiku 2018 roku.

Niestety, Wójt Adam Szmukier nie pozyskał na ten cel żadnych funduszy zewnętrznych. Remont rynku będzie odbywać się ze środków własnych gminy, dlatego też będzie bardzo ograniczony.

Wykonawcę powinniśmy poznać w przyszłym tygodniu.

PAWEŁ GĄSIORSKI
19 odpowiedzi na “Jest przetarg na remont rynku we Włodowicach”

 1. Maska pisze:

  Własne środki. Ciekawe ile tych środków jest. Gmina biedna kazdy o tym wie i wójt tez. Ostatnimi czasy dzialo sie tylko w rudnikach a inne miejscowosci zostaly odstawione w zapomnienie. Zalew wlodowski wola o pomste do nieba. Bylo pieknie niestety wandale skrupulatnie niszcza wiaty. Srodki pieniężne nie sa na to znalezione, ale dobrze ze w rudnikach sie dzieje. obecnego wójta nie uważam za dobrego gospodarza i mam nadzieje ze rynek nie bedzie wyglądać bardziej tragicznie niz teraz

  14
  2
 2. Seweryn pisze:

  a zalew w Górze włodowskiej to samo nic nie dba o nasze sołectwa jak w innych gminach mamy dośc takiego gospodarza który dba tylko o swoje interesy

  14
  3
 3. Mateusz pisze:

  Na zdjeciach każdy pieknie wygląda Panie wujcie

  13
  3
 4. Izabela Rakoczy pisze:

  Ile to już razy słyszeliśmy że będzie robiony rynek. Miały spłynąć do nas dziesiątki milionów z unii i co? Co teraz panie wójcie?

  13
  2
 5. Magdalena pisze:

  Włodowice- centrum gminy ( powinna być wizytowka) a co mamy ?? Nie wspominając o zapomnianej Górze Włodowskiej i Rzedkowicach… za to Rudniki kwitną.

  13
  3
 6. mieszkanka Rudnik pisze:

  Każdy ma to na co sobie zasłuży.Nie chce wam się pracować to macie kiłę i mogiłę.Nie potraficie nawet uszanować tego co macie. Tylko w narzekaniu i krytykowaniu jesteście mistrzami!!!!

  5
  18
  • fafu pisze:

   o tuz to gdzie sa soltysi gdzie sa radni a gdzie jest spolecznosc danej wsi ?? t o my sami tworzymy te kiłe i mogiłe, sami wybraliscie goscia na wójta a teraz pluć kazdy moze ale niech coś zrobi, A tu nawet straz robila impre we wsi i kazała kalece kosić trawe przy posesji bo oni imprę będa mieli, Macie impre to proszę skośic samemu Panowie Strazacy z Rzędkowic i jeszcze sie spytać czy możecie!!

 7. mirka pisze:

  Rudniczanka wójt przybył do Rudnik [mieszka tam ] a pochodzi z Mrzygłodu to jest co bronic a Włodowice to upodlił i zniszczył

  11
  4
 8. Zdzisław polak pisze:

  Witam Pana Wójta mam zapytanie po co Pan wyciął na tym rynku takie okazałe drzewa miał pan na to pozwolenie bo mi si wydaje że pan to ciął kiedy ptaszki wiły gniazda i co niektóre składały jajka nie dało sie tych okazałych drzew wkomponowac w projekt jaki ma powstac ten nasz Rynek teraz pan tak to oszpecił że aż si płakac chce tak jak ta wierzba płacąca która była a i ni ma.

  14
  2
 9. KOLEGA pisze:

  WÓJJT TO MOŻE ZDOLNY DO TEGO JEST BO LEDWO ZDOŁ Z KLASY DO KLASY TO CZEGO SIE MOŻNA PO NIM SPODZIEWAC

  13
  3
 10. zuber pisze:

  ale wójt nasz ma oświadczenie majatkowe ile on zarabia aż głowa boli , panie naczeli=niku tej gazety prosze podac zarobki tych wsciekłych bab z urzedu bo co jedna to wiecej rozumu zjadła , a wściekłe to że ho ho .

  12
  2
  • fafu pisze:

   Moze jak Bog Kubie tak Kuba Bogu, bo ja jakoś nie czuje oburzenia i wyszości urzedników w naszej gminie, jesli jest tak to łatwo zwrocic Pani/ Panu uwage ze jest Pani tu dla mnie nie ja dla Pani dodać usmiech …

 11. Kk pisze:

  Mam nadzieję, że plany nie zakładają tylko samej pustyni z kostki i betonu… A w miejsce ściętych drzew pojawią się jakieś nowe.

 12. CZYTELNIK pisze:

  CIEKAWE, ZE GMINĘ STAĆ NA REMONT RYNKU Z WŁASNYCH ŚRODKÓW A NA DOPŁATĘ DO
  1 (JEDNEGO) KURSU ZE SKARŻYC DO MORSKA BRAK FUNDUSZY!!! TO REMONT TEGO RYNKU WE WŁODOWICACH MUSI BYĆ BARDZO TANI ALBO AUTOBUS ZKM ZAWIERCIE JEST STRASZNIE DROGI??? SŁÓW BRAK…

 13. CZYTELNIK pisze:

  CIEKAWE KTO “WYGRA” PRZETARG???

  • fafu pisze:

   Ten kto ma wygrac przetarg, czytelniku nie wiesz, ten co wezmie tanio spierdoli i za rok dwa bedzie musiala inna firma poprawiać takie w calej Polsce sa przetargi !!

 14. fafu pisze:

  Ludzie bijecie piane nie wiem do czego ,sami tego wójta wybraliście bo tamten był “be” ten też be już nie długo wybory zmienicie wójta na innego spokojnie! mnie co innego zastanawia co pan PAWEŁ GĄSIORSKI z Blachowni robi na naszej ziemi ?? Wprowadza zamęt jak widać wszystko jest złe w naszej gminie jak widać z jego portalu czyżby kolejny kandydat na wójta waszej gminy czy zaraz się okaże kto będzie nim 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *