zachmurzenie małe
11°
wtorek
Dziś będzie więcej “dmuchania”
10 kwietnia 2023 r. | 09:00
0

Funkcjonariusze, jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego.

Swoją uwagę zwrócą między innymi na stan trzeźwości kierujących, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz stan techniczny pojazdów. Sprawdzą też czy kierowcy i pasażerowie podróżują w zapiętych pasach, a dzieci w fotelikach. Zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych kraju.

Niektórzy z nas, aby spotkać się z najbliższymi pokonają wiele kilometrów, a zatem pamiętajmy o podstawowych zasadach, które pomogą nam bez komplikacji dojechać do celu podróży. Przede wszystkim drogi to nie miejsce na brawurę, dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu i dojechać kilka minut później, ale za to bezpiecznie.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Zróbmy wszystko, aby te świąteczne dni minęły nam w spokojnej atmosferze i podróż przebiegała bezpiecznie.

Spotkania rodzinne często bywają okazją do wznoszenia toastów. Nie wsiadajmy jednak za kierownicę po wypiciu alkoholu. Nie warto narażać siebie i innych na wypadek, który może spowodować utratę zdrowia a nawet życia. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *