zachmurzenie małe
22°
20°
środa
Dorota Wnuk nowym burmistrzem Włodowic. Szmukier pokonany!
08 kwietnia 2024 r. | 11:50
21

Wczoraj odbyły się wybory samorządowe, podczas których wybieraliśmy burmistrza, radnych miejskich, radnych powiatowych i radnych do sejmiku województwa śląskiego.

Dorota Wnuk została nowym burmistrzem Włodowic. Wnuk uzyskała poparcie w wysokości 57,78 proc., a jej przeciwnik Adam Szmukier 42,22 proc.

Nowymi radnymi zostali:
Okręg nr 1 - Krzysztof Janikowski
Okręg nr 2 - Sławomir Wolski
Okręg nr 3 - Michał Zacłona
Okręg nr 4 - Zbigniew Zając
Okręg nr 5 - Ilona Pleban
Okręg nr 6 - Grzegorz Domagała
Okręg nr 7 - Dagmara Derdoń-Wicepolska
Okręg nr 8 - Małgorzata Melka
Okręg nr 9 - Andrzej Jureczko
Okręg nr 10 - Marcin Muchowicz
Okręg nr 11 - Anita Jęderko
Okręg nr 12 - Barabra Żmuda
Okręg nr 13 - Łukasz Wikarek
Okręg nr 14 - Wojciech Pilis
Okręg nr 15 - Paweł Brodzik

PAWEŁ GĄSIORSKI
21 odpowiedzi na “Dorota Wnuk nowym burmistrzem Włodowic. Szmukier pokonany!”

 1. witold pisze:

  To się narobiło… Przed nową burmistrz duże wyzwania, ale i duże szanse bo są ogromne pieniądze do wydania z UE. Oby tylko mądrze, roztropnie i sprawiedliwie nie ładować kasy w rozsypujące się pałace kiedy nie ma dróg, chodników, dotacji do wymiany źródeł energii i wielu innych potrzeb. Mniej igrzysk więcej pracy!

  13
  6
  • Jaa pisze:

   każdy lepszy niż szmukiel ktory oprócz podwyżki dla siebie z 8 tys na 18 tys zł nic więcej nie zrobił…..oby nowa była lepsza , myślała o ludziach i pomagała a nie dbała o siebie

   3
   5
 2. Max pisze:

  Gratuluję Pani Burmistrz. Proszę pamiętać, że gmina to nie tylko Włodowice. W Rudnikach też czekamy na: kanalizację, chodniki, gaz i inne rzeczy. Poprzednik zostawił Pani wiele zaległości.

  9
  9
  • Nxjx pisze:

   Wam już szmukier dużo w rudnikach zrobił więc na kanalizację se poczekacie.

   7
   6
   • Nnn pisze:

    Na skałce drogę robi 2 rok już nie mówiąc że wcześniej latali ja z 4 lata, poza tym nic nie zrobił przez całą swoją karierę jako wojt a potem burmistrz. To jest zapomniana wies a nie Rudniki !

    3
    7
    • witold pisze:

     Teraz na Skałce robią autostradę a poza tym przetarg jest na drogę przez las. Faktem jest, że droga pod górkę (nie znam nazwy ulicy) woła o pomstę do nieba, ale pretensje do byłych włodarzy w tym również do sołtysa, który by za obecnym burmistrzem w ogień skoczył… W Rudnikach robiono to co potrzeba i nic więcej i to z dużym opóźnieniem a poza tym to największa miejscowość w gminie i przynosi największy dochód z podatków i wcale nie tam robiono najwięcej…

     9
     1
     • Nn pisze:

      Tak autostradę to zrobił ale w Rudnikach a skałka dalej ma dziury i kurz z tirów że okna nie idzie otworzyć rok temu zerwać asfalt i nic nie zrobic a zawieszenia w samochodach cierpią

      3
      3
    • Olaf pisze:

     Miał 13 lat aby robic dla Rudnik . …

     9
     2
   • maciejq pisze:

    Gaz to sobie teraz wsadź! Jak był potrzebny 40 lat temu to kasa poszła do Jajcogrodu!

    8
    1
  • Mała pisze:

   Zostawił też obietnice nowego wozu strażackiego dla jednostki i przewalił to przez tyle lat. Później są komentarze że mało wyjazdów albo wogóle,tylko trzeba ruszyć mózgiem że ich pojazd nie jest przystosowany do wypadków czy innych tym podobnych zdarzeń. A młodzieży która wstąpiła w tak licznym gronie w ich szeregi nie zachęcą starym dziadem. Chyba że do pożaru lasu bo 40 letni Star tylko tam się nadaje. Bez urazy oczywiście dla Rudnickich strażaków bo wjadą tam gdzie inni będą się bali że porysują ale taka jest niestety prawda. Prawda boli ale niestety taka jest rzeczywistość. Może Pani Burmistrz to zmieni. Bo z tego co mi się przypadkiem śmigło koło ucha to są Chłopaki z Rudnik tak zdesperowani że są w stanie to tak nagłośnić że może się to oprzeć o zrzutka.pl. W sumie wcale bym się nie zdziwiła bo jako najwieksza miejscowość jest miernie uzbrojona przeciw pożarowo.

   7
   7
 3. Rudniki pisze:

  w końcu!!!!!!!

  8
  5
 4. Wyborca pisze:

  Wszystkie sołectwa są zaniedbane. W Rudnikach Pani Dorota Wnuk nie wygrała, weszli radni promowani przez Szmukiera, będą więc w opozycji. Mają marne szanse na realizację swoich planów.
  Będą się liczyły głosy radnych, którzy weszli jako nowe osoby.
  Rudniki przez trzy ostatnie kadencje Szmukiera (razem 13,5 roku) mieli większość w radzie, swojego wójta/burmistrza, więc był czas na inwestycje, budowę infrastruktury, scalanie itp.. Czas w większości przespany. Pretensje miejcie więc do odchodzącego włodarza.

  17
  5
  • Krzychon pisze:

   Zgadzam się, że czas przespany przez ostatnie trzy kadencje choć wcześniej było jeszcze gorzej. Ciekawe jest, że nawet w Rudnikach Szmukier zdobył mało głosów jak na mieszkańca a Wnuk zdobyła zaskakująco dużo… Widocznie nawet tam mieli go dość. Koło gospodyń, OSP to za mało by zapewnić rządy dynastyczne. A co do większości to żadna miejscowość jej nie ma a o wszystkim w tamtych radach decydował ostatecznie wójt. Nie ma co wytykać innym, każdy chce robić u siebie zwłaszcza większe miejscowości, ale istotna jest proporcjonalność i sprawiedliwość w podziale środków i wizja przyszłości. Oby to była zmiana na lepsze, dla wszystkich!

   9
   3
 5. Karol pisze:

  Skończyła się kariera pozera ! Wstyd na całą Polskę , że stworzył miasto aby tylko siedzieć przy korycie ! Umiał się tylko głupio uśmiechać .

  21
  5
 6. ekoludek pisze:

  Podobno chodzą plotki, że jak Konarski przegra w Zawierciu to będzie w gminie Włodowice zastępcą burmistrza… Mam nadzieję, że to żart, bo w gminie przydał by się powiew świeżego powietrza a ten gość nie ma dobrej opinii generalnie…

  14
  4
  • Mieszkaniec pisze:

   Inne plotki głoszą, że niektórzy byli radni z Szansy na Rozwój wejdą do urzędu i będą wspierać panią burmistrz.
   A wiedzą sporo….

   10
   1
  • Kazgo pisze:

   Karolu. Jeżeli piszesz obelgi to podpisz się swoim nazwiskiem, to będzie miało moc. Łatwo kogoś oczernić, łatwo kogoś obrazić jeżeli używa się tylko nicka. Rządzący chce utrzymać władzę i to są takie zasady przy władzy. Pan Adam dużo zrobił i ma swoje zasługi. Nie wylewajcie pomyi na jego wizerunek. Nie zasługuje na takie słowa po tylu latach rządzenia na tym urzędzie. Miejmy nadzieję, że Pani Wnuk będzie lepszym włodarzem tej gminy i nieutrudniajmy jej w wykonywaniu obowiązków przez oczerniające posty. Dajmy władzom demokratycznie wybranym wywiązać się z ich obowiązków…

   3
   1
 7. Martyna pisze:

  Jeśli tak się stanie z tym Konarskim z możemy się pożegnać z OZE w Zawierciu nie udało mu się załatwić żadnych dotacji…

  11
  3
 8. Kazgo pisze:

  Wszyscy mądrzy, wyedukowani, mogą być doradcami a w rzeczywistości to każdy widzi czubek własnego nosa. Pokory trochę. Pani Wnuk jeszcze nie jest burmistrzem zaprzysiężonym, jeszcze nie usiadła na urzędzie a już tyle rad dla niej co ma robić…Wstyd dla każdego tu piszącego. Zapalczywość, zachłanność, zazdrość to bolączki tego ludu…

  3
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *