zachmurzenie małe
22°
20°
środa
fot. Starostwo Powiatowe w Zawierciu
Gabriel Dors nowym starostą zawierciańskim
23 listopada 2018 r. | 09:37
0

22 listopada odbyła się inauguracyjna sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego kadencji 2018-2023. Podczas posiedzenia poznaliśmy zarówno skład Zarządu Powiatu, jak również wybrano Przewodniczącego i jego zastępców.

Odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego", po którym odbyło się uroczyste ślubowanie radnych, rozpoczęła się inauguracyjna, pierwsza po wyborach samorządowych sesja. W skład rady VI kadencji weszło 23 radnych (to o 2 mniej niż we wcześniejszej): Dariusz Bednarz, Małgorzata Benc, Tadeusz Czop, Andrzej Danecki, Stanisław Dąbrowa, Gabriel Dors, Karol Hadrych, Leszek Kalaga, Jarosław Kleszczewski, Barbara Kozioł, Barbara Laskowska, Małgorzata Machura, Maria Milejska, Anna Mucha-Popiel, Grzegorz Piłka, Bogusław Piotrowski, Mariusz Piotrowski, Dorota Pytlik, Zbigniew Rok, Paweł Sokół, Andrzej Wilk, Marcin Wojciechowski oraz Krzysztof Wrona.

Funkcję Starosty Zawierciańskiego pełnić będzie Gabriel Dors, zaś funkcję wicestarosty powierzono Bogusławowi Piotrowskiemu. Etatowym Członkiem Zarządu wybrano Pawła Sokoła. Skład Zarządu uzupełni członek nieetatowy - Piotr Czarnojańczyk.

Przewodniczącą Rady Powiatu Zawierciańskiego została Małgorzata Benc. Jej zastępcami wybrano Tadeusza Czopa i Andrzeja Wilka.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *