zachmurzenie duże
23°
20°
niedziela
Honorowy obywatel gminy Włodowice
06 listopada 2019 r. | 12:00
4

Na uroczystej X sesji Rady Gminy Włodowice, radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Gminy Włodowice Panu Jarosławowi Maciejowi Grabia, potomkowi wielce zasłużonego dla Włodowic rodu Poraj – Poleskich.

To już drugi Honorowy Obywatel naszej gminy po Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupie Metropolicie Częstochowskim Stanisławie Nowaku, którą to godność przyznano w 2013 r. Tym razem nasz Honorowy Obywatel osobiście uczestniczył w obradach sesji, a zaraz po przyjęciu uchwały nadającej obywatelstwo wystąpił z odczytem oraz podziękowaniami. Nasz Honorowy Obywatel wyraził także wielką dumę z tak ważnego dla niego zaszczytu.

W wydarzeniu uczestniczyła także pani Poseł na Sejm RP Ewa Malik która jako pierwsza złożyła gratulacje panu Jarosławowi. Podczas obrad przyjęto także jednogłośnie uchwałę o uznaniu roku 2020, rokiem Jubileuszu 800-lecia Włodowic. /UG/
4 odpowiedzi na “Honorowy obywatel gminy Włodowice”

 1. Max pisze:

  Potomek zasłużonego rodu, ale czy sam zasłużył się w jakiś sposób dla gminy czy tylko odziedziczył te zasługi?

  6
  11
 2. Krzysztof ze Szczecina pisze:

  Pan Jarosław Maciej Grabia to jeden z najbardziej znanych polskich archiwistów i wybitnym specjalistą od historii gminy Włodowice, który od bardzo wielu lat zbiera i gromadzi informacje, dokumenty o historii regionu, tak aby ocalić je od zapomnienia i w przystępnych formach przedstawić je uczniom szkół oraz na prelekcjach i odczytach. Szanujmy a także nagradzajmy wszystkich takich jak p. Grabia za wkład, krzewienie lokalnego patriotyzmu u dzieci, młodzieży a także dorosłych mieszkańców gminy, aby byli dumni skąd ich ród oraz doceńmy ich za ciężką, czasochłonną i żmudną pracę w archiwach. Najłatwiej jest trollować i złośliwie komentować zza klawiatury. A co Pan zrobił do tej pory dla sławy i dobra gminy Włodowic? Może warto przejść się czasem na prelekcję p. Grabia i posłuchać co ciekawego ma do opowiedzenia oraz przekazania. A na koniec włączyć się do dyskusji. Być może i Pan mógłby się przyczynić dołożeniem swojej cegiełki do stworzenia książki o historii i zapomnianych tajemnicach Włodowic i okolic. Pozdrawiam Pana i wszystkich tych , którym lokalny patriotyzm leży na sercu.

  17
  5
 3. Max pisze:

  Widzę, że mój komentarz oburzył mieszkańców Włodowic, więc też poszperałem w internecie. Pan Jarosław ukończył studia historyczne, pracuje w PKP. Jest społecznikiem prowadzącym ciekawe spotkania na różne tematy, np. https://www.basniowa-kraina-przedszkole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=497:spotkanie-z-kolejarzem&catid=89:aktualnosci-2017-2018&Itemid=159&lang=pl
  To co czego brakowało w artykule: jest społecznikiem i pasjonatem historii Włodowic, chętnie dzielącym się swoją wiedzą.

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *