zachmurzenie małe
12°
wtorek
OSP Góra Włodowska
Gminne ćwiczenia OSP
30 października 2023 r. | 09:18
0

Wczoraj odbyły się ćwiczenia zgrywające jednostek OSP z terenu Gminy Włodowice „ZDÓW 2023”.

Do ćwiczeń zadysponowano jednostki OSP Włodowice, OSP Zdów, OSP Morsko, OSP Rzędkowice, OSP Góra Włodowska oraz OSP Rudniki. Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar lasu w miejscowości Zdów przy ulicy Źródlanej. Na miejsce pierwsi zostają zadysponowani druhowie z OSP Zdów, następnie nasza jednostka, które przystępują do gaszenia pożaru. Zastęp z OSP Rzędkowice ma za zadanie zbudowanie stanowiska wodnego w postaci zbiornika brezentowego. Zastępy z OSP Morsko oraz OSP Rudniki zasilają zbiornik wodny za pomocą pomp NIAGARA wodą z pobliskiej rzeki. Druhowie z OSP Rzędkowice za pomocą motopompy Tohatsu przepompowują wodę ze zbiornika wodnego do naszego samochodu GBARt, za pomocą której nasza jednostka zasila zastęp z OSP Zdów oraz sama gasi pożar lasu. Druga część naszych druhów wraz z OSP Włodowice bierze udział w poszukiwaniach osób poszkodowanych przy terenie pożaru. Po odnalezieniu których zostaje udzielona im pomoc medyczna.

Dodatkową „atrakcją” wydarzenia była możliwość ćwiczenia na drabinie SD-30 wraz z druhami z OSP Marciszów. /relacja OSP Góra Włodowska/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *