pochmurnie
15°
13°
wtorek
Dziś wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej we Włodowicach
08 lutego 2019 r. | 08:00
0

Dziś na Zebraniu Wiejskim tj. 08.02.2019 roku dokonacie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa Włodowice. Zebranie Wiejskie rozpocznie się o 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Włodowicach  a Przewodniczącym zebrania będzie  Była Radna Rady Gminy Włodowice i zarazem Przewodniczący Rady Gminy Włodowice i zarazem Sołtys kończącej się kadencji 2015-2019 Wiesława Janikowska.  Drodzy mieszkańcy dokonajcie właściwego wyboru a tym bardziej dlatego że teraz kadencja będzie trwała przez 5 lat od 2019-2024. Przez wiele lat wasze interesy były zaniedbywane  przez Wójta Szmukiera. Nie poprawił on w sposób znaczący waszych warunków w waszej codziennej egzystencji a do tego jest on powołany i temu mają służyć. Na dowód tego publikuję o jakie inwestycje wnosili do budżetu Gminy wasi Radni:  Henryk Gruca, Czesław Maciążek i Wiesława Janikowska a w jej przypadku to Sołtys Włodowic w poprzedniej kadencji 2014-2018  w poszczególnych latach. Muszę stwierdzić że prawie nic nie wnosili do tego budżetu poprzedni Radni . Dlaczego wy jako mieszkańcy macie płacić tak drakońsko wysokie opłaty za wodę, bardzo wysokie opłaty za odbiór śmieci, dlaczego musicie poruszać się zaśnieżonymi drogami, dlaczego musicie poruszać się dziurawymi drogami, dlaczego musicie poruszać się ruchliwymi jezdniami gdzie nie macie wybudowanych ani nie zaprojektowanych chodników, dlaczego nie macie rozwiniętej komunikacji zbiorowej, dlaczego macie nieoświetlone w sposób należyty ulice wieczorami?

Będziecie dzisiaj na Zebraniu Wiejskim to pytajcie o to wszystko starego poprzednich Radnych i Sołtys kończącej się kadencji 2015-2019 i Wójta mgr Adama  B.  Szmukiera . Zapytajcie Wójta Szmukiera  o wymianę wodociągu i zadajcie Wójtowi Szmukierowi pytanie czy ten wodociąg, który macie teraz to zawiera azbest?

 

Zobaczcie jakie macie zaniedbane Sołectwo Włodowice, gdzie budynki i pomieszczenia będące w zasobach Gminy Włodowice popadają w ruinę i Wójt Szmukier nie ma w ogóle pomysłu jak je zagospodarować.

Wnioski do budżetu Gminy na następny rok kalendarzowy winny być składane w formie pisemnej przez Sołtysa lub Radnego w terminie do 30-ego września roku poprzedzającego plan budżetu i mają to być wnioski podpisane przez Sołtysa i Radnego i powinny być składane odrębnie. Wnioski z posiedzenia Komisji Rewizyjnej są bezzasadne i prawnie nic nie wnoszą dla mieszkańców poszczególnych Sołectw-to bubel prawny. Od tego jest Komisja ds. Gospodarki i mienia.

DARIUSZ SZLĘK

fot. wikipedia

WNIOSKI HENRYKA GRUCY

WNIOSKI WIESŁAWY JANIKOWSKIEJ

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *