zachmurzenie duże
-4°
-5°
niedziela
Doskonałe zarobki Wójta Gminy Włodowice!
06 lipca 2018 r. | 13:19
39

54-letni Adam Szmukier - Wójt Gminy Włodowice - to emerytowany policjant. Posiada 61 000 zł oszczędności. Jest współwłaścicielem domu 200m2 o wartości 300 000 zł, posiada również działki o wartości ok. 66 tys. zł. Z tytułu emerytury w ubiegłym roku otrzymał 60 904,61 zł, z innych dochodów 787,59 zł. Jako Wójt zaniedbanej gminy Włodowice, Szmukier zarobił 131 894,81 zł!

Łączny dochód Szmukiera przekroczył 193 tys. zł.

Nieźle, patrząc na to, co dzieje się w gminie.

PAWEŁ GĄSIORSKI
39 odpowiedzi na “Doskonałe zarobki Wójta Gminy Włodowice!”

 1. Piut pisze:

  lepiej niech wnuki bawi na emeryturze

  23
  4
 2. Obserwator pisze:

  Pan Adam jest młodym człowiekiem, który ma już PIĘKNĄ EMERYTURĘ oraz posadę z rewelacyjnymi zarobkami (nawet w skali kraju nie ma się co wstydzić). Oburzające jest to że społeczeństwo musi dźwigać podwójny ciężar fundując takim ludziom jak Pan Adam za równo wyśmienitą emeryturę jak i wysokie wynagrodzenie. Czy tacy ludzie mają inne żołądki niż pozostali (też ciężko pracujący przez całe swoje życie). Ludzie tworzący przepisy powinni się mocno zastanowić nad tym aby nie obciążać społeczeństwo takimi , no cóż przykro mi to stwierdzić ale TRUTNIAMI.

  32
  5
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   PASOŻYTY do potęgi n. Taki Wójt to chociaż powinien mieć honor i na czas sprawowania funkcji Wójta to samoczynnie od siebie zawiesić pobieranie świadczenia emerytalnego od Państwa czyli Nas wszystkich obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. Panie Wójcie jakby Marszałek Piłsudski z tego plakatu powieszonego przez Pana na ruderze budynku na Rynku we Włodowicach zeskoczył i konno dojechał do Pana Wójta Twierdzy to szablą lejty Panu Wójtowi by zrobił takie solidne.

   30
   6
  • Zawiercinka pisze:

   Trzeba było startować w wyborach na wójta i pokazać jak poprawnie rządzić budżetem gminy- na takie farmazony brak słów!

   14
   26
   • Kasikowski pisze:

    Płacę podatki nie po to by startować, ale po to by ten co wygrał wykorzystywał je na inwestycje. Teraz nabija cudzą kabzę.

    28
    5
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Pani Zawiercinka pilnowanie i dysponowanie pieniędzmi podatników to nie gra w Monolopy,to nie są farmazony i od tego jest RADA GMINY WŁODOWICE na czele z WÓJTEM Szmukierem i to od nich my mieszkańcy/wyborcy/podatnicy oczekujemy właściwego sprawowania władzy i czujemy się niejako jak poddani KRÓLA a w tym wypadku WÓJTA. Każdy ma robić to co do niego należy i musi być zawsze zachowany porządek jak to jest np.w stadzie lub jak w przypadku pszczół a nie pisz że to są farmazony.

    20
    4
    • Anonimowo.. pisze:

     Otóż to! Najlepiej wypowiadać się ludziom, którzy nie znają sytuacji i myślą, że zajmowanie takiego stanowiska jest “proste, łatwe i przyjemne”, a pieniądze w budżecie gminy są nieskończone.

     3
     3
 3. Emerytka pisze:

  No cóż 200 tysięcy jest się o co bić. Pani żona wójcina dla tej kasy ściska każdego, nawet tych bardziej napitych, tańczy, uśmiecha się i wdzięczy, popija z każdym. Pani Edyto jaka zmiana. Pamiętam Panią kiedy bez kija do Pani strach było podejść. Czego nie robi się dla pieniędzy, a gdzie godność.

  32
  5
 4. mieszkaniec gminy pisze:

  rozliczając obiektywnie obecnego wójta Gminy Włodowice to:
  ani z niego żaden menadżer, ani zarządca, ani nie zna języków obcych, podobno mamy jakieś partnerskie gminy za granicą(utopia), ani nie doprowadził do jakiegokolwiek rozwoju naszej gminy, jedynie stagnacja i bylejakość- aby dziś, dbał tylko o siebie i swoją pensję. No, trzeba przyznać, że ostatnio obniżył sobie wynagrodzenie zasadnicze, ale za to podniósł dodatek specjalny, i inne dodatki chyba za nicnierobienie i wysokie gospodarcze osiągnięcia naszej gminy. Przesiedział 8 lat jak mysz pod miotłą, dławiąc wszystkie inicjatywy, dołując sołectwa, nie wychylał się, nie radził sobie z pracownikami, ani z funduszami unijnymi, ani jedna inwestycja mu się nie udała. KLAPA i tyle. Wyrzuciliśmy na tego pana pieniądze w błoto drodzy mieszkańcy!

  35
  6
  • Kasikowski pisze:

   Prawda jest taka, że praktycznie nic nie zrobił. Czas na zmiany!

   28
   7
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Tyle zrobił że wszystkie programy unijne ,które były tak naprawdę dotacjami do wykorzystania zostały nie pobrane przez Magistrat Gminy Włodowice i taka opurnistyczność co niektórych Włodarzy w Polsce doprawadzała do takiej skrajności że niewykorzystane pieniądze przez Polskę wracały do Brukseli ponieważ Polska jest płatnikiem składek do Unii Europejskiej a z poszczególnych zadań trzeba zawsze się rozliczyć i strumień danych pieniędzy przez Unię dla Polski odpływała zpowrotem do Unii. na ujściu rzeki do morza nazywa się to “cofką” i tak samo postępował przez 8 lat obecny Wójt Włodowic.

    26
    5
 5. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Za pieniądze Ksiądz się modli, za pieniądze świat się podli.

  21
  2
 6. Szczepan Chrząszcz pisze:

  Nie rozumiem Was. Człowiek służył w mundurze na odpowiedzialnym stanowisku przez 25 lat, zgodnie z prawem należy mu się emerytura adekwatna do stanowiska i lat służby. Miał wybór, mógł ją pobierać i bawić wnuki siedząc w domu, albo poświęcić swój prywatny czas na dalszą pracę i zarabiać więcej. Wielu ludzi ma ten wybór i część decyduje się pracować dalej a część nie.
  Wyborcy Wójtowi zaufali. Raz mogli się pomylić, ale dwa razy, podejrzewacie, że ludzie z Naszej gminy są głupi?
  Wysokość wyposażenia Wójta jest wysoka porównując z przeciętnym wynagrodzeniem, ale nie jest wyższa niż pensja innych wójtów także z naszego powiatu, w końcu to najważniejsza osoba w prawie 5 tys. gminie. Ile powinien zarabiać: 5tys., 3tys., 2tys. czy może ma pracować za darmo?
  Czujecie się mądrzejsi, bardziej pracowici, umiejący lepiej kierować Naszą gminą. macie dobrą okazję, zbliżają się wybory pokarzcie co potraficie.

  14
  39
  • mieszkanka Rudnik pisze:

   Zgadzam się w 100%.

   10
   24
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    PASS

    24
    1
   • Obserwator pisze:

    Znam Szczepana Chrząszcza który jest młodym emerytem policyjnym. Czy to nie przypadek?

    20
    5
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     Nie , chyba Pan Szczepan służył w Państwowej Straży Pożarnej ale podkreślam chyba. Teraz tak chyba jest już na emeryturze i pstrągi tuczy .

     18
     6
     • Szczepan Chrząszcz pisze:

      “Prawdopodobnie Dariuszu Szlęk” jedni tuczą pstrągi, inni dmuchają w koła, różnie bywa, każdy ma lub miał swój sposób na życie.
      No przepraszam można jeszcze rzucić pracę, lub pisać dyrdymały na różnych forach. Jednego Burmistrza mieszając z błotem za nadmierne wykorzystanie środków unijnych i innego Wójta za zbyt małe zaangażowanie tych samych środków.
      Ludzie skąd Wy macie tyle czasu na takie bzdury.
      Znikam.

      7
      16
    • Szczepan Chrząszcz pisze:

     Obserwatorze, jestem emerytowanym żołnierzem. Coś słabo z tą naszą znajomością.
     Przypadek czy coś?
     Zresztą jak się nie potrafi podpisać z imienia i nazwiska to można różne głupoty pisać, na wszystkich i o wszystkim.

     8
     16
  • Zawiercinka pisze:

   Bardzo bardzo mądre słowa!

   9
   27
  • Piut pisze:

   Służył jak policjant i nie nadaje się jako wójt. Po co nam taki ktoś?

   25
   6
 7. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Panie Szczepanie Chrząszczy??? Jeśli Pan zajął takie stanowisko w obronie Wójta to ile Pana zdaniem powinien zarabiać Prezydent Krakowa ??? Chyba że Panie Chrząszcz Gmina Włodowice jest większa od Krakowa ???

  29
  10
 8. Piut pisze:

  Za co on bierze tyle kasiury?

  29
  5
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Tyle kasy bierze za psucie GMINY i jej wizerunku a jak wygląda to każdy z nas widzi gołym okiem.

   27
   7
 9. Mieszkaniec gminy pisze:

  kontrakt menadżerski i zapłata po robocie powinna być a nie kupowanie kota w worku. W drugiej kadencji Panie Szczepanie Chrzaszczu nie mógłbyc ten przetarg nierozstrzygnięty dobrze Pan wie. To wina wszystkich nas niestety ze nie odwazyl się ktoś mądrzejszy i bardziej przygotowany. Mądry Polak po szkodzie? zobaczymy na ile będziemy mądrzejsi.

  30
  6
 10. Emerytka pisze:

  Gmina Włodowice ma mądrych mieszkańców. Naszym błędem jest to że nie chodzimy do wyborów. Przynajmniej ta część społeczeństwa która nie ma swojego kandydata lub znudzona jest walką wyborczą prowadzoną przez kandydatów i wie że programy wyborcze kandydatów to koncert dobrych życzeń, obietnice bez pokrycia. Często bywa że dobry mówca jest wstanie kupić wyborców na piękne okrągłe słówka lub zastosować zachętę w postaci poczęstunku zakrapianego alkoholem. Radni dowożą wyborców mówiąc wprost na kogo oddać głos za przysłowiową flaszkę. Mieliśmy dobrych kandydatów którzy mówili mało ale zwięźle, nie obiecywali gruszek na wierzbie gdyż byli MENADŻERAMI. No cóż przegrali a może przegraliśmy MY mieszkańcy Gminy Włodowice.

  27
  4
 11. Zawiercinka pisze:

  Naród zawistny! Czepiacie się obecnego wójta, a co zrobił dla całej gminy były wójt?! Błotem obrzucać najłatwiej. Zresztą wójt to tylko człowiek każdy ma prawo do pomyłek i błędnych decyzji, zastanówcie się czy każdy z Was zawsze dokonuje dobrych wyborów? Druga sprawa co Wam do tego jaką pobiera emeryturę?! Uczył się, wypracował ja sobie, czy Wam bronił ktoś być policjantem i mieć tak pokaźną emeryturę??? Pretensje możecie mieć do siebie, sami Pana wójta wybraliscie i jak dobrze pamiętam to dwa razy z rzędu to w czym problem macie,zmuszał Was ludzie ktoś ?!

  9
  27
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Szanowna Pani Zawiercinka jak coś to rozliczamy obecnego Wójta a nie będziemy po kolei wracać aż do Pierwszych Sekretarzy Gmin ,którzy rządzili autokratywnie i naszą bazą jest oczywiście teraz i wyłącznie obecny Wójt.Pani Zawiercinka co do przeszłości co niektórych rządzących w Rzeczpospolitej Polskiej to zawsze było sporo niejasności a weź pod uwagę to że w tamtych czasach żeby dostać się do MILICJI to najpierw była służba w ZOMO ??? Do dzisiejszego dnia bolą mnie jeszcze plecy i stopy od spodu od pał teleskopowych ZOMO a w późniejszym czasie MILICJI. Po jakimś czasie zmieniła się nazwa z MILICJI na POLICJĘ ale to co ludzie w tych strukturach wyprawiali to głowa mała ale byli wtedy władzą i postępowali jak Cezar.Praca rzeczywiście wyczerpująca że po 15 latach odchodzą na emeryturę a ty Pani Zawiercinka zdążysz osiągnąć wiek emerytalny z wysokością emerytury tej minimalnej 1000 złotych ??? Ja muszę pracować żeby z moich i twoich podatków opłacić ten cyrk i nierówność.Wójt się pomylił pierwszy raz jak podpisał lojalkę.Niech już więcej Pani nie pisze o narodzie zawistnym.

   25
   5
   • mieszkanka Rudnik pisze:

    Niestety Zawiercinka ma rację, to nasza cecha narodową.Jak tylko komuś jest lepiej i ma więcej to trzeba go zniszczyć. Pan jest najlepszym przykładem rasowego Polaka. Ciekawe czy Piłsudski byłby z Pana dumny.

    7
    16
 12. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Panie Wójcie w oświadczeniu majątkowym ,które Pan wypełniał i własnoręcznie podpisał i Pan jest świadom tego co Pan podpisał,śmiem stwierdzić pismo techniczne po nauce prof.Zbigniewa Popczyka to zauważam że w dziale II punkcie 4 inne nieruchomości stwierdzam co następuje że wpisał Pan że posiada Pan działkę o powierzchni 118 ha (sto osiemnaście hektarów) ??? Panie Wójcie jadąc od Włodowic do Rudnik i będąc na Rudnickiej Górze to Pana olbrzymia działka 118 ha jest patrząc w kierunku na Zawiercie po lewej czy prawej stronie ??? Kto Panu sprawdzał to oświadczenie majątkowe pod względem merytorycznym ??? Takiego sprawdzenia powinien dokonać Przewodniczacy Rady Gminy i w tym przypadku jest to Pan Przewodniczący RG Leśniak z Morska rozumiem.Posiadając 118 ha to widzę że jest Pan Wójt majętną osobą i dziwi mnie fakt że przy 118 ha nie wpisał Pan Wójt otrzymanej kwoty z tytułu dopłat bezpośrednich ale rozumiem Pana Wójta że jak Gmina nie korzysta z funduszy unijnych to solidarnie Pan Wójt nie chce też korzystać z pomocy dla rolników w stosunku do swojego olbrzymiego gospodarstwa rolnego o powierzchni 118 ha .Panie Wójcie czy te 118 ha (sto osiemnaście hektarów) Pan otrzymał w spadku,darowiźnie,kupił na kredyt czy za gotówkę ??? Zaimponował mi Pan Wójt tym oświadczeniem majątkowym i niech Pan pamięta że na samym końcu widnieje pana podpis i to jest najważniejsze tak samo jak po przesłuchaniu podpisuje się dana osoba czyli zatwierdza i aprobuje to wszystko co jest powyżej napisane.

  28
  3
 13. Rudniczanka pisze:

  Zarobił przecież uczciwie a nie na czarno to się dorobił i nie czepiajcie się !. Stać go 190000 razy 8 lat to jest ładna suma. Może teraz PGR nawet tam na tych hektarach otworzyć jak będzie chciał. Tylko gdzie tak tanio kupił?

  21
  7
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

   Kolokwialnie mówiąc to za tak małą sumę kupić 118 ha to tylko “pod stołem” ??? Chyba że była udzielona MEGA POMOC DE MINIMIS i tylko Nasz Wójt Wielki Obszarnik wpłacił tylko udział własny a resztę Państwo dopłaciło do tych 118 ha ??? Ale chociaż teraz Nasz Wójt ma piękną w jednym kawałku działkę o powierzchni 118 ha ??? Muszę powiedzieć że teraz Nasz Wójt ma więcej gruntu w powiecie zawierciańskim niż BUZEK na terenie powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego w rejonie Mrzygłodu.Tylko że BUZEK bierze dopłaty bezpośrednie a Nasz Wójt nie.Ciężko Wójta przekonać do UNII.

   22
   3
   • sofia pisze:

    ales sprytny Dariusz prawdopodobnie Szlek oceniac potrafisz, a jak tam w Twojej rodzinie.pododno masz powazne problemy. zajmij sie zona i dziecmi, bo kampania minie ,a Ty co… tylko kicha…

    1
    6
 14. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

  Panie Wójcie wracając jeszcze do pańskiego oświadczenia majątkowego to w prawym górnym rogu piszemy miejscowość gdzie wypełniamy oświadczenie to się raczej zgadza ale co do daty ,którą Pan tam umieścił to błąd bo wpisuje się datę wypełniania a nie jak Pan chyba chciał zaznaczyć wpisując taką datę tj.31-12-2017 że dotyczy to okresu rozliczeniowego czyli za cały rok podatkowy 2017 i jest to błąd z Pana strony Panie Wójcie a nie przystoi to Panu ponieważ ma Pan wyżse wykształcenie to niech Pan nie ośmiesza uczelni na którą Pan Wójt uczęszczał z całą powagą. Najważniejsze jest to że na oświadczeniu majątkowym jest prezentata i pod nią adnotacja że data nadania przez placówkę pocztową/kurierską tj. 27-04-2018.Panie Wójcie proponuję dokonać korekty oświadczenia majątkowego.

  21
  2
 15. T.S pisze:

  za ośwaidczenia majatkowe w gminie to odpowidzialna pani sekretarz…..pani Małgorzata Konarska.no wlasnie kto wie ze to po wójcie druga najważniejsza osoba w gminie,a co ona wogóle robi?????może i oświadczenie majątkowe tej pani warto udostępnić żeby ludzie wiedzieli jak to nasz urząd bogaty i na co przeznacza kasę

  21
  1
 16. T.S pisze:

  A wlaściwie stwórzmy ranking naszych urzedników gminnych może bedzie ta gmina lepiej wtedy pracować

  18
  1
 17. Włodowiczanin pisze:

  Piękne podsumowanie w poście na koniec AŻ 8-letniej kadencji: “wójt zaniedbanej gminy Włodowice”. Miał aż 8 lat, żeby cokolwiek zrobić, a tu co? Nic. Cały czas “zaniedbana gmina Włodowice”. Ludzie! Popieracie kogoś pod kim napisane jest “gospodarz zaniedbanej (podupadającej) gminy Włodowice”! Zbeszcześcił wizerunek marszałka Piłsudskiego – Naczelnego Wodza Państwa Polskiego, wieszając go na jednym z najbardziej zdewastowanych budynków we Włodowicach, z którymi też nic przez te 8 lat nie zrobił, włączając między innymi “dom nauczyciela”, gdzie chodzą dzieci i młodzież, którzy piją nie dość, że nielegalnie alkohol, to jeszcze w miejscu, które może zagrażać ich życiu! Budynek w każdej chwili może runąć. Bronicie go, a rządzi nami “człowiek w mundurze”, któremu niestety nie udało się kiedyś przejść z jednej klasy do drugiej. O ile więcej ludzi jest, którzy takiego problemu nie mieli! O ile bardziej zdolni do zarządzania i zrobienia czegoś z naszą gminą są ci, którzy w ogóle do tej polityki się nie wtrącają. Panie wójcie, wszystko super dopóki nikt nie widzi, a tu oprócz nas jeszcze Piłsudski…

  22
  6
 18. sofia pisze:

  Panie Gasiorski,a czemuz to nie pisze Pan o Zawierciu czy Myszkowie ? Co? Za wysokie progi? No niestety [niestety oczywiscie dla Pana] za wysokie progi jak na takiego dziennikarza. A tam dopiero cyrk i kaska by byla. W Zawierciu podobno jakies wyroki a w Myszkowie radna zarobila prawie 600 tys [w tym emerytura i diety jako radna] , a prawie 500tysi za prowadzenie przychodni. a do specjalisty kolejka zajebista……. To o jakich ;;doskonalych zarobkach Wojta Pan piszesz??????Tyle jadu….. Tyrpnij sie Pan i nie napuszczaj Pan. Zarobki wojta w porowninu do zarodkow w innych firmach sa byle jakie . Ja za to bym nie pracowal na tym stanowisku i z taka odpowiedzialnoscia.

  2
  6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *