bezchmurnie
12°
wtorek
Dziś będą “suszyć” w całym powiecie
20 marca 2021 r. | 09:44
0

Dziś na terenie naszego powiatu odbywają się krajowe działania "Prędkość". Głównym celem prowadzonych działań będzie przestrzeganie limitów prędkości przez kierowców oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach. Do dyslokacji patroli wykorzystywana jest między innymi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podstawowym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących prędkości oraz ograniczenie liczby wypadkach drogowych. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy rażąco będą przekraczać prędkość, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Działania będą prowadzone od godziny 6:00 do godziny 22:00. /BGP/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *