pochmurnie
15°
13°
wtorek
Działania “Truck & Bus”
12 lutego 2020 r. | 11:06
0

Dziś policjanci prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Od świtu drogówka przygląda się szczególnie kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Sprawdzają trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, a także uprawnienia do kierowania. Celem działań jest także ujawnianie i eliminacja naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób.

Dzisiaj od 6.00 do 22.00 policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Mundurowi obejmą szczególną kontrolą kierowców autokarów i samochodów ciężarowych. Sprawdzane będzie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w zakresie przewożenia osób i rzeczy. Stan techniczny pojazdów oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców także będzie weryfikowany. Stróże prawa badają też stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz kontrolują przestrzeganie dozwolonej prędkości w szczególności przez kierujących pojazdami ciężarowymi i autobusami.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL (d. TISPOL) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego. /KGP/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *