zachmurzenie małe
22°
20°
środa
Dzielnicowy odwiedził przedszkolaków
22 kwietnia 2024 r. | 11:57
0

Młodszy aspirant Mariusz Janiec udał się z wizytą do przedszkolaków z Włodowic. Policjant opowiadał, jak zachowywać się w różnych sytuacjach, aby być bezpiecznym. Mówił o ostrożności podczas zabaw i o poprawnym przechodzeniu przez jezdnię. Nie zapomniał także o zasadach kontaktu z nieznajomymi osobami. Spotkanie, choć krótkie, było bardzo wesołe.

W ubiegły poniedziałek dzielnicowy rejonu numer 9, czyli gminy Włodowice, kolejny raz spotkał się z mieszkańcami. Tym razem nie byli to seniorzy, a przedszkolaki.

Młodszy aspirant Mariusz Janiec opowiadał dzieciom o bezpiecznych zachowaniach. Mówił o zabawach na świeżym powietrzu, ale też o aktywności w przedszkolu, czy domu. Podkreślał, że trzeba być ostrożnym, aby zabawa była przyjemna i bezpieczna. Policjant przypomniał maluchom, jak należy zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię. Przedszkolaki doskonale wiedziały, że zielone światło to to, na którym można śmiało pokonać „zebrę”.

Dzielnicowy rozmawiał także z dziećmi na temat osób nieznajomych. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi pomysłami, jak zachować się w sytuacji, gdy obca osoba próbuje nawiązać z nimi kontakt. Policjant wskazał te poprawne. Całe spotkanie przebiegło wesoło i sympatycznie. /KPP w Zawierciu/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *