zachmurzenie duże
poniedziałek
Dziś wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej w Zdowie
07 lutego 2019 r. | 03:18
4

Dziś na Zebraniu Wiejskim tj. 07.02.2019 roku dokonacie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa Zdów. Zebranie Wiejskie rozpocznie się o 18.00 w Remizie OSP w Zdowie a Przewodniczącym zebrania będzie  Sołtys Jolanta Danek kończącej się kadencji 2015-2019.  Drodzy mieszkańcy dokonajcie właściwego wyboru a tym bardziej dlatego że teraz kadencja będzie trwała przez 5 lat od 2019-2023. Przez wiele lat wasze interesy były zaniedbywane  zarówno przez Wójta Szmukiera. Nie poprawił on w sposób znaczący waszych warunków w waszej codziennej egzystencji a do tego jest on powołany i temu mają służyć. Na dowód tego publikuję o jakie inwestycje wnosił do budżetu Gminy wasz Radny Józef Jęderko w poprzedniej kadencji 2014-2018  w poszczególnych latach wspólnie z Sołtysem Jolantą Danek. Muszę stwierdzić że prawie nic nie wnosił do tego budżetu poprzedni  Radny Józef Jęderko zważywszy na morze waszych potrzeb Sołectwa Zdów. Dlaczego wy jako mieszkańcy macie płacić tak drakońsko wysokie opłaty za wodę, bardzo wysokie opłaty za odbiór śmieci, dlaczego musicie poruszać się zaśnieżonymi drogami, dlaczego musicie poruszać się dziurawymi drogami, dlaczego musicie poruszać się ruchliwymi jezdniami gdzie nie macie wybudowanych ani nie zaprojektowanych chodników, dlaczego nie macie rozwiniętej komunikacji zbiorowej, dlaczego macie nieoświetlone w sposób należyty ulice wieczorami?

Będziecie dzisiaj na Zebraniu Wiejskim to pytajcie o to wszystko byłego Radnego Józefa JęderkoWójta mgr Adama  B.  Szmukiera jak i Sołtysa poprzedniej kadencji 2015-2019. Zapytajcie Wójta Szmukiera  o wymianę wodociągu i zadajcie Wójtowi Szmukierowi pytanie czy ten wodociąg, który macie teraz to zawiera azbest?

Czy kosze które otrzymaliście na popiół spełniają wasze wymagania jeśli chodzi o ich pojemność i gdzie w takim razie gromadzicie popiół do momentu jego odbioru?

Wnioski do budżetu Gminy na następny rok kalendarzowy winny być składane w formie pisemnej przez Sołtysa lub Radnego w terminie do 30-ego września roku poprzedzającego plan budżetu i mają to być wnioski podpisane przez Sołtysa i Radnego i powinny być składane odrębnie. Wnioski z posiedzenia Komisji Rewizyjnej są bezzasadne i prawnie nic nie wnoszą dla mieszkańców poszczególnych Sołectw-to bubel prawny. Od tego jest Komisja ds. Gospodarki i mienia.

 

DARIUSZ SZLĘK
4 odpowiedzi na “Dziś wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej w Zdowie”

 1. Pekin pisze:

  Józek wygląda jak zerwany wściekły pies z łańcucha

  11
  4
 2. Marek pisze:

  Ja myślałem że w Zdowie mają wodzireja a nie sołtysa a tak w ogóle to po co im sołtys jak oni na noc asfalt zwijają

  13
  3
  • krysia pisze:

   Aleś ty burak! myślałby kto,że z wielkiego miasta. Obrażasz nie nas Zdowian ,ale sam siebie,bo to tobie słoma z butów wychodzi!

   8
   5
 3. Marek pisze:

  Twoim ojcem chrzestnym był może Fertyk że ty nie jesteś krysia głąbem

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *