zachmurzenie duże
23°
20°
niedziela
Dziś wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej w Rzędkowicach
05 lutego 2019 r. | 13:06
2

Dziś na Zebraniu Wiejskim tj. 05.02.2019 roku dokonacie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej Sołectwa Rzędkowice. Zebranie Wiejskie rozpocznie się o 18.00 w Remizie OSP w Rzędkowicach a Przewodniczącym zebrania będzie  Radny Rady Gminy Włodowice i zarazem Przewodniczący Rady Gminy Włodowice kadencji  2018-2023 Stanisław Ibek.  Drodzy mieszkańcy dokonajcie właściwego wyboru a tym bardziej dlatego że teraz kadencja będzie trwała przez 5 lat od 2019-2024. Przez wiele lat wasze interesy były zaniedbywane  zarówno przez Wójta Szmukiera. Nie poprawił on w sposób znaczący waszych warunków w waszej codziennej egzystencji a do tego jest on powołany i temu mają służyć. Na dowód tego publikuję o jakie inwestycje wnosił do budżetu Gminy wasz Radny Stanisław Ibek w poprzedniej kadencji 2014-2018  w poszczególnych latach. Muszę stwierdzić że prawie nic nie wniósł do tego budżetu poprzedni i obecny Radny Stanisław Ibek. Dlaczego wy jako mieszkańcy macie płacić tak drakońsko wysokie opłaty za wodę, bardzo wysokie opłaty za odbiór śmieci, dlaczego musicie poruszać się zaśnieżonymi drogami, dlaczego musicie poruszać się dziurawymi drogami, dlaczego musicie poruszać się ruchliwymi jezdniami gdzie nie macie wybudowanych ani nie zaprojektowanych chodników, dlaczego nie macie rozwiniętej komunikacji zbiorowej, dlaczego macie nieoświetlone w sposób należyty ulice wieczorami?

Będziecie dzisiaj na Zebraniu Wiejskim to pytajcie o to wszystko starego i nowego Radnego Stanisława Ibka i Wójta mgr Adama  B.  Szmukiera jak i Sołtysa poprzedniej kadencji 2015-2019. Zapytajcie Wójta Szmukiera  o wymianę wodociągu i zadajcie Wójtowi Szmukierowi pytanie czy ten wodociąg, który macie teraz to zawiera azbest? Zapytajcie dlaczego zabrano wam koło Skałek Rzędkowskich jedną z dwóch altan i przeniesiono ją do Morska na ul. Krótką, gdzie w ogóle tam nie ma ruchu turystycznego bo nie jest ona zlokalizowana w pobliżu Zamku w Morsku ani Remizy OSP i Świetlicy Środowiskowej. Może Wójt Szmukier zrobił koleżeńską przysługę Radnemu Krzysztofowi Sewerynowi, przenosząc na ulicę Krótka w Morsku tą altanę gdyż Radny pochodzi z tego miejsca???

Zobaczcie jakie macie zaniedbane Sołectwo Rzędkowice, gdzie budynki i pomieszczenia będące w zasobach Gminy Włodowice popadają w ruinę i Wójt Szmukier nie ma w ogóle pomysłu jak je zagospodarować.

Wnioski do budżetu Gminy na następny rok kalendarzowy winny być składane w formie pisemnej przez Sołtysa lub Radnego w terminie do 30-ego września roku poprzedzającego plan budżetu i mają to być wnioski podpisane przez Sołtysa i Radnego i powinny być składane odrębnie. Wnioski z posiedzenia Komisji Rewizyjnej są bezzasadne i prawnie nic nie wnoszą dla mieszkańców poszczególnych Sołectw-to bubel prawny. Od tego jest Komisja ds. Gospodarki i mienia.

 

DARIUSZ SZLĘK

 
2 odpowiedzi na “Dziś wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej w Rzędkowicach”

  1. Jarek pisze:

    Kim jest sołtys w Rzędkowicach

    2
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *